"Сега": Фандъкова плаши "Витоша ски" със съд
Източник: netinfo

"Ако "Витоша ски" не пуснат лифтовете, ще се обърнем към съда", предупреди най-сетне вчера кметът на София Йорданка Фандъкова, цитирана от "Сега", след като досега пази мълчание по скандала с претенциите за ски зоната над столицата. Тя е поканила днес представителите на фирмата да се разберат окончателно по въпроса.

Пред "24 часа" политологът Румяна Коларова заявява, че пожарът на Витоша би бил много удобен за властта само ако бе станал на някакво невидимо и недостъпно място и тогава той би могъл да се героизира.

Но Бистришкото бранище се оказа точно обратното, на който й да е лот от магистрала "Тракия" или ремонта на някой корозирал мост. "Столичани бяха бдителни и активни граждани, забелязали веднага безрезултатните и мудни действия на институциите. Дано бъдат такива и при обсъждане на проблемите в енергетиката и земеделието", пожела г-жа Коларова.

"Сега" цитира министър-председателя: "Аз съм щастлив премиер, ГЕРБ има министри, които ще останат в историята като едни от най-добрите в своята сфера", заяви премиерът и лидер на ГЕРБ Бойко Борисов пред общото събрание на младежката организация на партията. Борисов отличи поименно вицепремиерите Цветан Цветанов и Симеон Дянков, както и регионалния министър Лиляна Павлова и икономическия Делян Добрев.

Правителството бави изграждането на нов терминал на пристанище Варна-запад, защото иска да отдаде старите на концесия, пише "Дума". Това обвинение отправиха вчера от БСП, като припомниха, че за проекта беше договорен заем от Японската агенция за международно развитие.

Бившият транспортен министър и настоящ депутат от БСП Петър Мутафчиев изрази съмнение, че с концесионирането в последния момент вероятно се цели раздаване на държавно имущество на лица, които са близки до управляващите.

Куп опорочени търгове за обществени поръчки в държавната "Мини Марица -изток" в периода 2009-2011 г. е разкрила Агенцията за държавна финансова инспекция, алармира "Труд".

Имената на данъчните измамници вече няма да са тайна, информира "Стандарт". Актовете на ревизорите на Националната агенция за приходи ще станат публични и скоро ще може да се виждат в интернет.

"България облекчи визовия режим за руснаци", съобщава "Сега". След дълго обмисляне бе облекчен визовият режим за руснаци, украинци и молдовци. От началото на месеца те вече могат да се сдобият с многократна краткосрочна виза до една година, стига през м.г. да са получили подобен документ заради туризъм, частно или бизнес посещение у нас, съобщиха от икономическото министерство.

В анализ за "Дума" доц. Йордан Съев коментира как новите цени на тока, парното, водата и газа ще се отразят не само на битовите ни сметки, но и на цените на стоките от първа необходимост.

"Не плащаш данък - няма и преглед за колата", отразява решение на СОС "Труд". Общината спира онлайн годишните технически прегледи на автомобили, за които не е платен данък. Това ще стане възможно от септември.

Корпоративна банка "налива" пари във фирми на мажоритарния си собственик Цветан Василев, показва информация от Търговския регистър, пише "24 часа". Финансирането става така, че дружествата получават свеж ресурс, без да плащат лихви за него.

Ежедневникът отбелязва и шоковото покачване на цената на горивата с до 10 ст. на литър, след като "Лукойл България" вдигна на два пъти цените на едро в края на миналата седмица. Причина за скока са котировките на петрола, според нефтената компания.

"Азиатци смениха американци в Караджалово", е водещото заглавие на "Капитал Daily". Три месеца след като заработи един от най-големите соларни паркове в България, американският му собственик го продаде.

Всички опити да се вкара ред във финансирането на болниците удрят на камък, след като до средата на т.г. в здравната каса са внесени десетки искания от лечебни заведения за нови бюджети, пише "Сега".

"По груби сметки общо исканията са за около 100 млн. лв. над планираните и те са все за извършени дейности", обясни Иван Кокалов, член на надзора на НЗОК и вицепрезидент на КНСБ. ГЕРБ продължава упорито да твърди, че няма да се наложи актуализация на здравния бюджет, но не казва откъде ще се вземат 50 млн. лв. извънредно за МЗ.

"Летният вирус може да стане пневмония", казва в интервю за "Телеграф" д-р Любомир Киров, национален консултант по обща медицина. "Заразата по морето е с висока температура, опасна е за деца и възрастни", съветва д-р Киров.

"Касата поема ин витрото", заявява пред "Труд" Десислава Атанасова, министър на здлавеопазването.

Любомир Павлов е "напазарувал" палати за 110 млн. лв. на Френската Ривиера, а доходите, които е декларирал като физическо лице, са само 4,2 млн. лв., пише "Телеграф". В момента НАП прави справка на имуществото на Павлов.

В интервю за "24 часа" Михаил Миков, зам.-председател на ПГ на "Коалиция за България", казва: "Не подозирам, очевидно е, че се подслушва и за политически цели".

"Пари от хашиш в зеления ток", коментира възможността за легализиране и по този начин на парите от дрога "Стандарт" на първата си страница. Заподозрян за наркотрафик строи соларни паркове. Съпругата на задържан за трафик на 4 тона хашиш преди няколко години се оказа собственик на фирма за строителство на фотоволтаици. Тя е регистрирана в радомирското село Негованци и има няколко проекта.

Скандални разкрития за бой и блудство в дома "Асен Златаров" направиха бивши служители пред "Монитор". Сигнали за нередности в дома бившата възпитателка Евелина Ангелова подава още миналата година. През октомври 2011 г. тя пише на столичния кмет Йорданка Фандъкова, че заради лоша организация децата са в риск. "Възпитателите изписваха в дневниците, а сутрин докладваха: "Еди кой си преби еди кой си. Заварих нерегламентирана близост между деца". Никаква реакция", разказва Ангелова. Чистачките в социалния дом са били повишавани на помощник -възпитатели. Държавната агенция за закрила на детето прави проверки за насилие и експертите не констатират такова в "Асен Златаров".

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Тир падна в пропаст край Прохода на Републиката

Тир падна в пропаст край Прохода на Републиката

България Преди 1 час

Инцидентът е станал близо до Мишеморков хан

Какви нарушения записаха камерите в изборната нощ

Какви нарушения записаха камерите в изборната нощ

България Преди 1 час

На места изискването за видимост не беше спазено

Радостин Василев: Ако сте част от българския парламент, значи сте го заслужили

Радостин Василев: Ако сте част от българския парламент, значи сте го заслужили

Преди 3 часа

Радостин Василев: Не мога да скрия огромното си разочарование

Тръмп: Печеля война, с много, нещата вървят изключително добре

Тръмп: Печеля война, с много, нещата вървят изключително добре

Свят Преди 4 часа

Тръмп: Резултатите в Иран ще бъдат невероятни... точно както във Венецуела

Почина Красимир Райдовски

Почина Красимир Райдовски

България Преди 4 часа

Райдовски наскоро претърпя неуспешна операция от злокачествено образувание на простатата

Израел осуетил план на Иран за атака срещу нефтопровода Баку-Джейхан

Израел осуетил план на Иран за атака срещу нефтопровода Баку-Джейхан

Свят Преди 4 часа

Иранската гвардия също така е планирала атаки срещу еврейски и израелски обекти в Азербайджан

Слави Трифонов след изборите: Преброих си приятелите!

Слави Трифонов след изборите: Преброих си приятелите!

България Преди 4 часа

Трифонов: По добре да си част от тези, които стърчат

Снимката е илюстративна

„Зловеща връзка“: Конгресът на САЩ също се зае с мистериозните изчезвания на топ учени

Любопитно Преди 5 часа

Най-малко 11 учени, свързани с НАСА, ядрени изследвания, аерокосмически програми и класифицирани проекти, са изчезнали или са били открити мъртви през последните години.

Повишиха риска от мегаземетресение в Япония

Повишиха риска от мегаземетресение в Япония

Свят Преди 5 часа

Японското правителство и Метеорологичната агенция на страната съобщиха, че вероятността от мегаземетресение през следващата седмица се е повишила до 1% спрямо обичайните 0.1%.

Партии или коалиции: Каква е разликата и какво се променя след изборите на 19 април 2026 г.

Партии или коалиции: Каква е разликата и какво се променя след изборите на 19 април 2026 г.

България Преди 6 часа

Разликата е предимно организационна – коалициите позволяват на по-малки партии да обединят гласове и да преодолеят прага, но след изборите носят риск от вътрешни противоречия

Какво следва след изборите: Конституционната процедура стъпка по стъпка

Какво следва след изборите: Конституционната процедура стъпка по стъпка

България Преди 6 часа

От клетвата на депутатите до връчването на мандатите: Какво предвижда Основният закон за конституирането на новата власт

Сянка, защита и спокойствие на открито

Сянка, защита и спокойствие на открито

Любопитно Преди 6 часа

С просторната тента за градина, тераса и къмпинг

Румен Радев побеждава безапелационно и в преференциалния вот

Румен Радев побеждава безапелационно и в преференциалния вот

България Преди 6 часа

Размествания в листите на ПП-ДБ и ГЕРБ заради преференциите

Израелски войник разби с чук фигура на Христос в Ливан

Израелски войник разби с чук фигура на Христос в Ливан

Свят Преди 7 часа

Израелският министър на външните работи Гидеон Саар се извини на християните