В ход са процедури за ремонти на столични булеварди
Източник: Петко Налбантов, БГНЕС
Зо очнати са процедури за ремонт на бул. "Цариградско шосе", бул. "Княз Ал. Дондуков", бул. "Ботевградско шосе", бул. "Владимир Вазов", бул. "Европа", каза пред журналисти кметът на София Йорданка Фандъкова.

Тя посочи, че според това къде приключва процедурата, иска още напролет работата да започне, като ще се съобразят и с движението, така че да не се блокира градът.

В момента общината прави проектите за новите автобуси. "Надявам се проектите ни да бъдат одобрени. Очакваме през тази и следващата година поетапно автобусите да бъдат доставяни. Процедурите са обявени. Ако приключат напролет, се надявам още тази година да получаваме новите транспортни средства", каза кметът.

През 2012 г. е изградено видеонаблюдение в девет парка и градини. "Когато правим ремонт и реконструкция на парк, едновременно поставяме и видеонаблюдение, както и на пешеходните зони, които изграждаме", каза Фандъкова.

Зам.-кметът по екология на Столична община Мария Бояджийска добави, че успешно е приключил ремонтът на площадката в ж.к. "Младост", която е била опасна миналата зима в края на годината.

"Имаме още три от останалите детски площадки, за които изпълнителите не успяха да се справят в срок. Някои от съоръженията, които доставиха, не отговарят на изискванията, договорите не са изпълнени и има наложени санкции. Санкциите са 25% от стойността на договора за закъснение", каза Бояджийска. По думите й най-вероятно ще има съдебно дело срещу един от изпълнителите за изграждане на детска площадка в София.

Тази година със средства на Столичната община ще бъдат изградени осем нови детски площадки
-

в Докторската градина, парк "Баня Лозенец", Северния и Южния парк, както и в парка "Студентски".

Това съобщи днес кметът Йорданка Фандъкова, която посети новоизградена детска площадка в район "Слатина", в присъствието на заместник-кмета Мария Бояджийска и кмета на района Антоанета Апостолова.

Това е 47-та детска площадка, изградена в район "Слатина" със средства на бизнеса.

Освен тях с в района са направени други 20 площадки с европейски средства.

Детската площадка е с площ 300 кв. м, има 18 съоръжения за игра и ударопоглъщаща настилка. Проектът предвижда в близост да бъде изградена и друга площадка с фитнес на открито.

По думите на Фандъкова районните кметове ще получат с половин милион лева повече от миналата година за ремонт и поддръжка на старите детски площадки.

Тя посочи, че по програма на Столичната община 40 нови детски площадки ще бъдат изградени в детските градини.

Фандъкова припомни, че тази година е увеличен с един милион лева бюджетът за поддръжката на парковете и "зелената" система на града. Това са парковете и градините, както и зелените площи в междублоковите пространства, посочи кметът.

Зам.-кметът Бояджийска съобщи, че старите детски площадки в столицата са над две хиляди. Тя отбеляза, че тези в междублоковите пространства се поддържат от районните кметове. Площадките в парковете, които са над 200, се поддържат от дирекция "Зелена система" в Общината и се ремонтират със средства от Столичния общински приватизационен фонд.

По думите на Бояджийска поетапно са премахнати и голяма част от опасните площадки, на тяхно място ще бъдат направени нови, там където има нужда.
Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Земетресение в Румъния, усетено и в България

Земетресение в Румъния, усетено и в България

Свят Преди 3 часа

Мястото е на 412 км разстояние от българската столица София

Лавров: Русия няма краен срок за войната в Украйна

Лавров: Русия няма краен срок за войната в Украйна

Свят Преди 3 часа

Среща между Путин и Зеленски е възможна само след приключване на преговорите между делегациите

„Лукойл България”: Арбитражен иск няма да засегне цените на горивата

„Лукойл България”: Арбитражен иск няма да засегне цените на горивата

България Преди 4 часа

Дружествата на „Лукойл” в България продължават да работят в нормален режим

<p>&bdquo;Голяма победа&ldquo; в съда на &bdquo;Алтернатива за Германия&ldquo;</p>

Съдът в Кьолн: „Алтернатива за Германия“ не може да бъде класифицирана като „екстремистка“

Свят Преди 5 часа

Решението ще попречи на вътрешното разузнаване на Германия да наложи полицейско наблюдение на партията

<p>Партиите извън НС да получат 20 451 евро за изборите, за медийни кампании</p>

Партиите извън парламента да получат 20 451 евро за изборите, за медийни кампании

България Преди 5 часа

Средствата по медийните пакети са за сметка на държавния бюджет

Австрия прие закон срещу "шринкфлацията"

Австрия прие закон срещу "шринкфлацията"

Свят Преди 6 часа

Той обхваща продукти, чийто грамаж е бил намален, без това да се отрази на цената

Гюров назначи Велизар Шаламанов за зам.-министър на външните работи

Гюров назначи Велизар Шаламанов за зам.-министър на външните работи

България Преди 6 часа

Шаламанов има дългогодишен професионален опит в сферата на отбраната и националната сигурност

Започва сериал за изчезването на Маделин Маккан

Започва сериал за изчезването на Маделин Маккан

Любопитно Преди 6 часа

Въпреки че изчезването на Маделин е било обект на множество документални филми през годините, това е първият път, в който историята се пренася в игралното кино

Алекс Раева: Това е най-добрият сезон на “Като две капки вода” досега

Алекс Раева: Това е най-добрият сезон на “Като две капки вода” досега

Любопитно Преди 7 часа

От сцената на “Като две капки вода” до майчинството, Слави Трифонов и дивите 4000 гмуркания - Алекс Раева разказва всичко

ИТН се регистрира за изборите с фокус върху гей браковете и "Петрохан"

ИТН се регистрира за изборите с фокус върху гей браковете и "Петрохан"

България Преди 7 часа

От партията внесоха 5000 подписа в Централната избирателна комисия

СОС одобри споразумение с БАН за парк „Кукуряк“ в „Овча купел“

СОС одобри споразумение с БАН за парк „Кукуряк“ в „Овча купел“

България Преди 7 часа

Решението проправя пътя към изграждането на парка

Домът на една първа дама: Какво се случи с апартамента на Джаки Кенеди на Пето авеню

Домът на една първа дама: Какво се случи с апартамента на Джаки Кенеди на Пето авеню

Любопитно Преди 7 часа

Домът на Джаки Кенеди на Пето авеню, закупен през 1964 г. за 200 000$, бе изцяло обновен след смъртта ѝ и продаден за 32 млн. $ на Глен Дъбин, оставайки и до днес обект на огромен обществен интерес и филмови възстановки