"Монитор": Край на фалшивите технически прегледи
"Монитор": Край на фалшивите технически прегледи   
Източник: Георги Димитров-Бруно, Vesti.bg

Край на фалшивите технически прегледи, пише под глава "Монитор".

Масови проверки за издаване на фалшиви документи за технически прегледи стартира транспортното министерство. По 1500 лв. глоба ще отнасят техническият специалист и председателят на комисията, извършили прегледи "менте".

Санкцията за собственика на сервиза ще е 2 хил. лв. Така ще възлиза поне на 5 хил. лв., а освен това ще им се отнема лицензът.

Промените в Закона за автомобилните превози влязоха в сила през юли, а проверки вече се извършват из цялата страна както по сигнал, така и планирано или внезапно.

"Труд" цитира изказване на финансовият министър Симеон Дянков. По думите му в бюджета на здравната каса за догодина са предвидени 180 млн. лв. повече, отколкото за тази.

Заедно с 220-те млн. лв. от актуализацията на бюджет 2010 г. парите ставали с 400 млн. лв. повече. Според Дянков 125 млн. лв. от тях ще отидат за покриване на стари задължения на болниците, натрупани от януари до юли тази година. А другите - за допълнителни дейности, пише "Труд".

А сега накъде?, пита "Труд". Проф. Радослав Гайдарски, бивш министър на здравеопазването, коментира за изданието, че най-напред трябва да се платят дълговете на болниците, да се разблокират средствата от големия резерв на здравната каса и чак тогава да се мисли за реформи.

Проф. Генчо Начев, бивш директор на здравната каса, допълва, че е необходима да се отделят 4,3 процента от брутния вътрешен продукт за здравеопазване.

"Сега" пише, че вицепремиерът и вътрешен министър Цветан Цветанов обяви скандално в Брюксел, че приемането на България в ЕС е било грешка.

"България не беше готова да влезе в ЕС през 2007 г. Беше взето политическо решение...Съжалявам, че България беше лош пример в разширяването на ЕС, но се надявам, че такива грешки няма да бъдат правени занапред", каза Цветанов на дискусия за реформите на ГЕРБ в представителството на Бавария в Брюксел, уточнява изданието.

В интервю за "Труд" Миглена Кунева, бивш министър по европейските въпроси и бивш еврокомисар, коментира думите на вицепремиера Цветан Цветанов, казани в Брюксел, че България е приета незаслужено в ЕС.

Кунева твърди, че това негово изказване е "обида за целия народ".

По думите й България е пример как една страна с тежко наследство за 10 години е успя да навакса онези 50 години, през които е съществувал ЕС.

"Откровено казано, поведението на Цветанов е необяснимо като политическа реакция... крайно неприемливо за всички - и в България, и в ЕС", обобщава Кунева.

Износът на български стоки ще е двигателят на икономиката до година, съобщава "24 часа". Това прогнозира вицепремиерът и финансов министър Симеон Дянков, след като правителството прие проектобюджета за 2011 г.

Според прогнозите на финансовото министерство дефицитът по текущата сметка ще е едва 3 процента, докато през 2008 г. е бил 25 на сто. Тези числа показват разликата между внесените и изнесените стоки, уточнява изданието.

Приходите в бюджет 2011 г. ще се изпълнят дори и при нулев растеж, отбелязва в интервю за "Дневник" Владислав Горанов, зам.-министър на финансите.

"Общият извод е, че двата основни източника, на които се крепи приходната част на бюджета - ДДС и акцизите, са планирани до голяма степен на нивото на очакваното изпълнение за 2010 г.

Тоест дори номиналният размер на БВП да се запази, което означава реален спад, тези постъпления трябва да се считат за достижими до голяма степен", твърди Горанов.

В отговор на въпрос той казва, че Законът за бюджета не е законът, с който се правят реформи.

От утре природният газ у нас ще се продава с 0,94 на сто по-евтино, съобщава "Монитор". Това е окончателното решение на Държавната комисия за енергийно и водно регулиране (ДКЕВР), уточнява изданието.

Така цената за 1000 кубически метра от синьото гориво става 537,40 лв. без ДДС.

Намалението е по-малко от искания от "Булгаргаз" спад в цените с 1,36 на сто и според ДКЕВР покрива невзетия приход на държавната газова компания за предходните тримесечия.

– Скъпи, ще изхвърлиш ли боклука? – Разбира се, миличка! – Още днес? – Сега вече прекаляваш с изискванията!
Прочети целия
Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
,

Това е търговска тайна: В кои дни се продават най-евтините самолетни билети

Любопитно Преди 4 часа

Всеки, който планира пътуване, се надява да намери страхотна оферта за самолетни билети

Белият дом обяви мащабни съкращения в държавната администрация

Белият дом обяви мащабни съкращения в държавната администрация

Свят Преди 4 часа

Новината потвърди ръководителят на Бюджетната служба на Белия дом Ръс Воут

а

Мелания Тръмп: Водя директен диалог с Путин за съдбата на украинските деца

Свят Преди 6 часа

Тя заяви, че осем деца са били върнати при близките си през последните 24 часа след преговори между нейния екип и представителите на Путин

,

Тръмп обмисля "сериозно увеличение" на митата върху вноса на китайски стоки

Свят Преди 6 часа

Китай произвежда над 90 на сто от преработените редкоземни елементи и редкоземни магнити в света

и

Мътна вода във Великотърновско след проливните дъждове

България Преди 6 часа

Водата не е опасна за здравето, но от РЗИ препоръчват да се използва бутилирана за пиене

,

Френски центристки лидер: Макрон ще избере нов премиер през следващите часове

Свят Преди 7 часа

Той каза, че не е останал с впечатлението, че президентът възнамерява да разпусне парламента

,

Край на стикера за технически преглед на стъклото на колата

България Преди 7 часа

Министерството на транспорта и съобщенията предлага преминаване изцяло към електронни документи, които да удостоверяват техническата изправност на пътните превозни средства

Задръстване блокира АМ "Хемус" в посока София

Задръстване блокира АМ "Хемус" в посока София

България Преди 7 часа

Тапата е от машини, тирове и автомобили

Защо някои хора помнят сънищата си, а други - не?

Защо някои хора помнят сънищата си, а други - не?

Любопитно Преди 7 часа

Защо някои хора помнят сънищата си, а други - не?

Снимката е илюстративна

Гърция ще придобие 30 бойни хеликоптера Apache от САЩ

Свят Преди 7 часа

Очаква се първите контакти да бъдат направени следващата седмица на международното изложение на армията на САЩ AUSA във Вашингтон

,

Директна отборна елиминация в “Игри на волята” тази вечер

България Преди 8 часа

Кои двама воини ще напуснат Войната на племената?

„Фермата на Lidl” – образователна градина от ново поколение

„Фермата на Lidl” – образователна градина от ново поколение

България Преди 8 часа

Ново пространство дава на децата знания за устойчивост и здравословен избор при храненето, изграждайки основите на осъзнатото потребление

о

Путин: Тръмп е направил много за мира

Свят Преди 8 часа

Русия и САЩ разбират как да разрешат конфликта в Украйна с мирни средства, но това е сложен въпрос, заяви той

.

Червен код в Гваделупа заради тропическата буря "Джери"

Свят Преди 8 часа

Френските власти въведоха най-висока степен на опасност за карибския остров, очакват се проливни дъждове

,

Граничният пункт "Рафах" между Газа и Египет се очаква да бъде отворен на 14 октомври

Свят Преди 9 часа

Служители на Мисията на Европейския съюз за съдействие по границите ще бъдат разположени там след спирането на огъня

Почина легендарен музикант

Почина легендарен музикант

Свят Преди 9 часа

Басистът и автор на хитове като "Nights In White Satin" е починал неочаквано на 82-годишна възраст