Мая Манолова: От ГЕРБ ще взимат заплати и ще ходят на плаж
Мая Манолова   

О чевидно от ГЕРБ ще завършат работата си в този парламент точно както я започнаха - с лятна ваканция по плажовете.

Това коментира пред журналисти заместник-председателят на Народното събрание Мая Манолова, цитирана от БТА.

Днешното пленарно заседание се провали заради липса на кворум, а от ГЕРБ обявиха, че няма да влизат в пленарната зала до оставката на кабинета "Орешарски".

"Добре са го измислили - заплатата им върви, не идват да работят, ще се забавляват някъде по морето или на други дестинации",

посочи още Манолова.

По думите ѝ това е изключително безотговорно към българските граждани, защото е трябвало да се приемат много важни закони. Сред тях Манолова посочи промените в Закона за здравето, измененията, свързани с търговските вериги, в подкрепа на българските производители, промените в законите за защита на потребителите и за автомобилните превози.

"Това е безотговорно, високомерно, безпрецедентно отношение.

Хората са ни изпратили в парламента, за да решаваме техните проблеми, а не да паразитираме на техен гръб, както в момента правят от ГЕРБ", категорична бе Манолова.

В коментар за поведението на "Атака", които също бойкотират работата на парламента, Манолова заяви: "Парламентът започна с ваканция на ГЕРБ - приключва с ваканция на "Атака". Очевидно идеята да отидат на море е прекалено изкусителна за депутатите от ГЕРБ, не могат да преглътнат, че само "Атака" ще го направят".

"Това, което казва Цецка Цачева, е неистина", посочи тя и допълни, че списъкът с консенсусните законопроекти за тази седмица е написан и той се съдържа в седмичната програма.

"Нямам обяснение защо една парламентарна партия като ГЕРБ, която се е съгласила с този консенсусен списък, се отмята от думата си просто поради някаква партийна игра или политическа хрумка", коментира тя.

"Договорката беше в пленарната зала да бъдат гласувани консенсусни законопроекти,

законопроектът, който вчера се опитваха от ГЕРБ и от ДПС да пробутат, не е консенсусен, "той мирише на пещерен антикомунизъм", с който ние няма как да се съгласим", обясни Манолова. Тя посочи, че "Коалиция за България" има ясна позиция и ще направи всичко възможно този законопроект да не бъде приет.

Попитана възможни ли са избори по-рано от 5 октомври, зам.-председателят на НС отбеляза, че това е въпрос на споразумение между политическите сили и е в правомощията на президента.

"Ситуацията е абсурдна, несериозна и смешна

пред българските граждани, когато тържествено политическите сили договарят дата на изборите преди три дни и една от големите политически партии, каквато е ГЕРБ, се отмята от думата си на следващия ден", смята Манолова.

"Не знам какво ще им хрумне утре, може да влязат в пленарната зала, може да направят така, че правителството на Пламен Орешарски изобщо да не може да подаде оставка, може пък да им харесва това правителство, да искат да ги управлява още дълго време", посочи тя. 

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
,

Общ фронт срещу Тел Авив: Осем мюсюлмански страни осъдиха Израел заради плана на Тръмп

Свят Преди 5 часа

Външните министри на Саудитска Арабия, Турция, Египет, Катар и още четири държави излязоха със съвместна декларация срещу Нетаняху. Според тях отхвърлянето на американския план подкопава усилията за траен мир и палестинска държава

,

Пратеникът на Тръмп с поредица от срещи в Египет за примирието в Газа

Свят Преди 7 часа

В северния курортен град Ел Аламейн Къшнър разговаря с египетския президент Абдел Фатах ас Сиси

,

Делото за $10 милиарда: BBC поиска съдът да призове децата на Тръмп като свидетели

Свят Преди 8 часа

Адвокатите на британската медия поискаха съдействие от американския съд, за да разпитат Иванка Тръмп и Доналд Тръмп-младши за събитията от 6 януари 2021 г. Тръмп отказа да приеме призовките от тяхно име по делото за 10 милиарда долара

Части от военни дронове от войната в Украйна изплуват край Истанбул

Части от военни дронове от войната в Украйна изплуват край Истанбул

Свят Преди 9 часа

Части от безпилотни апарати, използвани във войната между Русия и Украйна, продължават да изплуват по турското Черноморие. Екипи на бреговата охрана и жандармерията разследват намерените останки в района на Истанбул, Сакария и Дюздже

"

АЕЦ “Козлодуй“ предприе допълнителни мерки във връзка с безпрецедентно ниското ниво на Дунав

България Преди 9 часа

Към днешна дата предприятието работи съгласно графика за електропроизводство.

„Невероятно емоционално е“: Ариана Гранде разплака Лондон с финалните си концерти

„Невероятно емоционално е“: Ариана Гранде разплака Лондон с финалните си концерти

Любопитно Преди 10 часа

След години на медиен натиск, онлайн тормоз и лични трагедии, поп звездата обяви, че се оттегля от сцената след десетте си концерта в зала „O2 Арена“. На първото си шоу тя загатна и за събирането си с бившия си приятел Рики Алварес

Тежка катастрофа на Околовръстния път на София, има пострадали

Тежка катастрофа на Околовръстния път на София, има пострадали

България Преди 10 часа

Произшествието затрудни движението в района на разклона за Бистрица

,

По-бързо от светлината? Вълнов феномен обърка физиката

Любопитно Преди 10 часа

Учени откриха, че интерференцията между директни и отразени вълни може да изпрати енергиен пик с двойно по-висока скорост. Ефектът работи под вода, но може да важи и за светлината във вакуум.

Папа Лъв XIV призова за край на насилието срещу палестинците на Западния бряг

Папа Лъв XIV призова за край на насилието срещу палестинците на Западния бряг

Свят Преди 10 часа

Главата на Римокатолическата църкви осъди продължаващите атаки на израелски заселници срещу цивилни палестинци. От лятната си резиденция Папа Лъв XIV настоя за спешни действия от международната общност за създаване на две държави

,

Военният командир на САЩ приключи 10-дневна обиколка в Близкия изток

Свят Преди 10 часа

Последната спирка беше самолетоносачът „Ейбрахам Линкълн“

.

НАП разкри над 250 нарушения на търговци във Варненска област

България Преди 11 часа

Най-често търговците не издават касов бон

.

Звезда на „Байерн“ припадна на терена заради жегите в Германия

Свят Преди 11 часа

Джамал Мусиала вкара гол при победата с 3:1 срещу „Лайпциг“, но минути по-късно колабира на терена от 33-градусовата жега в Мюнхен. Халфът се възстанови бързо, но инцидентът предизвика сериозен уплах сред щаба на баварския гигант

.

Румъния сваля с 20% акциза върху дизела заради поскъпването на горивата

Свят Преди 12 часа

Решението влиза в сила от днес и ще действа до 31 август

Преговори в Египет: „Хамас“ потвърди ангажимент към мирния план за Газа

Преговори в Египет: „Хамас“ потвърди ангажимент към мирния план за Газа

Свят Преди 12 часа

Делегация на „Хамас“ потвърди в Египет ангажимента си към мирната пътна карта от 15 точки на Доналд Тръмп. Палестинската групировка настоява за натиск върху Израел, а идната седмица Джаред Къшнър и Николай Младенов пристигат в региона

.

Най-големият пожар в историята на Белгия заплашва да премине в Германия

Свят Преди 12 часа

Огънят в природния резерват вече обхвана 3000 хектара, а километровият огнен фронт се придвижва към германската граница. Трудният терен, торфените блата и променливите ветрове затрудняват екипите от Белгия, Германия и Нидерландия

,

Българка с падълборд беше спасена и глобена в Гърция

България Преди 12 часа

Съобщава се, че жената е в добро здравословно състояние