Лазаров: Ако съм допуснал грешка, взимам си папката и ще си ходя
Светлозар Лазаров   
Източник: БГНЕС (архив)

А ко съм допуснал някъде грешка, вземам си папката и ще си ходя, заяви пред журналисти в парламента във връзка със случая в Лясковец главният секретар на МВР Светлозар Лазаров.

Той дойде в Народното събрание, за да бъде изслушан от временната анкетна комисия, която установява фактите, довели до оставката на Христо Бисеров, както и твърдения за скандална кореспонденция и среща между председателя на ГЕРБ Бойко Борисов и Бисер Миланов, известен като Петното.

На коментара на главния прокурор Сотир Цацаров, че отрядът е отишъл на акция с най-лекото оборудване, Лазаров отговори:

"Отрядът провежда операции с въоръжение и оборудване по щат. Всякакви други спекулации смятам за абсолютно излишни, още повече, че както виждате, хора, които са разнасяли само папки, коментират специални операции, което не им прави чест. Направете проверка една стрелба с калашник от три метра до какво води."

Един от ранените колеги ми каза "шефе, там ни чакаха в засада", допълни Лазаров. Защо и кой е пратил тези, които "издъниха" операцията, е друга тема, продължи Лазаров и добави - оставям това на тяхната съвест и на компетентните органи.

Той отказа да коментира тезата на депутата от левицата Кирил Добрев за саботаж при акцията, както и не навлезе в детайли дали при проучването е ползвано ДАТО. Главният секретар подчерта, че са длъжни да проверят всичко и, ако има данни за престъпление, да ги предоставят на прокуратурата. Краен фиксиран срок за приключването й нямало, още повече, че прокуратурата също прави своя проверка. Затова по-добре било да се върви със сроковете на прокуратурата.

Установят ли се пропуски, грешки, вина, естествено, че ще има оставки за всеки един, който попада в съответния компонент, категоричен е главният секретар. Самият той също е готов да понесе отговорност. Първата отговорност вече съм я поел - отидох на място и приключих операцията без проблеми, обясни Светлозар Лазаров. И отрече да му е предлагано да оглави НСО.

След като говори пред комисията, която установява фактите около оставката на Христо Бисеров, както и твърдения за скандална кореспонденция и среща между председателя на ГЕРБ Бойко Борисов и Бисер Миланов, известен като Петното, Светлозар Лазаров обясни пред журналисти, че е имало сигнал от конкретно лице, в който се съдържат данни за "закана за убийство" - така е зададена преписката в МВР. При работата по нея били събрани и свидетелски показания, имащи отношение към казуса Борисов-Миланов.

Преписката е висяща към момента и компетентният орган, който ще прецени дали има данни за престъпление, е прокуратурата, отбеляза Лазаров. Той уточни, че тя е срещу неизвестно лице.

Междувременно депутатите от ГЕРБ напуснаха анкетната комисия и обявиха, че повече няма да участват в нея. Решението съобщи пред медиите Веселин Вучков, който го аргументира с мнението, че целта на комисията не е да установи, а да прикрие истината и да акцентира върху разпространението на слухове.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Заради епидемията от ебола: Уганда затваря границата си с Конго

Заради епидемията от ебола: Уганда затваря границата си с Конго

Свят Преди 5 минути

СЗО предупреждава, че мярката може да ускори разпространението на вируса чрез нелегални маршрути

Спорният проект за 75-метрова сграда в „Младост” отново влиза в СОС

Спорният проект за 75-метрова сграда в „Младост” отново влиза в СОС

България Преди 17 минути

Общинските съветници прегласуват решението след ветото на Васил Терзиев и пореден протест срещу презастрояването

Зеленски с ново предупреждение: Подготвяме още атаки дълбоко в Русия

Зеленски с ново предупреждение: Подготвяме още атаки дълбоко в Русия

Свят Преди 58 минути

Киев обяви, че ще засили ударите срещу руската нефтена индустрия, а Москва заплаши с нови масирани удари по Украйна

Кралицата на Норвегия е приета в болница

Кралицата на Норвегия е приета в болница

Свят Преди 1 час

През януари тя получи пейсмейкър, след като по време на ски ваканция получи ускорен и неритмичен пулс

,

5 знака, че попивате негативната енергия на околните

Любопитно Преди 1 час

Емпатията е суперсила, но когато не поставяме граници, чуждото напрежение може буквално да ни разболее

,

Два петъка в една седмица: Историческият парадокс при продажбата на Аляска

Любопитно Преди 1 час

Когато САЩ купуват територията от Русия, местните жители си лягат на 6 октомври и се събуждат на 18 октомври... но пак в петък

Осъдиха асистента на Матю Пери на три години и пет месеца

Осъдиха асистента на Матю Пери на три години и пет месеца

Свят Преди 9 часа

Съдия Гарнет: Вие бяхте запознати с борбата му със зависимостта

Тежка катастрофа с линейка в Пловдив

Тежка катастрофа с линейка в Пловдив

България Преди 10 часа

Специализираният автомобил преминал с включена сигнализация на червен сигнал на светофара

GCHQ: Близо 500 000 руски войници са загинали в Украйна

GCHQ: Близо 500 000 руски войници са загинали в Украйна

Свят Преди 10 часа

GCHQ: Путин отстъпва на бойното поле

Тръмп обяви, че нито една държава няма да контролира Ормузкия проток

Тръмп обяви, че нито една държава няма да контролира Ормузкия проток

Свят Преди 11 часа

Той подчерта, че САЩ не обмислят облекчаване на санкциите срещу Иран

ГДБОП задържа "Дилърите на "Дружба"

ГДБОП задържа "Дилърите на "Дружба"

България Преди 11 часа

Текат претърсвания

Опозицията в РС Македония поиска референдум за конституционните промени

Опозицията в РС Македония поиска референдум за конституционните промени

Свят Преди 11 часа

Филипче: Гражданите трябва да решат това, защото те ще платят цената

Мадяр намали заплатата си наполовина

Мадяр намали заплатата си наполовина

Свят Преди 11 часа

Правителството на Унгария няма да почива това лято

Йотова: Оставката на Борислав Сарафов е началото

Йотова: Оставката на Борислав Сарафов е началото

България Преди 12 часа

Йотова: Важно е хората да получават справедливост