Цонев пред "Преса": Режат с 12% бюджета на президента
Източник: netinfo

Б юджетът на президента ще бъде орязан догодина с 12%, съобщи пред в. „Преса” шефът на бюджетната комисия в Народното събрание Йордан Цонев. Според него всички институции трябва солидарно да поемат тежестта от съкращенията. През 2013 г. бюджетът на „Дондуков” 2 е 6,3 млн. лв. За 2014 г. той ще бъде орязан със 767 000 лв. „Намалени са парите за издръжка на всички администрации, в това число и на президентската”, обясни още Цонев.

Гонят бежанците, ако рушат, пише "Труд" в заглавие. Бежанците, които бъдат заловени да рушат сградите и помещенията, които обитават, и създават умишлено проблеми на съквартирантите си, ще бъдат експулсирани. За "24 часа" кметът на София Йорданка Фандъкова отбелязва: "Никой не ме попита къде да бъдат настанени бежанците".

Според "Монитор" 9,4 млн. лв. ще бъдат отделени за по-високи учителски заплати. Става дума за тези учебни заведения, в които възнагражденията на педагозите не бяха повишени през август с 8%.

"Труд" пише, че ведомствата нямат план за съкращенията. Голяма част от министерствата все още не са разработили план как ще изпълнят препоръката на Министерството на финансите за 10% намаление на парите за заплати през 2014 г. Министри пак крият данни за бонуси, отбелязва още изданието. Министри от кабинета "Орешарски" са под прицел на свои депутати заради отказ да отговорят конкретно кои служители от ведомствата им, най-вече в политическите кабинети, са получавали пари над заплатите си.

Безработните и занапред ще са длъжни да подават декларация, че се осигуряват сами за здраве, пише "Сега".

"Сега" извежда в заглавие: "Борисов и "Атака" се вкопчиха в мораториума за продажба на земя". ГЕРБ и "Атака" яхнаха надигналата се протестна вълна заради отпадането на забраната за продажба на чужденци от догодина и със съвместни усилия вчера вкараха предложението за налагане на мораториум в седмичния дневен ред на парламента.

"Референдум за цигарите в БСП", пише "Стандарт" в заглавие. На репетицията надделяха пушачите, посочва изданието. Ако червен депутат не участва в повече от половината гласувания за един пленарен ден, това ще му струва 100 лв., пише вестникът.

Според "Сега" служителите ще могат да спират работни места заради опасен труд. Членовете на комитетите по безопасни условия ще бъдат защитени от уволнение 4 години.

Обновяването на столичния градски транспорт ще струва поне 66.5 млн. лв., отбелязва същото издание. Общината купува 126 автобуса, засега по точки в класирането води МАН, пише "Сега". "Капитал Daily" добавя, че германска компания най-вероятно ще достави новите автобуси на София MAN Truck&Bus предложила по-изгодни условия от китайския си конкурент.

Икономическото издание пише още, че ще има нови промени в единната сметка и данъкоплатците с временни затруднения ще могат да разсрочват задълженията си по-лесно.

Еколози ще съдят МОСВ заради скрити данни за замърсяването на въздуха, пише "Сега". Министерството на околната среда и водите (МОСВ) крие информация за "чистотата" на въздуха у нас, според изданието.

"Новинар" съобщава, че има 500 опасни сгради в София. За щастие на столичани и гостите на града за 7 години къщите убийци са намалели около 6 пъти.

"Монитор" пише:  "Пускат онлайн уроци за бедствията". Учениците ще си правят "карти за земетресения".

От БАН имат план за справяне с бедността, пише "24 часа". Да престанем да изнасяме суровини, а да започнем да произвеждаме стоки с висока принадена стойност, е предложението на учените.

Пред "Стандарт" Ксавие Лапер дьо Кабан, посланик на Франция, казва: "Не чакайте спасители, за да не се разочаровате. Най-лошото е, че българите вече не вярват на политиците си ".

 

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Пилотите и стюардесите са изложени на най-висок риск от фатален рак заради радиация

Пилотите и стюардесите са изложени на най-висок риск от фатален рак заради радиация

Свят Преди 26 минути

Ново мащабно изследване на Харвард разкрива, че пилотите и стюардесите са изложени на по-висок риск от фатален рак, свързан с космическа радиация, отколкото хората, работещи с радиоактивни материали. Експерти призовават за строги мерки и прегледи

Итамар Бен Гвир

„Те дори не са хора“: Израелски министър иска да убиват по 40 души в Газа всяка нощ

Свят Преди 28 минути

Според него екзекуциите трябва да са: „Не само на тези, които представляват непосредствена заплаха. Там има хора, които не заслужават да живеят... “

Абровски: Правителството отпуска €170 млн. за фермерите и лаборатория за розовото масло

Абровски: Правителството отпуска €170 млн. за фермерите и лаборатория за розовото масло

България Преди 1 час

Министерският съвет прие осигуряването на 170 млн. евро за компенсиране на високите цени на горивата и торовете за над 50 000 земеделци. Отпускат се и 500 000 евро за лаборатория към БАБХ, която да открива фалшификатите на розовото масло.

Август - месецът на огъня: Защо една искра може да изпепели всичко и как да се защитим

Август - месецът на огъня: Защо една искра може да изпепели всичко и как да се защитим

България Преди 1 час

Продължителната суша, високите температури и небрежността правят август най-рисковия месец за пожари. Пожарните служби отчитат пик на сигналите. Ето кои са основните грешки и как да реагираме при приближаващ към дома ни огън

„Ние ще се оправим сами“: Полицай разкри смразяващите последните думи на Тупак в линейката

„Ние ще се оправим сами“: Полицай разкри смразяващите последните думи на Тупак в линейката

Свят Преди 1 час

Бивш полицай проговоря в съда за последните минути на Тупак Шакур. Докато кърви в линейката, емблематичният рапър отказва да предаде убийците си с думите: „Ние ще се оправим сами“. Повече от 25 години по-късно процесът за смъртта му навлезе в нов етап

Старите количества цигари постепенно отстъпват място на новите партиди, при които вече се отразява увеличението на акциза от август.

По-високите цени на цигарите вече стигнаха до магазините

Парите ни Преди 1 час

Старите наличности постепенно се изчерпват, а следващото увеличение е заложено за 2027 г.

,

Бункер за милиардери: Дълбаят скалите в Швейцария за златото и колите на супербогатите

Любопитно Преди 2 часа

Мащабен подземен комплекс се изгражда в Швейцарските Алпи, за да осигури на супербогатите строго охранявано място за злато, произведения на изкуството и луксозни коли. Цената за достъп до бункера за Страшния съд започва от $1,23 млн

Иван Демерджиев

Ирански цели в Европа? Демерджиев с извънредни подробности за база „Безмер“

България Преди 2 часа

"Мерките са от много по-високо ниво на заплаха от тази, която реално се докладва по линия на службите и постъпващата информация", обясни вътрешният министър

.

Disney заведе дело срещу администрацията на Тръмп заради „атака срещу свободата на словото“

Свят Преди 2 часа

Медийният гигант Disney заведе дело срещу регулатора на Доналд Тръмп заради опит за отнемане на лицензи на телевизия ABC. До сблъсъка се стигна след натиск от Белия дом за уволнението на водещия Джими Кимъл заради шега с Мелания Тръмп

Възрастен мъж заплаши с пушка служители на ВиК

Възрастен мъж заплаши с пушка служители на ВиК

България Преди 2 часа

Двамата инкасатори са отишли за отчитане на водомер на адрес на ул. "Хан Крум" в града около 08:30 ч

Джейсън Момоа

Джейсън Момоа открадна шоуто с ретро „Бентли“ за 2 милиона долара и домашния си любимец

Любопитно Преди 2 часа

Джейсън Момоа привлече погледите в Калифорния с класическо „Бентли“ за 2 млн. долара, но вниманието грабна кучето му Рама. Звездата от екшън филмите се наслаждава на лятото, докато връзката му с актрисата Адрия Архона става все по-сериозна

Шофьорка с над 2,5 промила потроши 4 коли на паркинг в Бургас

Шофьорка с над 2,5 промила потроши 4 коли на паркинг в Бургас

България Преди 2 часа

Жената е задържана за срок до 24 часа, като по случая е образувано бързо производство

Слуховете за Тръмп и неговата асистентка разпалиха напрежение в Белия дом

Слуховете за Тръмп и неговата асистентка разпалиха напрежение в Белия дом

Свят Преди 2 часа

Мелания „не харесва“ спекулациите за връзката на Тръмп с негова сътрудничка

Румъния поставя 2032 г. като възможна цел за еврото, докато страната се опитва да овладее бюджетните и външните си дисбаланси.

Румъния гледа към еврото през 2032 г., но икономиката ѝ дава тревожни сигнали

Свят Преди 3 часа

Чуждите инвестиции се свиват с 82%, външният дълг минава 232 млрд. евро, а страната тепърва трябва да овладее бюджетните си проблеми

Москва

Масово теглене на пари в Русия: Хората изпразват сметките си от страх от Путин

Свят Преди 3 часа

През първите две седмици на август обемът на парите в обръщение се е увеличил с 286,4 милиарда рубли (около 2,86 милиарда евро), отбелязвайки изтичане на средства от руската банкова система за седми пореден месец