Брюксел: Скъпи са ви мобилните услуги
Източник: vesti.bg
Цените за терминиране на трафик в България са прекалено високи спрямо европейските нива, казва в интервю в "Труд" еврокомисарят за информационното общество и медиите Вивиан Рединг.

Тя напомня, че у нас тези цени са два пъти по-високи, което ограничава комуникацията на потребителите само в мрежата на оператора, чиито услуги ползват.

Препоръката на ЕС е цените да паднат до 1.5-3 евроцента на минута. Пред "Дневник" Вивиан Рединг заявява, че България се нуждае от независим регулатор за телекомуникациите.

"Набуко" и "Южен поток" са еднакво важни за България, казва вицепремиерът и външен министър Ивайло Калфин в интервю в "Монитор". Проектите ще ни превърнат в значим енергиен център на Югоизточна Европа, посочва той.

Фактурите за домакинствата, които ползват газ, са с 40% по-високи за март от януарските. 1.777 млн. лв. е възнаграждението, което са получили общо за 2008 г. осмината членове на борда на директорите на "Овергаз инк", пише "24 часа".

25 млн.лв. годишно ще влизат в Агенцията по вписванията с изпълнителен директор Даниела Митева, пише "Пари" в публикация, озаглавена "Нов рекет". Вестникът е направил разследване, според което никой не може да обясни какви разходи на чиновниците ще покрие тази сума. Над 500 хил. фирми ще трябва да платят по 50 лв., за да подадат финансовия си отчет в агенцията, отбелязва "Пари".

Еврокомисията предупреди България, че може да й наложи глоба заради липсата на план за търговията с емисии парникови газове на предприятията, съобщава "Дневник", позовавайки се на агенция "Блумбърг".

България още няма Национален план за разпределение на квотите за вредните емисии за втората фаза на европейската схема за търговия с емисии - 2008-2012 г.

Покритието на задължителната застраховка "Гражданска отговорност" е паднало до около и под 80 на сто от няколко месеца, пише "Дневник".

Ако ситуацията не се промени, България може да бъде заплашена от поредна наказателна процедура пред Европейския съд в Люксембург и санкции. ЕС изисква поне 90% от регистрираните автомобили да имат "Гражданска отговорност".

Това беше условието да отпадне граничният контрол за българските автомобили и те да пътуват в общността без допълнителната "зелена карта", която струваше 150-160 лв. за две седмици.

Разширяваме военния износ с високотехнологични продукти, съобщава за в. "Класа" зам.- министърът на икономиката Явор Куюмджиев.

Въпреки обещанието за орязване на харчовете на правителството заради кризата за първите три месеца на тази година спрямо същия период на 2008 г. капиталовите разходи са скочили до 147,3%, съобщава "Класа". Вестникът се позовава на данните за изпълнението на бюджета за 2009 г., публикувани от Министерството на финансите. Към края на март 2008 г. парите за ремонти и строителство са били 202,5 млн. лв. В края на първото тримесечие на 2009 г. кабинетът е разходвал 298,2 млн. лв., пише в отчета на финансите.

"За З0 евро у нас - три дни, в Гърция - един обяд" е заглавието над интервюто в "Телеграф" с Благой Рагин, председател на Българската асоциация на хотелиерите и ресторантьорите.

БСП ще има пленум на 9 май, и тогава трябва да бъдат определени водачите на листите с кандидати за 41-во Народно събрание, съобщава "Труд".

На заседание на Централния съвет на ДПС на 11 май ще бъде утвърдена листата за евродепутати на партията, след което ще се пристъпи към процедурите за национален парламент, казва в интервю в "24 часа" Емел Етем.

Сретен Йосич стои зад убийствата на четирима български наркобосове: Поли Пантев, Иван Стоянов-Кубето, Константин Димитров-Самоковеца и Иван Тодоров-Доктора, пише "Труд" на първа страница, като се позовава на белградския в. "Блиц".

В класацията в годишния доклад за свободата на медиите по света, разпространен от базираната в САЩ неправителствена организация "Фрийдъм хаус", България е на 76-о място в света сред 195 държави, съобщава "Дневник". Това е зоната на 61 страни с "частично свободни медии", където от ЕС такива са само Румъния и България, към които този път се присъединява и слязлата рязко надолу в класацията Италия, пише изданието.

 


 


Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Австрия прие закон срещу "шринкфлацията"

Австрия прие закон срещу "шринкфлацията"

Свят Преди 23 минути

Той обхваща продукти, чийто грамаж е бил намален, без това да се отрази на цената

Гюров назначи Велизар Шаламанов за зам.-министър на външните работи

Гюров назначи Велизар Шаламанов за зам.-министър на външните работи

България Преди 28 минути

Шаламанов има дългогодишен професионален опит в сферата на отбраната и националната сигурност

Алекс Раева: Това е най-добрият сезон на “Като две капки вода” досега

Алекс Раева: Това е най-добрият сезон на “Като две капки вода” досега

Любопитно Преди 1 час

От сцената на “Като две капки вода” до майчинството, Слави Трифонов и дивите 4000 гмуркания - Алекс Раева разказва всичко

ИТН се регистрира за изборите с фокус върху гей браковете и "Петрохан"

ИТН се регистрира за изборите с фокус върху гей браковете и "Петрохан"

България Преди 1 час

От партията внесоха 5000 подписа в Централната избирателна комисия

СОС одобри споразумение с БАН за парк „Кукуряк“ в „Овча купел“

СОС одобри споразумение с БАН за парк „Кукуряк“ в „Овча купел“

България Преди 1 час

Решението проправя пътя към изграждането на парка

Домът на една първа дама: Какво се случи с апартамента на Джаки Кенеди на Пето авеню

Домът на една първа дама: Какво се случи с апартамента на Джаки Кенеди на Пето авеню

Любопитно Преди 2 часа

Домът на Джаки Кенеди на Пето авеню, закупен през 1964 г. за 200 000$, бе изцяло обновен след смъртта ѝ и продаден за 32 млн. $ на Глен Дъбин, оставайки и до днес обект на огромен обществен интерес и филмови възстановки

Смъртта на "Ел Менчо" окупира вестникарските заглавия в Мексико

Еротичен модел отрича да е виновна за смъртта на "Ел Менчо"

Свят Преди 2 часа

„Искам да заявя абсолютно ясно: нямам нищо общо с тази ситуация“, написа Мария Хулиса

Полицията спря водач без книжка с шипове след гонка

Полицията спря водач без книжка с шипове след гонка

България Преди 2 часа

Той отказва да му бъде извършена проверка за употреба на наркотични вещества

НАСА проговори за историческата евакуация от МКС след седмици догадки

НАСА проговори за историческата евакуация от МКС след седмици догадки

Свят Преди 2 часа

„Благодарение на тяхната бърза реакция и напътствията на нашите полетни хирурзи от НАСА, състоянието ми бързо се стабилизира“, пише астронавтът

,

Шеф-мечта: Китайски милионер раздаде 26 млн. долара бонуси по време на фирмен банкет

Любопитно Преди 2 часа

Докато повечето служители се надяват на скромна 13-а заплата, един китайски бос реши да сподели 70% от годишната си печалба със своите работници. Сцената на банкета напомняше на филм, а служителите си тръгнаха с цели пачки в ръце

КЗП влезе в трите електроснабдителни дружества

КЗП влезе в трите електроснабдителни дружества

България Преди 2 часа

КЗП ще бъде безкомпромисна в прилагането на закона

Спрете да правите това с лицето си, много е вредно

Спрете да правите това с лицето си, много е вредно

Любопитно Преди 2 часа

Черните точки може да изглеждат като незначителен проблем, но те са най-честата причина за увреждане на кожата

Професор от Оксфорд обясни защо интернет не спира да плаче за маймунката Пънч

Професор от Оксфорд обясни защо интернет не спира да плаче за маймунката Пънч

Свят Преди 3 часа

От майчиното отхвърляне при раждането до намирането на утеха в плюшена играчка, чиято мека текстура стана негова емоционална опора, Панчи-кун – бебе макак в зоопарка Ичикава близо до Токио – се превърна от просто поредното уязвимо животно в глобален емоционален феномен

ЕЦБ отчете загуба от 1,3 млрд. евро за 2025 г.

ЕЦБ отчете загуба от 1,3 млрд. евро за 2025 г.

Свят Преди 3 часа

Поради това няма да бъде извършено разпределение на печалба към националните централни банки

Народът е уморен, но управляващите в Скопие търсят външен враг: Тежък доклад за РСМ в ЕП

Народът е уморен, но управляващите в Скопие търсят външен враг: Тежък доклад за РСМ в ЕП

Свят Преди 3 часа

Докладчикът на ЕП за Северна Македония се надява правителството в Скопие да не пропуска възможността за напредък в преговорите с ЕС