Кметът на Мизия: Няма да допусна да не започне учебната година
Източник: БГНЕС

"Няма да допусна да не започне учебната година", заяви кметът на засегнатия от наводненията град Мизия Виолин Крушовенски пред Агенция "Фокус".

"Въпросът е какво решение ще намерим. Има цял месец до 15 септември", допълни Крушовенски.

"В момента група от хора, лишени от свобода и предоставени от Врачанския затвор, заедно с доброволци и целия учителски колектив, чистят едното училище – премахват дюшемета, изхвърлят отломки, кални предмети", разказва кметът на Мизия.

"Постоянна комисия, която оценява образователната инфраструктура, ми докладва за подобряване на ситуацията. Поради високия стоеж на водите все още са пълни мазетата на професионалната гимназия и може да се създадат конструктивни проблеми, за което сме поканили конструктор да погледне”, каза още Крушовенски като добави, че предстои и отводняване на една детска градина.

Кметът допълни, че към днешна дата обстановката се подобрява, водата се отдръпва и обстановката се следи.

Запитан дали ще може да се проведат нормално изборите, кметът на Мизия увери: "За гласуването няма да има никакъв проблем, подготовката за изборите върви и всички секции се уточняват. Винаги можем да сменим секция, която е в училище, с друго помещение, разполагаме с места, където да проведем гласуването".

Поради опасността от инфекции заради наводненията в града кметът каза още, че засега не предвижда обявяване на епидемия заради регистрирани в кожния диспансер във Враца заболели граждани от болестта "Червен вятър".

"Тук ситуацията е малко противоречива, аз не съм много убеден, че е нужно, говорих и с нашите джипита, кожният диспансер във Враца също се изявява. Би било хубаво кожният диспансер, ако има такива случаи, да ги предостави на вниманието и на кмета, а не да се знае само от оторизирани органи. Така или иначе в момента информацията от всякакъв характер се централизира при нас в общината, аз съм лекар по професия и трябва да знам колко са заболелите", каза още Виолин Крушовенски.

По думите му засега няма данни за заболели и от стомашни инфекции, но всичко зависи от личната хигиена.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Признаха за проблемa с медалите на Олимпийските игри

Признаха за проблемa с медалите на Олимпийските игри

Свят Преди 49 минути

Медалите за Игрите в Милано-Кортина са изработени от рециклиран метал

ЕП прие климатичната цел на ЕС за 2040 г.

ЕП прие климатичната цел на ЕС за 2040 г.

Свят Преди 1 час

Целта сега изисква окончателно одобрение от държавите членки

Слави Трифонов обяви ПП-ДБ за „секта“ заради „Петрохан“

Слави Трифонов обяви ПП-ДБ за „секта“ заради „Петрохан“

България Преди 2 часа

Василев определи критиките към коалицията във връзка със случая „Петрохан“ като „гнусна атака“

Протест блокира парламента в Скопие

Протест блокира парламента в Скопие

Свят Преди 3 часа

Искат депутатите да намалят собствените си привилегии и да предложат закон за повишаване на работническите заплати.

Съдът в Ловеч оправда бившия кмет Минчо Казанджиев

Съдът в Ловеч оправда бившия кмет Минчо Казанджиев

България Преди 3 часа

Оправдателна присъда получи и Тотка Симеонова

Освободиха Пастор от ЦСКА от ареста, осъден е условно

Освободиха Пастор от ЦСКА от ареста, осъден е условно

България Преди 4 часа

Той ще трябва да заплати и около 31 хил. евро

Приеха оставката на директора на детската болница в София

Приеха оставката на директора на детската болница в София

България Преди 4 часа

Министерството на здравеопазването категорично отхвърля внушенията за упражняван институционален натиск

Как изглежда хижа „Петрохан” след пожара

Как изглежда хижа „Петрохан” след пожара

България Преди 4 часа

Разследването по случая продължава

Андрю Маунтбатън-Уиндзор, бивш принц

Може ли бившият принц Андрю да свърши в затвора

Свят Преди 4 часа

Има „основателни причини“ опозореният член на кралското семейство да бъде разследван и обвинен в длъжностно престъпление

Източник: Принц Уилям смята Каръл Мидълтън за негова "втора майка“

Източник: Принц Уилям смята Каръл Мидълтън за негова "втора майка“

Любопитно Преди 4 часа

„Уилям винаги е имал добри отношения с родителите на Кейт, но особено с майка ѝ, Каръл“, разкри бивш кралски иконом на кралското семейство

Мъж от Оряхово прегази човек и избяга

Мъж от Оряхово прегази човек и избяга

България Преди 5 часа

Няколко часа по-късно е получено съобщение, че прегазеният е починал

Мъж уби пет души с чук и брадва в Украйна

Мъж уби пет души с чук и брадва в Украйна

Свят Преди 5 часа

Мотивът за атаката, станала рано тази сутрин, все още не е ясен

"Уау, сериозно ли?": Марго Роби разкри за обиден подарък от колега актьор

"Уау, сериозно ли?": Марго Роби разкри за обиден подарък от колега актьор

Любопитно Преди 5 часа

Марго Роби разкрива, че в началото на кариерата си е получила обиден и непоискан подарък от колега актьор – книга, която ѝ намеквала, че трябва да яде по-малко и да отслабне

Търсят свидетели - 79-годишен насилил над 89 деца

Търсят свидетели - 79-годишен насилил над 89 деца

Свят Преди 5 часа

Случаят се разглежда от прокуратурата в Гренобъл, Франция

Иран предупреди САЩ

Иран предупреди САЩ

Свят Преди 5 часа

От Америка зависи да реши да действа независимо от разрушителните натиск и влияния

Макрон: ЕС трябва да започне пряк диалог с Путин

Макрон: ЕС трябва да започне пряк диалог с Путин

Свят Преди 5 часа

Неотдавна съветникът по външна политика на Макрон Еманюел Бон посети Москва