Според Цветанов „остава добрият диалог за дясноцентристко обединение след изборите".
Съпредседателят на предизборния щаб на „Синята коалиция" Найден Зеленогорски обясни, че те са предложили на ГЕРБ мажоритарните кандидати да се разделят по следния начин - три четвърти от тях да са издигнати от ГЕРБ, а една четвърт - от сините.
Предложението на ГЕРБ е било „Синята коалиция" да подкрепи техните кандидати, което, според другия съпредседател на щаба Петър Москов, е „начин на асимилация".
„Коалицията няма претенции да бъде политическа сила с влияние върху ГЕРБ, но си има своята цена. Вече е ясно, че двете политически сили имат различен път", каза Москов.
По сметките на предизборния щаб на коалицията при две самостоятелни листи ГЕРБ може да вземе най-много 6-7 мажоритарни мандата, а "Синята коалиция" - един. Ако обаче двете формации се явят заедно, ще имат поне 20 мажоритарни кандидати.
Цветанов отново заяви, че на никаква цена ГЕРБ няма да влезе в един кабинет с БСП и ДПС. Според него евентуални партньори могат да бъдат само партиите членове на Европейската народна партия и с тях ще се водят преговори след изборите.
За НДСВ Цветан Цветанов каза, че те едва ли ще влязат в 41-ото Народно събрание, защото няма да имат подкрепата, която им е дала ДПС на евроизборите.