Защо е важно качеството на акумулаторите
Източник: maxcar.bg
0

К акто вероятно знаете, всеки автомобил с двигател с вътрешно горене, без значение дали е дизел или бензин, има собствена запалителна система, която се захранва от акумулатор. Защо обаче е важно той да е качествен, как пестим пари чрез подобна покупка и кои са най-предпочитаните марки днес?

Защо е важно качеството на акумулаторите

Качественото винаги е било по-добре от некачественото и това всеки от нас го знае и вероятно го е изпитал на гърба си. Когато заложим на качеството и доказалите се марки акумулатори на пазара, ние ще получим по-дълготраен и безпроблемно работещ продукт. Той ще ни служи дълго време, без да ни създава проблеми, а в случай на такива, те ще бъдат гаранционно обслужени.

Когато обаче избираме да купуваме нискокачествените и евтини фалшификати, те бързо се развалят, губим повече време в разправии по сервизите и плащаме пари за транспортни разходи. В същото време, ако в дългосрочен план си направим една равносметка ще установим, че покрай нискокачествените и евтини марки акумулатори сме похарчили повече пари за тяхното обслужване или покупка на нови, след повредата на старите.

От друга страна, оригиналните акумулатори от доказалите се към момента марки ще са способни да обслужват Вашия автомобил дори и в условия на ниски температури през зимата, което е не характерно за фалшификатите. Последните в подобни случаи бързо губят капацитета си, спада им стартовия ток и при ниски температури вероятността колата Ви да не иска да стартира е много голяма. Това е особено валидно за двигателите на дизел, които имат нужда от подгряване на цилиндрите.

Кои марки са най-купувани и защо

Както във всяка друга сфера, така и в областта на автомобилните акумулатори си има топ марки фаворити, които в годините са доказали, че произвеждат качествени батерии. Това са предимно немските и френски компании, чийто продукти се отличават с дълготрайност, безаварийна работа и отлично съотношение между цена/качество.

Сред водещите марки акумулатори у нас са:

Banner;
Bosch;
Berga;
Varta;
Gigawatt;
Electra;
Exide и др.

Тези брандове в международен план са доказали, че са сред фаворитите както у нас, така и в чужбина, предлагайки качествени акумулаторни продукти с дългогодишна гаранция. Ние като вносител можем да гарантираме това, защото сме от дълги години на пазара и се вслушваме в клиентските мнения относно обслужването, работата ни и качеството на закупените от нас продукти. Избирайте само оторизираните дистрибутори и доставчици на оригинални продукти и със сигурност ще спестите в дългосрочен план.

Източник: maxcar.bg
 
- Не ти ли се иска да се върнеш към 50-те? - Еее, аз съм родена 80-те! Къде ме засили?! - За килограмите говоря...
Прочети целия
Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни

Последни

Байдън: Банковата криза все още не е приключила

Байдън: Банковата криза все още не е приключила

Свят Преди 1 час

Президентът на САЩ заяви, че е направил всичко възможно, за да се справи с банковата криза с помощта на наличните органи, но че тя "все още не е приключила"

Клиново торнадо удари Мисисипи

"Беше ужасяващ звяр в тъмното, който унищожи цял град": Уникален вид торнадо е ударило Мисисипи в петък

Свят Преди 2 часа

Масивно торнадо с обхват почти една миля уби най-малко 26 души и рани десетки, след като връхлетя Мисисипи

Белград остана без железопътна връзка с Балканите

Белград остана без железопътна връзка с Балканите

Свят Преди 10 часа

Единствената активна международна железопътна линия в Сърбия в момента свързва Димитровград и София

Люк Скайуокър помага на украинците във войната

Люк Скайуокър помага на украинците във войната

Любопитно Преди 10 часа

Според Марк Хамил борбата на Украйна напомня за сагата "Междузвездни войни"

Тръмп: Всичко, което мога да ви кажа сега, е да се молите

Тръмп: Всичко, което мога да ви кажа сега, е да се молите

Свят Преди 11 часа

Тръмп: Както предвидих, сега си играем с "опасни неща“

Това е значително по-добро от всичко, което Русия има

Това е значително по-добро от всичко, което Русия има

Свят Преди 11 часа

Западните танкове биха позволили на Украйна да провежда комбинирани маневри

Русия отхвърли „руска следа“ в заплахите срещу български училища

Русия отхвърли „руска следа“ в заплахите срещу български училища

България Преди 12 часа

Русия: Напълно осъждаме отвратителните престъпни действия

Явор Гечев: Няма произведен хляб от украинска пшеница

Явор Гечев: Няма произведен хляб от украинска пшеница

България Преди 13 часа

Гечев: На практика има 20 пъти повече внесен слънчоглед спрямо преди войната

Затвор след антивоенна рисунка на дъщеря му в Русия

Затвор след антивоенна рисунка на дъщеря му в Русия

Свят Преди 13 часа

Маша, която отглеждал сам, е настанена в сиропиталище

СЗО промени препоръките за ваксините срещу COVID-19

СЗО промени препоръките за ваксините срещу COVID-19

Свят Преди 14 часа

СЗО определи здравите деца и младежи като група с "нисък приоритет"

Минск: Принудени сме да приемем руски ядрени оръжия

Минск: Принудени сме да приемем руски ядрени оръжия

Свят Преди 14 часа

Беларус отрече да нарушава Договора за неразпространение на ядреното оръжие

Разтърсващо писмо от майката на изчезналия Емил

Разтърсващо писмо от майката на изчезналия Емил

България Преди 15 часа

Иванка Стоянова: Аз продължавам да чакам детето си и да се моля, някой някъде да си свърши работата

.

Пирати атакуваха датски кораб

Любопитно Преди 15 часа

Собственикът допълни, че екипажът е потърсил убежище в цитаделата на танкера

Айфелова кула

Заради протестите: Айфеловата кула е затворена за посетители

Свят Преди 15 часа

Достъпът до притвора на кулата остава отворен и безплатен, се казва в съобщение на сайта на Айфеловата кула

СЗО: Рискът от вируса Марбург е "много висок" на фона на смъртоносната вълна в Африка

СЗО: Рискът от вируса Марбург е "много висок" на фона на смъртоносната вълна в Африка

Свят Преди 15 часа

Вирусът се разпространява чрез директен контакт с телесни течности на заразени хора, повърхности и материали

Пожар в мигрантски център в Мексико, десетки жертви

Пожар в мигрантски център в Мексико, десетки жертви

Свят Преди 15 часа

Сиудад Хуарес е главната пресечна точка за мигранти за влизане в САЩ