Най-старият европеец е българин и е живял край врачанското село Оходен, пише на първа страница "Телеграф". Скелетът, на 8000 г., е открит преди няколко седмици и ще бъде изваден и транспортиран във врачанския музей.

В гробницата са намерени и ритуални предмети. Археолозите са сигурни, че останките са на най-стария представител на уседнала земеделска цивилизация в Европа. Според тях той е починал на 35 годишна възраст, уточнява изданието.

В интервю за "Монитор" Иво Писанов, началник на сектор "Видеонаблюдение" в СДВР коментира: "В зоните с камери престъпността изчезна".

По думите му по линия на Закона за движение по пътищата в София на седмица се засичат средно около 3200 нарушения. От тях 500 са само от радара на Орлов мост, останалите са за червен светофар и неспазване на някакъв тип знаци.

Това означава, че поне 500 човека трябва да внесат 150 лв. глоба, а на останалите глобата е между 20 и 50 лв.

МВР започва акция "Пържоли" до дни, научил "Стандарт". Операцията е насочена срещу корумпирани митничари, които искат рушвети от преминаващите камиони и туристи.

Вече ударихме Лесово и Капитан Андреево, другите пунктове са наред, коментирал високопоставен източник на МВР за изданието. Кодовото име "Границата" униформените смениха с "Пържолите" след разказа на разследващата журналистка Диляна Гайтанджиева от Нова тв., уточнява изданието.

Промишлеността и високите технологии са секторите, които генерират 90% от експорта и могат да осигурят устойчив растеж на страната, пише "Класа", цитирайки икономическия министър Трайчо Трайков.

Използвайки географското си положение, България може да се превърне в първата страна - партньор на големите икономики от Източна Азия, е коментирал Трайков.

Държавата не знае, че е собственик на 20 000 културни паметника, алармира Румен Драганов, директор на Института за анализи и оценки в туризма, в интервю за "Новинар".

По думите му красотите на България - природни и културни забележителности се оценяват на сумата от 100 млрд. долара. минималната стойност. Сумата показва, че сме една богата на ресурси, но бедна на идеи за реализация държава, допълва Драганов.

По думите му храм-паметник "Св. Александър Невски" все още няма нотариален акт. Построен е върху държавна земя като храм-паметник. Управлява се като храм от Българската православна църква, а като паметник е собственост на държавата и тя трябва да се грижи за неговата поддръжка.

Държавните такси у нас са бреме за бизнеса, пише "Труд". Анализът на Световната банка показва, че сивата икономика остава сериозна пречка за бизнеса.

У нас 28% от фирмите имат проблеми с нелоялната конкуренция от фирми в сивия сектор. По този показател сме на второ място след Литва. За сравнение с Естония само 8% от фирмите имат подобни проблеми, пише изданието.

С 3 стотинки поевтиняват горивата, след като "Лукойл България" свали цените на едро с над 2%, пише "24 часа".

По големите вериги масовият бензин А-95 ще се продава под 2,20 лв., за литър. При дизелът пък намалението може да стигне до 4 стотинки и литър да се продава за 2,23 лв. Причината за поевтиняването е задържането на котировките на петрола под 72 долара за барел, уточнява изданието.

В интервю за "Труд" Желю Желев, президент на България (1990-1997 г.), коментира слабостите на ГЕРБ. По думите му една от най-големите е достигат на компетентност.

"Затова взимат решения, които невинаги са обосновани. А когато външната реакция стане силна, са принудени да сменят позицията си. Това създава впечатление за липса на компетентност.

Но не смятам, че това е голяма грешка. Една управляваща партия може да си смени позицията под натиска на общественото мнение, когато то има по-правилната позиция, а не да упорства".

Според него войната с президента е слаба страна в управленската технология на Борисов. "Няколко пъти премиерът ревизира позицията си, опита се да измести конфронтацията с нормално сътрудничество между институциите. Войната не носи нищо добро на тези, които си я позволяват. А най-малко - на държавата", добавя Желев.

От 1000 до 2000 лв. глоба или имуществена санкция очаква шефовете на вестници и списания, които скрият кои са собствениците на изданието, съобщава "24 часа".

Това предвиждат внесените от Министерството на културата промени в Закона за задължителното депозиране на печатни и други произведения, които правителството ще обсъжда.

Според измененията периодичните издания трябва всяка година да публикуват в първия си брой данни за своя издател, уточнява изданието.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
<p>Европа трябва да говори &quot;в един глас&quot; с Путин</p>

Михаил Ходорковски: Европа трябва да говори "в един глас" с Путин

България Преди 22 минути

Някога най-богатият човек в Русия, Ходорковски влезе в конфликт с Путин, беше арестуван и прекара десет години в затвора

<p>Йотова:&nbsp;Европа беше &bdquo;във ваканция&ldquo; и е време да се събудим</p>

Йотова от Мюнхенската конференция: Европа беше "във ваканция" и е време да се събудим

България Преди 48 минути

Президентът е провела срещи с Антониу Коща и с Николай Младенов

<p>Мерц и Макрон водят &bdquo;поверителни разговори&ldquo;</p>

Мерц и Макрон водят „поверителни разговори“ за европейското ядрено възпиране

България Преди 2 часа

Смята се, че американски ядрени бомби Б61 са разположени в Северна Италия, Белгия, Нидерландия и Западна Германия

<p>Украйна разкри кога и къде ще се проведе следващият кръг преговори с Русия и САЩ</p>

Канцеларията на Зеленски: Следващият кръг преговори с Русия и САЩ ще бъде в Женева на 17 и 18 февруари

Свят Преди 2 часа

По-рано днес Москва обяви, че съветникът в Кремъл Владимир Медински ще оглави руската делегация вместо началника на военното разузнаване Игор Костюков

,

Тейлър Суифт съди фирма за спално бельо заради името "Swift Home"

Любопитно Преди 3 часа

Правният екип на поп звездата твърди, че марката „Swift Home“ имитира нейния почерк и подвежда феновете, че тя рекламира продуктите

<p>Дипломация на високо ниво: Йотова в центъра на световни разговори в&nbsp;Мюнхен</p>

Дипломация на високо ниво: Илияна Йотова в центъра на световни разговори в Германия

България Преди 3 часа

Тя ще се срещне с председателя на Антонио Коща и с Николай Младенов

Къде изчезнаха коргитата на Елизабет II?

Къде изчезнаха коргитата на Елизабет II?

Любопитно Преди 3 часа

След отнемането на титлите му и изгонването от „Кралската ложа“ заради скандала „Епстийн“, принц Андрю се мести в нова резиденция в Норфолк, вземайки със себе си коргитата на покойната Елизабет II, които остават под негова лична грижа

о

Тежка катастрофа с ТИР на АМ "Струма", има пострадал

България Преди 3 часа

Тежкотоварното превозно средство се е движило в посока Дупница

Започва строежът на последните 80 метра от бул. "Тодор Каблешков" в София

Започва строежът на последните 80 метра от бул. "Тодор Каблешков" в София

България Преди 3 часа

Булевардът свързва бул. „Цар Борис III“ и бул. „Черни връх“ и осигурява директна връзка между кварталите „Кръстова вада“ и „Манастирски ливади“

“Екшън без граници” - това е обещанието на легендарния Виктор Ангелов за новия сезон на Hell’s Kitchen

“Екшън без граници” - това е обещанието на легендарния Виктор Ангелов за новия сезон на Hell’s Kitchen

Любопитно Преди 3 часа

Шефът на шефовете е категоричен: “Това ще е най-великият сезон досега”

„Чия е Гренландия“ в „Темата на NOVA”

„Чия е Гренландия“ в „Темата на NOVA”

Любопитно Преди 3 часа

Не пропускайте тази събота след централната емисия новини

<p>Три нови изригвания на вулкана Семеру в &quot;Огнения пръстен&quot;</p>

Три нови изригвания на вулкана Семеру - изхвърлил пепел на височина 4,7 километра

Свят Преди 3 часа

Семеру е четвъртият по височина вулкан в Индонезия (3,6 км над морското равнище - бел. ТАСС) и най-високият на остров Ява

"Мръсна търговия с хора": Връзките на Епстийн с Източна Европа

"Мръсна търговия с хора": Връзките на Епстийн с Източна Европа

Свят Преди 3 часа

Много от жертвите на сексуалния престъпник Джефри Епстийн са млади момичета от Чехия и Словакия

Криминалист: Случаят „Петрохан“ е тройно самоубийство в затворена група

Криминалист: Случаят „Петрохан“ е тройно самоубийство в затворена група

България Преди 3 часа

Криминалистът Апостол Славов отхвърля популярни версии от социалните мрежи за връзки с мексикански картели, дървена мафия или трафик на бежанци

<p>Зеленски - идеята за избори в Украйна идва от руснаците</p>

"Те искат да се отърват от мен": Зеленски - идеята за избори в Украйна идва от руснаците

Свят Преди 3 часа

По думите му, Украйна е готова както за произвеждането на избори, така и на референдум