Ст тици хиляди берлинчани и туристи днес останаха блокирани на пероните на
гарите в града, след като 3/4 от влаковете бяха спрени от движение
заради проблеми със спирачната система.
По много от линиите
днес не се движеха никакви влакове, включително по тези в централната част на града,
които всяка сутрин се използват от стотици хиляди хора.
За този участък спешно
бяха осигурени спасителни влакове, но те се движеха със сериозно закъснение. По
останалите линии се движеше по един влак на всеки 20 минути.
За втори път в
рамките на няколко месеца мрежата на градските влакове е почти парализирана
заради технически проблеми.
В края на май 2/3 от влаковете бяха спрени заради проблеми със сигурността.
Трафикът беше затруднен през цялото лято,
включително по време на световното първенство по лека атлетика.
Този път
германската железопътна компания "Дойче бан" (Deutsche Bahn) установи проблем със спирачната
система на влаковете.
Снощи тя съобщи за всеобща изненада, че 3/4 от
влаковете няма да се движат.
В резултат на това голям брой пътници от общо 1,3
млн. души, които всеки ден пътуват в Берлин, не бяха предупредени и се
озоваха блокирани на пероните рано сутринта. Aвтобусите, трамваите и метрото
днес се движеха нормално.
Източник:
ЕПА/БГНЕС