Летище "София" затвори заради мъглата
Гъстата мъгла затрудни и корабоплаването по река Дунав   
Източник: Емил Димитров, БГНЕС

Полетите до София се пренасочват до Пловдив, Солун и Белград заради мъглата, съобщиха от столичната аерогара.

В следобедните часове са анулирани полетите за Дюселдорф, Будапеща, Прага, Франкфурт, Лондон, Манчестър, Истанбул, Виена, Варшава, Букурещ.

От сутринта летище "София" работеше при намалена видимост. Заради закъсненията, късно кацане на предшестващите полети и лоши метеорологични условия закъсняха полети за Бергамо, Брюксел, Мадрид, Атина, Малпенса и Варна. В интервала от 9 до 12 ч.

бяха отменени полетите

на "България ер" (FB807/808) от и за Атина; на "Уиз еър" (W6641/6642) от и за Милано (Бергамо); на Австрийските авиолинии (OS805/806) от и за Виена; на "Олимпик еър" (OA307/308) от и за Атина, както и полети от и за Будапеща. Самолет от Тел Авив бе пренасочен за кацане във Варна.

Авиокомпания "България ер" обедини полетите си за излитане за Варна и за Бургас поради късно кацане и лоши метеорологични условия в Бургас.

Следобед бяха отменени още полетите на ЛОТ от и за Варшава, както и полетът на "България ер" от Бургас.

Самолетът на "Изи Джет" от Манчестър бе пренасочен за кацане в Солун. Полетите на "Луфтханза" от Мюнхен и Франкфурт са пренасочени към летището в Белград.

Самолетите на "България ер" и "Алиталия" от Рим бяха пренасочени към Пловдив, както и полетите от Лондон на "Бритиш еъруейз" и "Американ еърлайнс".

Още през нощта два полета на "България ер" от Москва бяха пренасочени за кацане във Варна, както и полет на "Уиз еър" от Лондон.

Сутринта видимостта в София беше силно ограничена - между 10 и 30 метра, а пътните настилки бяха влажни.

Движението по автомагистрала "Тракия"

по посока на излизане от София беше временно спряно заради верижна катастрофа с участието на седем автомобила.

Няма данни за пострадали. Инцидентът стана след разклона за Лозен на около 5 км от столицата.

Причина за катастрофата е шофьори, който загубил управлението на автомобила си и се ударил в мантинелата. При инцидента са се ударили и два тира със словенска регистрация. Полицията веднага спря движението.

Силно затруднено бе движението на градския транспорт в някои части на града. Много натоварено бе движението по Околовръстния път - в участъка от бул. "Цар Борис III" към кв. "Филиповци", както и в участъците на кръстовищата на Околовръстния път с бул."Черни връх", ул."Симеоновско шосе" и ул."Н. Хрелков".

Интензивен бе трафикът и по ул. "Хан Кубрат", ул. "Ген.Н.Жеков", бул. "Черни връх", ул. "Сребърна", бул. "Ал. Малинов", бул. "България", бул. "Гоце Делчев", бул. "Кн. Ал. Дондуков" и моста "Чавдар", бул. "Н. Мушанов".

Натоварено бе движението и по всички основни кръстовища в столицата.

Забрана за навигация за всякакви кораби и лодки беше наложена в пристанище Бургас.

Причината отново е гъстата мъгла. В залива видимостта бе до 60 метра, което създава предпоставки за инциденти. 

Около 6,30 сутринта шест автомобила са се сблъскали на главен път Е-79.

Инцидентът е станал на пътя Сандански-Петрич, на 3 км от Сандански, в района на автосалон "Пежо". Първоначално са се ударили два автомобила. Тъй като в района е имало гъста мъгла, в тях се ударили още два, а след пет минути в тези 4 автомобила са се блъснали още два.

Има двама пострадали, които са в болницата в Сандански.

"Жълт" код е обявен за днес в Северна, Западна и Югоизточна България

заради опасност от поледици , съобщиха от НИМХ.

Той е в сила в областите: Видинска, Монтана, Врачанска, Плевенска, Великотърновска, Русенска, Разградска, Силистренска, София град, Пернишка, Кюстендилска, Благоевградска, Хасковска, Ямболска и Бургаска.

Жълтият код означава, че времето е потенциално опасно. Прогнозираните метеорологични явления не са необичайни, но бъдете внимателни. Бъдете в течение на очакваните метеорологични условия и по възможност избягвайте рисковете.

Пълна прогноза за времето у нас и по света вижте на Sinoptik.bg 

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
<p>Защо батерията на смартфона пада, когато не го ползваме</p>

Защо батерията на смартфона пада, когато не го ползваме и какво можем да направим

Технологии Преди 57 минути

Доста хора забелязват това явление и смятат, че има проблем с устройството им, но всъщност, в повечето случаи, става дъма за съвсем нормална част от работата на смартфона. И все пак има начини консумацията на енергия да бъде намалена

Матю Макконъхи патентова образа си, за да го защити от злоупотреби с изкуствен интелект

Матю Макконъхи патентова образа си, за да го защити от злоупотреби с изкуствен интелект

Любопитно Преди 10 часа

Артисти са обезпокоени от използването на техни изображения чрез генеративен изкуствен интелект

,

Премръзнал щъркел потърси спасение в малък параклис край Бургас

България Преди 10 часа

Спасителни екипи го намерили вторачен в икона

Шведският премиер отхвърли заплахите на Тръмп за мита заради Гренландия

Шведският премиер отхвърли заплахите на Тръмп за мита заради Гренландия

Свят Преди 10 часа

Швеция води интензивни разговори с други държави от ЕС, както и с Норвегия и Великобритания, с цел изработване на общ отговор

,

Антонио Коща: ЕС обмисля отговор на митата на Тръмп заради Гренландия

Свят Преди 10 часа

"Засега координирам съвместен отговор от държавите членки на Европейския съюз по този въпрос", посочи Коща

Самолет с 11 души на борда изчезна в планински район в Индонезия

Самолет с 11 души на борда изчезна в планински район в Индонезия

Свят Преди 11 часа

Надеждите за откриване на останките нараснаха, след като туристи на планината Булусараунг съобщиха, че са намерили разпръснати отломки

.

Как САЩ са увеличавали своята територия

Свят Преди 11 часа

Великите сили не винаги са разширявали границите си с войни

,

Израел възрази срещу избора на САЩ за надзора в Газа

Свят Преди 12 часа

Белият дом заяви, че изпълнителният комитет ще реализира визията на ръководения от Тръмп "Съвет за мир", чиито членове все още не са обявени

.

Тръмп налага 10% мито на 8 европейски държави

Свят Преди 12 часа

Причината е противопоставянето им на контрола на страната му над Гренландия

Мая Манолова: Депутатите трябва да приемат закона „Антиспекула”, за да измият срама от челата си

Мая Манолова: Депутатите трябва да приемат закона „Антиспекула”, за да измият срама от челата си

България Преди 12 часа

Според лидера на „Изправи се, България” таванът на надценките е ключово важен за гражданите

Макрон призовава за "незабавна деескалация" в Сирия

Макрон призовава за "незабавна деескалация" в Сирия

Свят Преди 12 часа

Това призова и президентът на автономната област Иракски Кюрдистан Нечирван Барзани

,

Определиха Алеята на славата в Холивуд като "най-лошата" туристическа дестинация

Любопитно Преди 13 часа

Мястото е занемарено, мръсно и пълно с бездомни хора, споделят туристи

,

Вигенин: Въвеждането на нови сканиращи машини сега означава да поставим под въпрос изборите

България Преди 13 часа

Според евродепутатът от БСП основната задача е гарантирането на честен, прозрачен и лесно проследим вот

МВнР: България подкрепя изпълнението на Всеобхватния план за мир в Газа

МВнР: България подкрепя изпълнението на Всеобхватния план за мир в Газа

България Преди 14 часа

Страната ни е готова да обсъди конструктивната ѝ роля в новата инициатива, се казва в позицията на външното ни министерство

,

Двойка отмени сватбата си, за да спаси любимия си лабрадор

Любопитно Преди 14 часа

Приблизително шест седмици преди церемонията кучето започнало да куца на левия си заден крак