Найденов: Калина е засипвала ОЛАФ със сигнали
Калина Илиева и Мирослав Найденов   
Източник: Любомир Спиров, БГНЕС

Бившата шефка на Държавен фонд "Земеделие" Калина Илиева е засипвала със сигнали Европейската служба за борба с измамите ОЛАФ, МВР, прокуратурата и ДАНС, каза за DarikNews.bg министърът на земеделието и храните Мирослав Найденов.

Илиева е изпращала писма пряко до ОЛАФ за проверки на кандидати по Програмата за развитие на селските райони, без да уведомява съответните контролни органи у нас.

След като Илиева бе уволнена от поста си в началото на октомври заради изненадващото си раждане и последвалия скандал, започна проверка на работата й.

В края на миналата седмица пък стана ясно, че дипломата на Илиева от германски университет е фалшива.

В момента бившата шефка на фонда е разследвана едновременно от българската и германската прокуратура. Грозят я до осем години затвор, ако бъде изправена на съд и вината й бъде призната.

"Ние сега разбираме стотиците сигнали, които тя е подала към различни институции. Вижте колко е абсурдно, тя пише сигнал срещу еди-кой си бенефициент, български производител на ОЛАФ, в същото време тя е най-големият…", каза земеделският министър.

То излиза, че крадецът вика "Дръжте крадеца", добави той.

"Имаме наистина над 400 имейла, изпратени към Брюксел, към ОЛАФ, не знам колко сигнали има изпратени към българската прокуратура, ДАНС и не знам още какво. Бог знае какво е пускала и какво е правила", призна Найденов.

Той не коментира какви може да бъдат последиците, ако сигналите са фалшиви.

Министърът отказва да коментира и оставката като директор на столичната пожарна на бащата на Илиева - комисар Иван Илиев.

На въпрос ще има ли оставки и във фонд "Земеделие" Найденов отговори, че заблудата за фалшивата диплома на Илиева не идва от фонда, а от министерството на образованието. По думите му документът, с който Калина Илиева е кандидатствала за работа във фонда, е подписан от бившия просветен министър Даниел Вълчев.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Българка даде шанс за живот на трима в Германия

Българка даде шанс за живот на трима в Германия

България Преди 16 минути

От Министерството на здравеопазването и ИАМН изразяват своята най-дълбока признателност и поклон пред близките на починалата жена

В Унгария избраха нов президент

В Унгария избраха нов президент

Свят Преди 47 минути

73-годишният юрист Андраш Бака беше избран с тайно гласуване със 140 гласа „за“

<p>АЕЦ &quot;Козлодуй&quot; с превантивни мерки заради Дунав, блоковете работят по график</p>

АЕЦ "Козлодуй" с превантивни мерки заради нивото на река Дунав, блоковете работят по график

България Преди 1 час

Екипите следят денонощно нивото на реката и почистват съоръженията за охлаждащата вода

Жена е тежко ранена, повлече я струя от самолет

Жена е тежко ранена, повлече я струя от самолет

Свят Преди 1 час

52-годишната жена е получила тежка черепно-мозъчна травма

Голямата компания отблизо – първите впечатления на стажантите във Vivacom

Голямата компания отблизо – първите впечатления на стажантите във Vivacom

Любопитно Преди 1 час

Реални проекти, подкрепящи екипи и свободата да учиш превръщат първите седмици в професионално приключение

Удариха кораб край Йемен, има жертви

Удариха кораб край Йемен, има жертви

Свят Преди 1 час

Това съобщи британската Служба за морски търговски операции

Пожар избухна над Свети Влас

Пожар избухна над Свети Влас

България Преди 2 часа

На място са изпратени общо четири противопожарни екипа

Касови бележки и сметки от заведения по Черноморието отново се превърнаха в повод за спор в социалните мрежи, като потребители сравняват не само крайните суми, но и цените на отделни позиции.

4 евро за няколко лъжици мляко и сметка от 276 евро: Какво показват туристи по морето

Парите ни Преди 2 часа

Касови бележки и потребителски публикации от Созопол, Варна и Несебър предизвикаха нови спорове за цените

Хиляди туристи са блокирани в Сицилия, Етна изригва

Хиляди туристи са блокирани в Сицилия, Етна изригва

Свят Преди 2 часа

Тази сутрин само един самолет успя да излети

Откриха изчезналия в Ню Йорк митрополит Йосиф: Блъснат е от кола в Манхатън

Откриха изчезналия в Ню Йорк митрополит Йосиф: Блъснат е от кола в Манхатън

Свят Преди 2 часа

83-годишният духовник е бил хоспитализиран след пътнотранспортно произшествие

Принцеса Даяна в Хонконг през 1989 г.

Необичайното модно правило на принцеса Даяна, което Меган Маркъл копира 30 години по-късно

Любопитно Преди 2 часа

През 2019 г. Меган заложи на смела комбинация от цветове, популяризирана от нейната покойна свекърва през 80-те години

Разследване по неволя и сделка по принуда в новата седмица на „Великият понеделник"

Разследване по неволя и сделка по принуда в новата седмица на „Великият понеделник"

Любопитно Преди 2 часа

Криминална мистерия и анимационна комедия се борят за зрителския вот в кампанията на KINO NOVA

ДСБ иска изслушване на МВР и ДАНС за взрива в „ЕМКО“

ДСБ иска изслушване на МВР и ДАНС за взрива в „ЕМКО“

България Преди 2 часа

Атанас Атанасов настоява парламентът да получи информация за разследването и заплахите за националната сигурност

Доналд Тръмп

5-те най-абсурдни скривалища на Доналд Тръмп

Свят Преди 3 часа

Заплаха за атентат от Иран, разярени протестиращи и бягство за стек — как тайните служби превръщат американския президент в „невидим“