И стина ли е легендата за французойките, че са олицетворение на чар и привелкателност? И да, и не.

По парижките улици могат да бъдат срещнати най-различни жени, но най-важното е, че сред тях има и такива, които напълно отговарят на мита. А това е напълно достатъчно.

Преди всичко французойките не се отличават с някаква особена красота, затова пък имат неповторим стил, походка и характер. Те никога не се отпускат, дори вкъщи, винаги се държат според известен само на тях генетичен женски кодекс и именно това дава световноизвестният резултат.

Французойките са винаги непринудени и решителни, но никога не си позволяват да бъдат груби, вулгарни или, Боже опази, нагли. Те са приветливи и кокетни, но ако мъжът покаже липса на такт, ще го поставят на мястото му, без да излизат от рамките на добрия тон.

Вероятно увереността им идва от навика да предизвикват усмивки на възхищение, а не погледи под вежди или тежки реплики. Французойките ви гледат право в очите, всеки косъм в прическата им е на мястото си и са облечени с идеален вкус, който като че ли им е вроден.

Не се страхуват да носят високи токчета и чудновати шапки, да карат велосипеди с дълги поли и да се разхождат по крайбрежната алея на Сена с рошави кученца.

Впрочем има и нестандартни французойки, например в дълбоко деколтирани рокли без ръкави, с груби дебели пуловери и кубинки. През лятото можете да видите жени с ботуши, а през януари - по сандали. Това също е френски стил.

Като цяло френските улици изглеждат еднообразни, всичко тук е като униформено. Младежите са в изтъркани джинси и якета армейски тип. Жените са в черни тоалети, мъжете - в сиви костюми. Евтино, практично, удобно.

Някои разлики се забелязват сред жените над 35-годишна възраст, явно когато им остават пари. Естествено че най-богатите имат възможност да изглеждат привлекателно "от сутрин до здрач". Какво пък, няма как да се размине никому - красотата изисква пари!

Повечето французойки са с дълги коси. Разбира се, това е най-вече красиво, но модата се обяснява и с това, че посещението при фризьор във Франция съвсем не е евтино.

Особено скъпа тук е грижата за тялото. Неслучайно в момента най-модният подарък във Франция е сеанс в спа-център: масаж, басейн с джакузи, козметични процедури. Разбира се, парите са важни, но не решават всички проблеми.

Както навсякъде другаде и във Франция могат да се видят заможни хора, които се обличат небрежно, но и не особено богата французойка може да попълни гардероба си на достъпна цена.

Френските магазини с многобройните си разпродажби и периодични сезонни намаления напълно задоволяват всякакви вкусове и дълбочина на портфейли. Затова всички французойки според възможностите си веднага успяват да последват най-новите модни тенденции - ботушки, ръкавици, шалчета ...

Всичко това се заплаща не само с пари, но и с време, усилия и нерви. Истинската стойност на красотата, френският характер, остава незабележим.
Какво тласка французойките към подобни жертви? Разбира се основният мотив е емоционално-еротичният. Всички разбират това, никой не го прикрива, макар и никой да не го изказва. Това се подразбира.

Знае се например, че френските дами са си тънки по природа. Може и да ви е трудно да си го представите, но във Франция са на мода пластични операции за уголемяване на таза! Блясъкът в мъжките очи си струва усилията!

Разбира се, и във Франция отбелязват 8 март - това е държава със стари леви традиции. Тук обаче денят не е неприсъствен, а мъжете поздравяват жените и им подаряват цветя.

Впрочем сред французите е популярен така наречения "славянски чар" и рускинята тук е обвеяна с не по-малко легенди, отколкото французойката в Русия.

Затова мъжката половина от френското население изпраща на 8 март на Изток най-горещите си поздрави. В този смисъл една от последните находки на парижката дамска мода е смело накривената капела, която тук наричат "болшевишки шик".

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
<p>НС&nbsp;разглежда механизма за назначаване на шефове на ДАНС, ДАР и ДАТО</p>

Парламентът разглежда механизма за назначаване на шефове на ДАНС, ДАР и ДАТО

България Преди 6 минути

Промените предвиждат ръководствата на службите да се назначават не с указ на президента, а с гласуване в парламента

Октомври носи финансови изненади само за 3 зодиакални знака

Октомври носи финансови изненади само за 3 зодиакални знака

Любопитно Преди 21 минути

Само три зодиакални знака ще успеят да спечелят финансовия късмет този месец

Google също внедрява Gemini в услугите си за умен дом

Google също внедрява Gemini в услугите си за умен дом

Технологии Преди 54 минути

Това се оформя като новия сегмент за навлизане на AI

Деница Сачева: След 26 години Съветът на Европа реши да затвори постмониторинговия диалог с България

Деница Сачева: След 26 години Съветът на Европа реши да затвори постмониторинговия диалог с България

България Преди 8 часа

ПАСЕ подчерта, че ще продължи да следи развитието в България в рамките на редовните периодични прегледи

Израелски кораби спряха флотилията с помощ за Газа

Израелски кораби спряха флотилията с помощ за Газа

Свят Преди 8 часа

Флотилията се състои от около 45 плавателни съда с активисти и политици, включително шведската екоактивистка Грета Тунберг

Руски удар спря захранването за АЕЦ "Чернобил"

Руски удар спря захранването за АЕЦ "Чернобил"

Свят Преди 9 часа

Защитен похлупак изолира разрушения четвърти енергоблок

Предупредиха за горолом на Витоша

Предупредиха за горолом на Витоша

България Преди 9 часа

По възможност отложете всички разходки в планината

Кьовеши разясни мотивите за отстраняването на Теодора Георгиева

Кьовеши разясни мотивите за отстраняването на Теодора Георгиева

България Преди 10 часа

В писмо до Съюза на съдиите в България тя изтъква, че мярка е взета, предвид сериозността на евентуалното нарушение

Украйна удари Русия с крилати ракети

Украйна удари Русия с крилати ракети

Свят Преди 10 часа

Украинският флот: Ние коригираме работата на руските отбранителни фабрики

Германия арестува вероятни терористи от "Хамас"

Германия арестува вероятни терористи от "Хамас"

Свят Преди 11 часа

При операцията са иззети оръжия и боеприпаси

Френски войници претърсиха свързан с Русия танкер

Френски войници претърсиха свързан с Русия танкер

Свят Преди 11 часа

Прокуратурата в Брест започна дело срещу екипажа за „отказ от съдействие“

<p>Караджов уволнява директора на ДАИ</p>

Караджов уволнява директора на „Автомобилна администрация“

България Преди 11 часа

Вицепремиерът обяви новите правила, които се въвеждат в „Автомобилна администрация

Отлагат пускането на новата отсечка на „Хемус“

Отлагат пускането на новата отсечка на „Хемус“

България Преди 11 часа

Министърът съобщи, че до края на октомври ще бъде пуснат още един участък от около 3 км

<p>Скандал с корупция разтърсва РС Македония</p>

Собственикът на дискотека "Пулс" подкупил брата на съдия по делото

Свят Преди 11 часа

Документален филм разкрива корупция, политически зависимости и институционални пропуски

Бившият кмет на Кърджали и трима служители на съд за длъжностно присвояване

Бившият кмет на Кърджали и трима служители на съд за длъжностно присвояване

България Преди 13 часа

Спрямо четиримата обвиняеми е взета мярка за неотклонение „подписка“

И второто тяло от кораба в Бургас е на българин

И второто тяло от кораба в Бургас е на българин

България Преди 13 часа

Двамата мъже не са били част от екипажа на кораба, който е собственост на турска компания