Депутатите от ВОЛЯ: Долу ръцете от Веселин Марешки
Източник: БГНЕС

Д олу ръцете от Веселин Марешки, заяви от парламентарната трибуна депутатът от ВОЛЯ Пламен Христов в декларация от името на групата.

"Задкулисието показа безсилието си", посочи Христов в защита на лидера си, осъден на втора инстанция от Варненския апелативен съд след повдигнати обвинения за рекет и изнудване.

"Той помагаше, когато всички партии се изреждаха на власт и превърнаха българите в най-бедните в Европа", каза още Христов и допълни: "Повел сам битката срещу картелите, които всички партии толерираха преди това".

Веселин Марешки е осъден на 4 години затвор

Депутатът призовава всички членове и симпатизанти на партията да изразят подкрепата си за Веселин Марешки, а гражданите – да не се поддават на манипулации и също да изразят подкрепа за него. Според депутатите ВОЛЯ не били патерица на управляващите, каквито упреци често се чуват.

Депутатите от партията направиха и пърформанс в защита на лидера си, излизайки на парламентарната трибуна с фланелки с надпис: "Аз съм Веселин Марешки". 

Източник: БГНЕС

Веселин Марешки получи ефективна присъда от 4 години "лишава от свобода" на втора инстанция, заради обвинение в рекет и изнудване. Присъдата му не е окончателна и подлежи на обжалване.

Марешки за присъдата: Искат да очернят името ми

Две решения предложи опозицията от "БСП лява България" във връзка с осъдителната присъда на втора инстанция спрямо лидера на ВОЛЯ Веселин Марешки, който заема и поста заместник-председател на Народното събрание. В декларация от името на групата от БСП настояха или Марешки да се оттегли от ръководство на законодателния орган, а от партията му да излъчат нов представител, или председателят на парламента Цвета Караянчева да инициира отстраняването му, защитавайки и без това разклатения авторитет на институцията.

"Ако бъде оправдан, може отново да заеме мястото си", подчерта Кристиан Вигенин от БСП, който също е заместник-председател на Народното събрание.

"Огромната власт означава и огромна отговорност. Тук няма място за дребни партийни заигравки, за долнопробен лобизъм, за системен законодателен брак, за пренебрегване на държавния интерес в името на нечий частен дневен ред. За съжаление през последните години тези явления се настаниха трайно в българския парламент. Те доведоха до стряскаща липса на доверие в институцията от страна на българските граждани", аргументира предложението Вигенин.

"В тези години, на доминирани от ГЕРБ и сателитите им мнозинства, бяха нанесени удар след удар върху самата същност на парламентаризма. За да стигнем до днешното положение, в което заместник-председател на Народното събрание получава на втора инстанция присъда от 4 години за изнудване и рекет. Можем ли да се преструваме, че нищо не се е случило", допълни още той.

Вигенин припомни още, че именно с подписите на Марешки и депутатите му стана възможен и проектът за нова конституция, който от опозицията определиха като "злощастен".

"Присъдата на присъдружния на ГЕРБ Марешки е поредно потвърждение на политическа кома, в което това Народно събрание е изпаднало", каза още Вигенин.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Георги Кандев: Оценката за МВР я даде обществото

Георги Кандев: Оценката за МВР я даде обществото

Свят Преди 1 час

По думите му МВР е „голяма и тромава машина“

Какво е състоянието на детето, паднало от тераса на НДК

Какво е състоянието на детето, паднало от тераса на НДК

България Преди 1 час

Предстоят диагностично-терапевтични мероприятия

Торнадо премина през военновъздушната база "Ванс" в Оклахома

Торнадо премина през военновъздушната база "Ванс" в Оклахома

Свят Преди 4 часа

Силни бури причиниха щети и спасителни операции в северната част на щата

Дете е в кома, падна от тераса на НДК

Дете е в кома, падна от тераса на НДК

България Преди 4 часа

Противоречиви са данните за инцидента

Украйна отстранява висши офицери

Украйна отстранява висши офицери

Свят Преди 5 часа

В изявление на Генералния щаб в социалните мрежи се казва, че командирите са загубили редица позиции и са допуснали грешки във връзка с военните доставки

Започнаха разследване срещу Питър Манделсън

Започнаха разследване срещу Питър Манделсън

Свят Преди 5 часа

ОЛАФ проверява сигнал, свързан със случая Джефри Епстийн

Полски F-16 прехванаха руски изтребители над Балтийско море

Полски F-16 прехванаха руски изтребители над Балтийско море

Свят Преди 6 часа

НАТО реагира, но руските самолети не са навлезли във въздушното пространство на Полша

"Топлофикация София" съобщи кога спира парното

"Топлофикация София" съобщи кога спира парното

България Преди 6 часа

Живущите в сгради-етажна собственост, които желаят продължаване на отоплителния сезон, могат да подадат заявление за това, като то трябва да е придружено с решение на Общо събрание

Президентът на РСМ честити изборната победа на Румен Радев

Президентът на РСМ честити изборната победа на Румен Радев

България Преди 6 часа

Мнозинството и стабилността в България са важни, за да има с кого да разговаряме, каза Силяновска

Кремъл: Путин може да замине за САЩ за срещата на върха на Г-20 в Маями

Кремъл: Путин може да замине за САЩ за срещата на върха на Г-20 в Маями

Свят Преди 7 часа

При всички положения Русия ще бъде представена достойно на срещата, посочи говорителят на Кремъл

<p>Ангел Кунчев е преминал през онкологична операция</p>

Ангел Кунчев се възстановява след онкологична операция

България Преди 7 часа

Процесът на възстановяване протича бавно, но без усложнения, съобщава главният държавен здравен инспектор

При ограничение 50 км/ч: Шофьори са засечени с до 189 км/ч във Велинград

При ограничение 50 км/ч: Шофьори са засечени с до 189 км/ч във Велинград

България Преди 7 часа

Предстои издаването на електронни фишове, както и установяване самоличността на шофьорите

<p>Хегсет:&nbsp;Иран има шанса да сключи &quot;добра сделка&quot;</p>

Министърът на отбраната на САЩ: Иран има шанса да сключи "добра сделка"

Свят Преди 7 часа

По думите му американският флот е върнал досега от протока 34 кораба

Снимката е архивна

Карлос Насар със злато в изхвърлянето и изтласкването в Батуми

България Преди 7 часа

Българската мегазвезда на световните щанги Карлос Насар завоюва златния медал в движението изхвърляне по време на Европейското първенство в Батуми. В новата за него категория до 94 кг, 21-годишният ни тежкоатлет демонстрира пълно надмощие, справяйки се с конкуренцията на силния арменец Ара Аганян

Тя е епоха! Лили Иванова празнува 87-и рожден ден

Тя е епоха! Лили Иванова празнува 87-и рожден ден

България Преди 7 часа

Най-голямото име в българската поп музика публикува копия от поздравленията на официалната си страница във Фейсбук