"24 часа": Българските служби се жалват от израелските
"24 часа": Българските служби се жалват от израелските   
Източник: Георги Димитров-Бруно, Vesti.bg
Пд дставители на израелските служби за сигурност, пристигнали в България, са узурпирали цялото разследване на атентата в Бургас и почти не допускат служители на българското контраразузнаване и останалите специални служби да си вършат работата, твърди под глава ""24 часа".

Според източници от ДАНС темата е била разисквана и на вчерашното заседание на Съвета по сигурността при премиера. Представители на нашите служби се жалвали от създалите се унизителни обстоятелства пред министър-председателя, с чиято политическа воля израелците са получили пълни правомощия за работа у нас."Пазят ни незабележимо и временно", пише по темата "Труд".

Правителството ще вземе по-строги мерки за сигурността по летищата, жп гарите, автогарите и граничните пунктове. Това стана ясно след заседанието на Съвета по сигурността към премиера Бойко Борисов. Самите мерки са тайна и нито едно ведомство не пожела да ги коментира или да даде повече подробности, подчертава ежедневникът.

В интервю за "24 часа" политологът, експерт по конфликти и тероризъм Татяна Дронзина прави два основни извода: "Първо, трябва да променим оценката, че страната ни е обект на непосредствена терористична заплаха, защото това не е вярно. И, второ, нашата политика в областта на сигурността следва да очертае по-прецизно съществуващите заплахи и да престане да разглежда тероризма като възможна, но малко вероятна опасност."

Дронзина прогнозира и че все повече европейци, приели радикален ислям, ще бъдат използвани за живи бомби. Експертът предупреждава още, че радикалните организации ще нанасят удари там, където е логистично възможно, а не където символът е най-ярък.

"Не виждам смисъл да изразходват ресурси, за да се доберат до труднодостъпни символи, след като с тях и без тях международният отзвук е гарантиран", аргументира се Дронзина.

Терористът от Бургас не отговаря на съвременния профил на камикадзе, описван от криминалните психолози, заявява пред "Преса" военният хирург Венцислав Мутафчийски. "При класическия случай атентаторът носи широки дрехи, движи се леко затруднено, защото има бомба върху тялото, а не носи експлозивите си в раница, както в Бургас.

Тук имаме човек, който изглежда европеец, прилича на обикновен турист, който според записа на камерите се мотае из летището. Поведението му е странно и не е типично за камикадзе. Като че ли е вярна тази версия, че някой го е взривил от разстояние", смята Мутафчийски.

Според челото на "Труд" военните ни аташета ще имат възможност да рекламират оръжие, произведено от български фирми. По този начин те ще помагат на родните фирми. Това било договорено на среща между директора на служба "Военна информация" Веселин Иванов, шефове на 15 оръжейни фирми и военните аташета.

Идеята е разведките в чужбина да бъдат в помощ на родните производители и своевременно да ги информират къде и от какво оръжие и боеприпаси се нуждае даден пазар.

Шофьор, хванат да кара без книжка, с над 0,5 промила алкохол в кръвта или под въздействие на упойващи вещества, ще остава за месец без кола, алармира "Труд". За същия срок ще се спира от движение и автомобилът на собственик, който допуска или предоставя управлението на неправоспособен, пиян или дрогиран. Тези нови принудителни административни мерки бяха записани в поправките на Закона за движение по пътищата, гласувани окончателно в парламента във вторник.

Промените в закона коментира в интервю за "Монитор" Иван Вълков, председател на транспортната комисия в НС. "Прави впечатление, че в последните години между 17 хил. и 19 хил. водачи са с установени над 0,5 промила алкохол в кръвта, което е голяма бройка на годишна база", посочва Вълков.

На първа страница "Новинар" анонсира: Катаджиите ще раздават антистрес топка и дрегер на всеки шофьор, когото спират на пътя. Жестът е час от кампанията на Пътна полиция, инициирана със съдействието на сдружение "Отворена младеж", която има за цел да намали агресията по пътищата.

Морето и реките са взели 91 жертви. Тази черна статистика обобщава пред "Телеграф" Тодора Томова от БЧК. Тя съветва плажуващите да не влизат навътре в морето и да плуват само успоредно на брега.

"Темата на "24 часа" насочва вниманието към опасните сгради в София. Незаконните гета в София ще бъдат бутнати. Живеещите в тях пък ще трябва да се приберат по родните места. Това е голям проблем, но нямаме време да го отлагаме, заявява в интервю за "Стандарт" столичният кмет Йорданка Фандъкова. Районният кмет на "Люлин" вече е премахнал някои от съборетините. Приключила е и проверката в "Орландовци", където са описани постройките без документи. Същото предстои и в останалите квартали, където има такива. "Всеки е добре дошъл в София, но не може да живее в незаконни постройки и на терени, които не са негова собственост", изтъква Фандъкова.

Луда спекула се завъртя на пазара на пшеницата, алармира "Стандарт". Дългогодишните търговци на зърно в Добруджа твърдят, че цените, на които се продава житото у нас, са нереално високи. Причината е, че реколтата все още не е прибрана, за да е ясно дали има недостиг.

"Удар със задна дата" е водещото заглавие за "Капитал Daily". Енергийният регулатор предлага орязване на тарифите на съществуващите дългосрочни договори за изкупуване на зелена енергия, уточнява ежедневникът.

Още преди началото на най-силния отпускарски месец търговците усилено търсят червено вино, а от бялото по избита са останали само резервни количества, анонсира под глава "Монитор". Досега не сме имали случай на такъв недостиг през август, а през последните години и септември е много силен месец за родния туризъм, коментира Красимир Коев, шеф на Изпълнителната агенция по лозата и виното.

Финансовата криза свърши за президентството, коментира на първа страница "Сега". Кабинетът гласува безпрецедентно за последните години решение да се увеличи финансирането на президентската институция над одобреното от парламента. Администрацията на президента ще получи 980 000 лв. над официалния си бюджет от 4.136 млн. лв., или с 24 процента повече. С това бюджетът на институцията се връща на нивата от началото на 2010 г., преди антикризисното орязване на държавните разходи със средно 20 на сто.

Общият размер на щетите след силното земетресение от 22 май тази година възлиза между 25 и 30 млн. лв. Тези цифри изнася в интервю за "24 часа" кметът на Перник Росица Янакиева. "Ние сме оценили пораженията върху общинския сграден фонд в размер от над 9,5 млн. лв., сега се оказа, че има още разрушения. Върху жилищния фонд на гражданите щетите са за 10-15 млн. лв. Да не забравяме, че има пострадали държавни постройки. Освен това нямаме оценка на сградите, които принадлежат на бизнеса, защото те не подлежат на подпомагане", уточнява Янакиева.

Една човешка трагедия даде шанс за живот на четирима души, съобщават под глава "Преса" и "Телеграф". 19-годишният Владимир Инкьов от Дупница се прострелял в главата на 22 юли заради получена двойка, пише "Преса". Родителите се съгласили да дадат органите на изпадналото в мозъчна смърт момче. Сърцето му бе присадено на 30-годишен мъж, който от февруари насам живее с изкуствено. В същата вечер в болница "Лозенец", екип начело с директора проф. Любомир Спасов присади черния дроб на момчето на 57-годишен мъж.
Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Виктор Орбан

Край на ерата на Орбан, главният прокурор на Унгария подаде оставка

Свят Преди 3 часа

Мадяр: Господа, кой ще бъде следващият?

Приеха бюджета на Националната здравноосигурителна каса

Приеха бюджета на Националната здравноосигурителна каса

България Преди 5 часа

Заложените в него приходи и трансфери за тази година са 5,256 млрд. евро

Осъдиха на доживотен затвор пиратите, похитили „Руен“

Осъдиха на доживотен затвор пиратите, похитили „Руен“

Свят Преди 8 часа

По време на процеса всичките 44 обвиняеми признаха вината си

Зеленски направи нова смяна в командването на армията на Украйна

Зеленски направи нова смяна в командването на армията на Украйна

Свят Преди 8 часа

Зеленски за Скибюк: Той е изключително опитен офицер, който бранеше Украйна рамо до рамо с новия главнокомандващ

Освободиха заснетия да вдишва райски газ зад волана

Освободиха заснетия да вдишва райски газ зад волана

България Преди 8 часа

От Районната прокуратура в Пловдив продължават да събират доказателства

Снимката е архивна: Ученици маршируват в Международния лагер „Сонгдоуон“ в севернокорейския град Вонсан.

Спорният детски лагер в Северна Корея събра деца от Русия и Китай

Свят Преди 9 часа

Страните изглежда са се сближили след 80-ата годишнина от Деня на победата в Китай, където севернокорейският лидер Ким Чен Ун и руският президент Владимир Путин застанаха редом до китайския президент Си Дзинпин на военния парад в Пекин през септември

Дете на 7 г. се удави в басейн на хотел в Слънчев бряг

Дете на 7 г. се удави в басейн на хотел в Слънчев бряг

България Преди 9 часа

По време на инцидента около басейна не е имало спасител

Пребит човек на трамвайна спирка в София

Пребит човек на трамвайна спирка в София

България Преди 9 часа

Нападателят е нанесъл множество удари с ръце и крака на пострадалия пред погледите на множество граждани

Брус Уилис

Брус Уилис с рядка публична поява на фона на тежката си диагноза (СНИМКА)

Любопитно Преди 9 часа

Холивудската звезда Брус Уилис бе заснет по време на рядка разходка с автомобил в Лос Анджелис. На фона на битката му с фронтотемпоралната деменция, неговата съпруга Ема Хеминг разкрива истината за заболяването и трудното решение да го преместят

Разследват челен сблъсък с жертва в София от днес

Разследват челен сблъсък с жертва в София от днес

България Преди 10 часа

Задържан е 41-годишен шофьор

Шокиращо видео: Разгневен леопард нахлу в магазин за алкохол и нападна служител

Шокиращо видео: Разгневен леопард нахлу в магазин за алкохол и нападна служител

Свят Преди 10 часа

Видео от охранителни камери в Индия засне как 5-годишен мъжки леопард нахлува в магазин за алкохол и напада 25-годишния му собственик. Пострадалият успява да отблъсне дивото животно и да го заключи вътре, преди да загуби съзнание

Пороен дъжд заля Варна, множество сигнали за наводнения

Пороен дъжд заля Варна, множество сигнали за наводнения

България Преди 10 часа

Наводнение е регистрирано и в сградата на Община Варна

Samsung адаптира сгъваемите си смартфони към хората

Samsung адаптира сгъваемите си смартфони към хората

Технологии Преди 10 часа

Компанията представи новото поколение на сгъваемите смартфони от серията Galaxy Z, като тя получава и трети представител. Той съчетава най-доброто от другите два модела, а трите заедно предлагат най-новите интелигентни и персонални технологии

Глобален срив в социалните мрежи Facebook и Instagram

Глобален срив в социалните мрежи Facebook и Instagram

Свят Преди 10 часа

Платформите на Meta бяха недостъпни за хиляди потребители по света

Наистина ли Марк Кукурея си тръгна с трофея от Световното първенство в торба за боклук?

Наистина ли Марк Кукурея си тръгна с трофея от Световното първенство в торба за боклук?

Любопитно Преди 11 часа

Видеото, на което испанският национал Марк Кукурея напуска стадиона с нещо, изглеждащо като Световната купа в прозрачна торба, предизвика вълна от коментари. Истината зад кадрите обаче се крие в специалните подаръци за шампионите от ФИФА