Нови разкрития за Доминик Строс-Кан в световния печат
Доминик Строс-Кан   
Източник: ЕПА/БГНЕС

Броени часове след като Доминик Строс-Кан подаде оставка като шеф на Международния валутен фонд (МВФ), твърдейки, че е невинен и че ще се бори да докаже това, няколко вестника публикуваха нови разкрития за предполагаемото сексуално посегателство от негова страна в хотел "Софител" в Ню Йорк, противоречивата му личност и засиления му интерес към жените.

Френският в. "Фигаро" разкрива, че по случая ДСК в Ню Йорк се е появил

нов свидетел.

Изданието се позовава на източник, близък до управата на хотел "Софител", който твърди, че когато камериерката се е появила, в апартамента на бившия шеф на МВФ е имало и друг служител от персонала, който прибирал чинии и чаши.

Той очевидно не знаел, че височайшият гост на хотела е в банята и бил оставил вратата притворена. Затова камериерката не използвала магнитната си карта, за да влезе, а само побутнала вратата. Тя попитала служителя дали може да започне да чисти. Той й отговорил положително и й казал, че клиентът е излязъл. После напуснал апартамента, а камериерката се захванала за работа и впоследствие се натъкнала на излизащия от банята гол Строс-Кан.

Този свидетел е от ключово важно значение, защото би могъл да опише какво е било психическото състояние на камериерката преди инцидента и каква е била обстановката в апартамента преди предполагаемото сексуално посегателство. Показанията му са ценни и защото в коридора пред апартамента, нает от ДСК, нямало охранителни камери, които да документират влизането на камериерката, отбелязва "Фигаро".

Британският в. "Дейли телеграф" съобщава две любопитни новини, свързани с миналото на ДСК и страстта му към жените.

ДСК е

наемал проститутки

 от манхатънска сводница, твърди изданието. Това е станало още през 2006 г. Сводницата Кристин Дейвис твърди, че Строс-Кан се е свързал директно по телефона с нея и й платил 1200 долара в брой за двучасови сексуални сеанси. Той искал момичета американски тип, все едно че идвали от Средния Запад.

Дейвис, която се хвали, че сред клиентите й има много знаменитости, в това число и бившия губернатор на Ню Йорк Елиът Спицър, беше осъдена през 2008 г. за сводничество. Сега тя твърди, че през януари 2008 г. нейно момиче се оплакало, че ДСК се държал грубо и гневно с нея и че тя повече не искала да го обслужва.

Дейвис си спомня също, че още през септември 2006 г. ДСК бил в Ню Йорк за конференция, организирана от Бил Клинтън, и тогава тя му пратила бразилска проститутка. После момичето й се оплакало, че ДСК се държал грубо с него.

Австралийска журналистка разкри пред в. "Острелиън", че Строс-Кан се опитал да я убеди

да преспи с него в замяна на ексклузивно интервю.

Изданието представя журналистката, пожелала да запази анонимност, само като Мартина. 30-годишната жена споделя, че ДСК вероятно е взел телефона й от френското посолство в Австралия или от Френския културен институт. Той бил много настойчив и не спирал да й звъни.

Журналистката отказала, но две години по-късно Строс-Кан отново я издирил със същата оферта. В този момент журналистката била бременна с първото си дете и възмутено отхвърлила предложението на тогавашния шеф на МВФ.

Мексиканската преса пък твърди, че Строс-Кан

може би е посегнал сексуално на камериерка в Мексико,

докато е бил там на официална визита през последните години, пише "Дейли телеграф". Това твърдение е в основата на френска книга, озаглавена "ДСК - тайните на един кандидат-президент", появила се на пазара през 2010 г. Авторът на книгата е известен само с името Касандра и твърди, че познава много добре Строс-Кан.

Сексуалното посегателство в Мексико не било съобщено на полицията и останало ненаказано.

Книгата стана повод в медиите да започнат да се прокрадват твърдения за "нетипичното" поведение на Строс-Кан към жените.

Вчера в. "Вашингтон пост" съобщи, че жертвата на Строс-Кан от хотел "Софител", която се казва Нафисату Диало, но предпочитала да й викат Офелия, е живеела в последно време в апартаменти, отдавани под наем само на хора, носители на ХИВ-вируса. Изданието обаче посочи, че няма медицинско потвърждение, че камериерката, която е вдовица и се грижи сама за 15-годишната си дъщеря, е

болна от СПИН.

Нейният адвокат също отрече твърденията, че Офелия може би е серопозитивна.

Същевременно американската полиция, която разследва случая, откри в хотелската му стая

телесни течности,

които може да помогнат за установяването на фактите, съобщават американски медии, цитирани от агенция АФП.

Пробите бяха открити при полицейска възстановка именно с Офелия. Полицията уточни, че жената посочила мястото, където си спомня, че се изплюла, след като Строс-Кан се опитал да я накара да му направи фелацио, съобщава телевизионният канал Ей Би Си. Пробите от телесни течности се анализират в момента, за да се търси ДНК на Строс-Кан, уточнява Ей Би Си.

Голямо парче от килима също бе отнесено за анализ, съобщава "Уолстрийт джърнъл", добавяйки, че жената посочила две места, където си спомня, че е плюла. Изследва се една от мивките в стаята, защото също може да има следи от ДНК. Взети са още еднократни контактни лещи, използвана клечка за зъби, чаша и малки парчета лейкопласт, изцапани кръв.

Доминик Строс-Кан отхвърля всички повдигнати срещу него обвинения.

Предполагаемата жертва, по произход от Гвинея, трябва да свидетелства пред съда тази седмица. Тя отрича да се е съгласявала на сексуално отношение с шефа на МВФ.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Снимката е илюстративна

Украински дрон е свален при опит да достигне Москва

Свят Преди 1 час

Това съобщи в канала си в месинджъра Мах кметът на града Сергей Собянин

.

Мицкоски: Реконструкция на правителството веднага след местните избори

Свят Преди 1 час

Според него, тези избори няма да бъдат вратата за Демократичния съюз за интеграция на Али Ахмети към правителството

Снимката е илюстративна

Яхта се обърна край Бургас, спасиха капитана

България Преди 4 часа

Вероятно заради техническа неизправност лодката е започнала да се пълни с вода и това е предизвикало обръщането ѝ

Джокович: Сърбия е на ръба на гражданска война

Джокович: Сърбия е на ръба на гражданска война

Свят Преди 4 часа

Тенисистът каза, че общата атмосфера в страната е превърнала спорта във второстепенна грижа за много от гражданите

Историята като бойно поле: Как миналото преследва Украйна днес

Историята като бойно поле: Как миналото преследва Украйна днес

Свят Преди 5 часа

Историята често е била в лоши ръце за Украйна – ето някои паралели и капани

Изслушват Мария Филипова за зам.-омбудсман на 2 септември

Изслушват Мария Филипова за зам.-омбудсман на 2 септември

България Преди 6 часа

На 18 август омбудсманът Велислава Делчева внесе в Народното събрание кандидатурата на Мария Филипова за заместник-омбудсман

Първата дама на Турция призова Мелания Тръмп да покаже съчувствие и към децата в Газа

Първата дама на Турция призова Мелания Тръмп да покаже съчувствие и към децата в Газа

Свят Преди 6 часа

Емине Ердоган посочва, че заглушеният смях на децата не е нещо, което се случва само в Украйна

Зеленски: Украйна никога няма да подари земята си на руските окупатори

Зеленски: Украйна никога няма да подари земята си на руските окупатори

Свят Преди 6 часа

Денят на държавното знаме е официално въведен на 23 август 2004 г.

Разкриха причината за смъртта на Лони Андерсън

Разкриха причината за смъртта на Лони Андерсън

Свят Преди 7 часа

Обичаната актриса е загубила живота си вследствие на изключително рядка и агресивна форма на рак – метастатичен лейомиосарком на матката

Голям пожар в Сливен, пет екипа се борят с огъня (СНИМКИ)

Голям пожар в Сливен, пет екипа се борят с огъня (СНИМКИ)

България Преди 8 часа

В гасителните дейности активно се включват и доброволци

Трагедия в Китай: Мост се срути, 12 работници загинаха, издирват четирима

Трагедия в Китай: Мост се срути, 12 работници загинаха, издирват четирима

Свят Преди 8 часа

Шестнадесет работници са били на съоръжението в северозападна китайска провинция Цинхай, когато стоманено въже се е скъсало

От Санторини до Корфу - почивката в Гърция може би вече никога няма да е същата

От Санторини до Корфу - почивката в Гърция може би вече никога няма да е същата

Свят Преди 8 часа

Туризмът отдавна е един от икономическите стълбове на Гърция, като само през 2024 г. е донесъл 21,7 милиарда евро за икономиката

Задържаха мъж за палежи на автомобили в Бургас

Задържаха мъж за палежи на автомобили в Бургас

Свят Преди 9 часа

Причините за палежите се изясняват

Снимките на "Емили в Париж" спряха след смърт на снимачната площадка във Венеция

Снимките на "Емили в Париж" спряха след смърт на снимачната площадка във Венеция

Свят Преди 9 часа

Помощник-режисьор е починал по време на заснемането на една от последните сцени

Гилейн Максуел: Списък с клиенти на Джефри Епстийн не съществува

Гилейн Максуел: Списък с клиенти на Джефри Епстийн не съществува

Свят Преди 9 часа

Евентуалният списък с клиентите на Джефри Епстийн е в основата на сериозно напрежение между Доналд Тръмп и част от неговите привърженици

,

Уволниха шефа на Агенцията за военно разузнаване на САЩ

Свят Преди 10 часа

Това съобщи вицепредседателят на сенатска комисия