Призводител на плодове: Днес куцо и сакато купува земи
Източник: netinfo
Цт тан Цеков, член на УС на Асоциацията на земеделските производители, твърди в интервю за в. "24 часа", че за 20 години сривът в производството на плодове у нас е 12-13 пъти.

Този, според вестника - най-голям производител на биологични плодове в България, обяснява: "Днес куцо и сакато купува земи, защото субсидията за една ливада, е по-голяма от субсидията за декар овошки. Разпокъсаните овощни и зеленчукови градини правят зеленчуците и плодовете по-скъпи, непродаваеми. Мутрите пък се намесват между дребния производител и пазара и вдигат цените.

От една голяма търговска верига споделят, че искали да продават български череши миналата година, но цената била три пъти по- висока от чуждите. Предпочели по-евтините, които не били по-вкусни..."

"Сега" съобщава, че Министерството на здравеопазването ще изработи съвсем нова методика за финансиране на болниците и работата им със здравната каса (НЗОК). До 20 дни трябва да бъдат готови и нови критерии за финансиране на лечението в реанимация.

Това станало ясно след среща на управителния съвет на Асоциацията на работодателите в здравеопазването, в която членуват шефовете на болниците, със служебния здравен министър Николай Петров. Предложенията на работните групи ще бъдат обсъдени следващия понеделник с управителя на касата Пламен Цеков и Българския лекарски съюз.

Методиката, която касата въведе тази година, изкара лекарите на протест, след като се оказа, че бюджетите на болниците са орязани между 15 и 30% и е въведено ограничение колко болни могат да се лекуват. След протестите това беше променено, а надзорът на касата отпусна допълнително средства на някои болници.

В интервю за в. "Труд" Христо Стоичков обяснява странната си намеса в студентски протести: "Чуйте, тези студенти не искат да управляват България. Те си искат правата. Това не могат да го разберат тези, дето излизат и драпат. Те искат прости неща: по-добро образование, по-добра стипендия, да им се намалят таксите за обучение. Защо БДЖ може да протестира и не е проблем, а студентите, като протестират, е проблем? Излязоха едни читави хора на улицата и дайте да ги смачкаме...

С политика не ми се занимава и няма да се занимавам. Тези хора искат да си изберат и номинират специалисти. Мен ме няма и няма да съм там - в политиката. Запомнете! Не съм против никого, аз съм за по-хубав живот на българите.

... Бойко? Няма да му споменаваш името! Да не би да имам общ бизнес с него? Да не би да имам общ бизнес с Георги Първанов, Надежда Михайлова, Желю Желев? В някаква далавера да съм бил?...

... Да се запише с големи букви! Аз не ходя да се снимам с тях, те идват да се снимат с мен. Само им пожелавам да не ни мачкат. Да не ни мачкат!"

По същия повод Бойко Ламбовски коментира във в. "Сега": "Стоичков не е нито революционен, нито политически, нито морален, нито академичен авторитет. Само спортен такъв е. Да вкараш един спортен авторитет в зоната на политическите баталии и да го вдигнеш "за знаме" на, предполага се, най-образованата и будна обществена прослойка - студентската младеж, е несъответствие. Дори хумор е.

От тази гледна точка самият г-н Стоичков, призоваващ "да не ми цапат името", би трябвало да е наясно, че името се цапа, когато приемаш неподобаваща за компетенциите и статута си роля. Примерно ако аз приема ролята на "пряпорец на българските фенове на кърлинга", или, да речем, мощният в ораторското изкуство г-н Андрей Пантев приеме ролята ляв бек в младежкия национален отбор по футбол..."

"24 часа" пише в редакционен коментар, че "само в партията на Яне Янев вече има 200 молби от граждани, желаещи да станат депутати. А ще има поне десетина нови движения и организации, с които протестиращите ще се явят на изборите. Това по скромни изчисления прави най-малко 2000 души, готови да заемат позиции в Народното събрание.

Да прибавим и традиционните партии, които също ще опитат да извадят "нови лица", за да са в крак с модния повик на февруарските протести. Както се вижда - може да има всякакви видове кризи, но те по никакъв начин не засягат кандидатите за депутати."

Активистката от БСП Мая Манолова се оплаква в интервю за "Сега": "За съжаление, нищо по отношение на лицата, които ще организират изборите, и на подхода не се е променило след падането на правителството на Бойко Борисов. На практика, макар ГЕРБ да падна от власт, ГЕРБ е на власт. Приближени на предишното правителство са пряко ангажирани с вота - новият вътрешния министър, министрите на регионалното развитие и на транспорта. И тримата са част от екипа на предшествениците си".

Бившият народен представител Манолова твърди, че е абсурдна поканата на премиера Марин Райков за изборния борд партиите да посочат кои НПО да попаднат в него. "Почти толкова абсурдна, колкото в този борд да бъдат включени представители на партиите".

В интервю за "Новинар" проф. Вихра Миланова, началник на Клиниката по психиатрия в Александровската болница, казва, че жените по-често правят опити за самоубийства от мъжете.

Според нея самозапалванията ще отшумят. "За това трябва да допринесем всички, включително и медиите. Самозапалването като акт, освен че е много мъчително, носи и изключително страдание. Така че, препоръчвам медиите да са много внимателни, когато съобщават подобни новини", подчертава проф. Миланова.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Съдия свали обвиненията срещу Тръмп за намеса в изборите в Джорджия

Съдия свали обвиненията срещу Тръмп за намеса в изборите в Джорджия

Свят Преди 6 минути

Адвокатът на Тръмп Стив Садоу, похвали отхвърлянето на обвиненията, заявявайки, че делото никога не е трябвало да бъде завеждано

Полша реагира на решението на ЕС за еднополовите бракове

Полша реагира на решението на ЕС за еднополовите бракове

Свят Преди 27 минути

Туск каза, че "никой няма да ни налага нищо по този въпрос"

<p>Кац предупреди, че няма да има &quot;спокойствие&quot; в Ливан</p>

Кац предупреди, че няма да има "спокойствие" в Ливан без сигурност за Израел

Свят Преди 2 часа

До изявлението се стига, след като през последните седмици Израел засили военните си операции в Ливан

От утре: Revolut спира да обработва левови преводи

От утре: Revolut спира да обработва левови преводи

България Преди 3 часа

Банката вече е информирала клиентите си чрез първоначално уведомление за прехода към новата валута

Расте броят на жертвите на смъртоносния пожар в Хонконг

Расте броят на жертвите на смъртоносния пожар в Хонконг

Свят Преди 3 часа

Около 700 жители са били евакуирани и настанени във временни центрове

Откриха нов начин за отслабване

Откриха нов начин за отслабване

Любопитно Преди 3 часа

Ензимът HSL стартира разграждането на мазнините, когато организмът се нуждае от енергия – например при гладуване или стрес

<p>Депутатите остават без паркоместа на&nbsp;площад&nbsp;&quot;Св. Александър Невски&quot;</p>

От 1 декември: Депутатите остават без паркоместа на площад "Св. Александър Невски"

България Преди 3 часа

Това става ясно от писмо на председателя на Народното събрание Рая Назарян до министъра на вътрешните работи Даниел Митов

Обвиниха украинец за умишлено убийство в "Студентски град"

Обвиниха украинец за умишлено убийство в "Студентски град"

България Преди 3 часа

Кървавият инцидент се разиграва на 22 ноември, а пострадалият почина на 25 ноември

<p>Нова стратегия: Руски език и идентичност в анексираните земи</p>

Путин подписа указ за укрепване на руската идентичност в анексираните райони

Свят Преди 4 часа

Още преди създаването на СССР част от украинците са били положително настроени към Москва, а голяма част от тях владеят както руски, така и украински език

Грейс Кели и принц Рение – историята на една любов, започнала с писмо на свещеник

Грейс Кели и принц Рение – историята на една любов, започнала с писмо на свещеник

Любопитно Преди 4 часа

Срещата с американската красавица е като сбъдната мечта за принца – и същевременно част от много по-голям план

<p>Песков: Мнозина провалят мирния процес за Украйна</p>

Дмитрий Песков: Мнозина провалят мирния процес за Украйна

Свят Преди 4 часа

"Почакайте, все още е преждевременно да се каже това"

Принц Уилям и принцеса Кейт се готвят за голямо пътуване до Америка

Принц Уилям и принцеса Кейт се готвят за голямо пътуване до Америка

Любопитно Преди 4 часа

Ще бъдат ли включени принц Хари и Меган Маркъл?

Никола Саркози

Никола Саркози е окончателно виновен по делото за аферата Бигмалион

Свят Преди 4 часа

Саркози, който беше президент на Франция между 2007 и 2012 г., беше признат за виновен, че е прикрил незаконно превишаване на разходите за кампанията си

Какво се обърка в последната битка на Ръждавичка от “Игри на волята”? (ВИДЕО)

Какво се обърка в последната битка на Ръждавичка от “Игри на волята”? (ВИДЕО)

Любопитно Преди 4 часа

„Никога не катерете стена с ръкавици“ - съветва категорично бившата спортна акробатка

Европейският парламент прие Бюджет 2026

Европейският парламент прие Бюджет 2026

Свят Преди 4 часа

Парламентът успешно договори допълнителни 372,7 млн. евро за ключови приоритетни програми спрямо предложението на ЕК