Chevrolet Colorado ZH2 се задвижва от водород и ще бъде тестван от армията
Източник: netinfo

А мериканската армия ще тества концептуалния модел Chevrolet Colorado ZH2, за да разбере могат ли автомобилите с водородни горивни клетки да се справят с военни мисии. Прототипът ще бъде изпитан в екстремни полеви условия, като първият му тест ще се проведе в началото на следващата година.

Както и сами виждате, моделът не е стандартен Chevrolet Colorado с различен задвижващ тракт. Шасито е удължено и подсилено. Прототипът е широк цели 2,1 метра и се извисява на 1,9 метра.

Офроуд способностите му са подобрени след монтирането на 38-инчови колела. Окачването е променено, естествено, за да може да работи с тези колела и да изпълнява тежките задачи, пред които ще бъде изправено на бойното поле.

Подобно на концептуалния пикап на Nissan с помощни горивни клетки, Colorado ZH2 може да захранва с електричество външни потребители.

Подобно на другите подобни системи за задвижване, системата работи като преобразува водорода в електричество, а остатъчният продукт е вода. Сравнена с конвенционалните системи за задвижване, тази не издава шум и е екологично чиста.

Водата, отделяна като остатъчен продукт при преобразуването на водорода в електричество, е много важна за Щатската армия, която може да я събира, за да я използва за ежедневни нужди. Далеч по-важно е, че водородният задвижващ тракт генерира висок въртящ момент при всякакви скорости, като намалява звуковата и топлинна следа на автомобила.

Автомобилите с горивни клетки имат много преимущества спрямо конвенционалните им събратя, но страдат от два големи недостатъка.

Първият е, че не могат да се презаредят с войнишка манерка или каска. Това става на специална станция под високо налягане. Това значи, че тилът трябва да е наблизо с подобна, чиято конструкция да бъде опростена, за да може да се придвижва на бойното поле на ремарке.

Вторият голям недостатък е свързан с факта, че водородът далеч не е най-безопасното гориво в света, литиево-йонните батерии също са лесно възпламеними. Собствениците на Galaxy 7 го знаят. За разлика от водорода, дизелът не може да се възпламени от искра. Да, ще се възпламени, ако влезе ли в контакт с огън, но горенето му не е толкова бурно, колкото е на водорода при равни условия. И не на последно място, войниците много внимателно ще трябва да следят оставащия пробег, защото подвижната зарядна станция може да е на десетки километри зад тях.

Четете още:

„Шерп“ с втори модел, ще се изнася за капиталистическа Америка

Renault ще премахне дизелите от повечето си европейски модели

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Урсула фон дер Лайен: Унгария избра Европа

Урсула фон дер Лайен: Унгария избра Европа

Свят Преди 11 минути

Урсула фон дер Лайен: Съюзът става по-силен

Саудитска Арабия екзекутира седем души за ден

Саудитска Арабия екзекутира седем души за ден

Свят Преди 1 час

Саудитска Арабия възобнови екзекуциите за наркопрестъпления в края на 2022 г.

Израел обяви повишена бойна готовност

Израел обяви повишена бойна готовност

Свят Преди 5 часа

За момента все още не е взето решение за военни действия

Мадяр: Властта на Орбан е в последните си часове

Мадяр: Властта на Орбан е в последните си часове

Свят Преди 5 часа

Той отхвърли твърденията, че някой подготвя насилствени действия

Хиляди ракети полетяха в небето над Вронтадос

Хиляди ракети полетяха в небето над Вронтадос

Свят Преди 6 часа

Вековната традиция привлича ежегодно хиляди посетители

Тежка катастрофа със загинали край Берковица

Тежка катастрофа със загинали край Берковица

България Преди 7 часа

Две деца - брат и сестра са транспортирани и настанени в болницата в Монтана

И Канада се готви за война

И Канада се готви за война

Свят Преди 8 часа

Генерал Джени Каринян: Трябва да сме подготвени за мащабни конфликти

Нетаняху предлагал атака срещу Иран на няколко предишни президенти на САЩ?

Нетаняху предлагал атака срещу Иран на няколко предишни президенти на САЩ?

Свят Преди 8 часа

Те обаче отказали, твърди бившият държавен секретар Джон Кери

Иран с изявление след неуспеха на преговорите в Исламабад

Иран с изявление след неуспеха на преговорите в Исламабад

Свят Преди 8 часа

САЩ не успяха да спечелят доверието на Техеран, заяви председателят на иранския парламент Мохамад Багер

Кремъл: Русия няма да удължи примирието, освен ако Зеленски не приеме условията

Кремъл: Русия няма да удължи примирието, освен ако Зеленски не приеме условията

Свят Преди 9 часа

"Устойчив мир може да настъпи, когато защитим интересите си и постигнем целите, които си поставихме от самото начало", заяви Дмитрий Песков

,

Какво да облечем за Великден 2026: 5 визии, които изглеждат скъпи и подходящи

Любопитно Преди 9 часа

Какви „визии“ изглеждат празнично, но същевременно остават удобни?

Как да приготвим най-вкусния домашен козунак за Великден

Как да приготвим най-вкусния домашен козунак за Великден

Любопитно Преди 9 часа

Ароматът на прясно изпечен козунак е един от най-обичаните символи на Великденските празници

Нов ръст на цените: Поскъпват зеленчуци, месо и млечни продукти

Нов ръст на цените: Поскъпват зеленчуци, месо и млечни продукти

България Преди 10 часа

Цените на едро на повечето основни хранителни стоки продължават да се повишават, сочат данните на ДКСБТ

<p>Двама получиха нов шанс за живот след трансплантации&nbsp;в болница &quot;Александровска&quot;</p>

Двама получиха нов шанс за живот след трансплантации в нощта срещу Велика събота в болница "Александровска"

България Преди 11 часа

Донорът е 68–годишна жена от Пловдив, изпаднала в мозъчна смърт, вследствие на мозъчен кръвоизлив

Орбан: Тук съм, за да спечеля

Орбан: Тук съм, за да спечеля

Свят Преди 11 часа

Това заяви унгарският премиер след като даде своя глас на парламентарните избори в страната