Сидеров внася сигнал в прокуратурата срещу Близнашки
Източник: БГНЕС

Лидерът на "Атака" Волен Сидеров ще внесе в понеделник сигнал до прокуратурата заради съмнения, че служебният министър-председател Георги Близнашки е извършил подправяне на документи, съобщиха от "Атака".

Сидеров припомни, че "Близнашки върши измами и това е видно от подписката за референдума за гласуването, която е вкарана в Народното събрание. В нея 108 хил. подписа са фалшифицирани и Близнашки трябва да бъде подведен под отговорност за измама. Сидеров подчерта, че сега излиза нова афера – с декларациите за конфликт на интереси".

Сидеров коментира декларациите за конфликт на интереси на премиера и на министрите в служебния кабинет.

Той показа факсимиле от декларацията на Близнашки, публикувана в сайта на Министерски съвет и обърна внимание на факта, че на 13.08.2014 г. декларацията се появява, но върху нея с бяла боя е заличено къде членува Близнашки, а на 14.08.2014 г. в сайта се появява нова декларация, на която вече пише къде членува.

"Господа и дами от главната прокуратура, имаме закононарушение, т.е. изпълнение на чл. 308, ал. 1 от НК, който гласи "когато лице подправи документ или състави официален документ с невярно съдържание, с цел той да послужи пред институциите и го направи умишлено се лишава от свобода до 3 г.

Ако въпросното лице подправи вече съществуващ официален документ с цел да го представи пред институциите се лишава от свобода 3 г. Ако въпросното лице е длъжностно лице, и извърши въпросната подправка на документ, наказанието скача на 5 г.", твърди Сидеров.

Според него Георги Близнашки е нарушил чл. 308, ал. 1 на НК и настоява прокуратурата незабавно да започне прокурорска проверка и да повдигне обвинение срещу лицето Близнашки за подправяне на официален документ с цел да бъде представен пред надлежните институции и умишлено извършено злодеяние.

Сидеров твърди, че още четирима министри са извършили същото нарушение –

Румяна Коларова – служебен министър на образованието, министърът на здравеопазването Мирослав Ненков, Даниел Митов – на външните работи, Николина Ангелкова – на транспорта.

Техните декларации също са замазани с коректор и това по закон се наказва.

"В случая имаме много сериозно нарушение на закона и аз мисля, че прокуратурата трябва да влезе в действие и да започне предварителна проверка, следствени действия и да повдигне обвинения срещу лицата Близнашки – министър – председател, министър Коларова – министър на образованието, министър Ненков – министър на здравеопазването, министър Ангелкова – министър на транспорта, министър Митов – външен министър. Очаквам действията на надпартийната прокуратура", заключи Сидеров.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
.

От 17 градуса до сняг: Какво време ни очаква през следващите дни

България Преди 48 минути

Атмосферното налягане ще се повишава, но ще остане по-ниско от средното за месеца

Показания на свидетели по случая "Петрохан":  Кой е "гуруто", чиято дума е била закон за общността?

Показания на свидетели по случая "Петрохан": Кой е "гуруто", чиято дума е била закон за общността?

Свят Преди 8 часа

Разпитаните споделят за сексуални контакти и съмнение в истинността на видеоматериалите от външните камери

<p>Гроси&nbsp;разкри възможно ли е сключване&nbsp;на споразумение между МААЕ и Иран</p>

Рафаел Гроси: Сключването на споразумение между МААЕ и Иран е "възможно"

Свят Преди 10 часа

Иран отказа достъп на МААЕ до бомбардираните ядрени обекти през ноември миналата година, като заяви, че иска да ги включи "в нова рамка"

Тръмп: Зеленски трябва да се задейства, за да постигне мир в Украйна

Тръмп: Зеленски трябва да се задейства, за да постигне мир в Украйна

Свят Преди 11 часа

Американският държавен глава заяви, че в момента САЩ са в "много добри" отношения с Венецуела

Откриха Мюнхенската конференция по сигурността с шега за слънчевите очила на Макрон

Откриха Мюнхенската конференция по сигурността с шега за слънчевите очила на Макрон

Свят Преди 12 часа

Опитният бивш германски дипломат реши да се пошегува по време на встъпителната си реч с придобилите популярност слънчеви очила на френския президент

BYD Dolphin Surf е най-евтиният електромобил, който се предлага на българския пазар със стартова цена от 20 050евро с ДДС

Гигантът BYD вече официално е представен в България

Технологии Преди 12 часа

Световният лидер в продажбата на електрифицирани автомобили ще бъде официално представен в България от „Авто Юнион“

<p>Европа трябва да говори &quot;в един глас&quot; с Путин</p>

Михаил Ходорковски: Европа трябва да говори "в един глас" с Путин

България Преди 12 часа

Някога най-богатият човек в Русия, Ходорковски влезе в конфликт с Путин, беше арестуван и прекара десет години в затвора

<p>Йотова:&nbsp;Европа беше &bdquo;във ваканция&ldquo; и е време да се събудим</p>

Йотова от Мюнхенската конференция: Европа беше "във ваканция" и е време да се събудим

България Преди 13 часа

Президентът е провела срещи с Антониу Коща и с Николай Младенов

Тежка катастрофа между два тира затвори Северната скоростна тангента

Тежка катастрофа между два тира затвори Северната скоростна тангента

България Преди 13 часа

Трафикът се осъществява по обходен маршрут по път II-18 на Софийския околовръстен път и се регулира от пътна полиция

<p>Съдът остави под домашен арест началника на Пето РУ в София</p>

Съдът остави под домашен арест началника на Пето РУ в София Пламен Максимов

България Преди 13 часа

Пред журналисти адвокатът на Максимов – Мартин Кантарев, каза, че ще обжалва, тъй като не са съгласни с изводите на съда

Трима скиори загинаха при лавина във Френските Алпи

Трима скиори загинаха при лавина във Френските Алпи

Свят Преди 14 часа

Имало е ски инструктор, който е придружавал четирима любители

<p>Досегашният световен ред изглежда разрушен, но какво може да последва?</p>

Мюнхенската конференция 2026: Старият световен ред вече не съществува

Свят Преди 14 часа

Световни лидери, дипломати и военни експерти се събраха в Германия за едно от най-важните събития в глобалния политически календар

<p>Мерц и Макрон водят &bdquo;поверителни разговори&ldquo;</p>

Мерц и Макрон водят „поверителни разговори“ за европейското ядрено възпиране

България Преди 15 часа

Смята се, че американски ядрени бомби Б61 са разположени в Северна Италия, Белгия, Нидерландия и Западна Германия