Проблемите на Водата
Източник: netinfo

РЕКАТА

Реката е могъща,

всичко може да поглъща.

Камъка може да руши

и огъня да потуши!

Попаднеш ли на дъното й:

свършен си помни,

но без нея няма да изкараш

три дни дори.

Реката е могъща

всичко може да поглъща.

Стоманата може да огъне

и цял живот да преобърне.

Животът в нея не умира,

а продължава да се развива.

Водовъртежи извива тя,

и не се страхува от ничия ръка!

С водопади величествени

може да се слее,

и из горите да се лее!

Понякога е бурна, неудържима,

а друг път спокойна и непредвидима.

Може да завие без да се притесни,

че няма път извън тези стени.

Реката се извива и превива,

но всъщност е непоклатима!

Тя е силна, толкова, че

тече ден след ден без да спира.

Докато писах това стихотворение вдъхновението ме посети като неочакван гост. Преди „Реката" не можех да си представя, че бих могла да сътворя нещо толкова красиво и изпълнено с живот. Римите, сравненията и думите доплуваха до ума ми като бурно и нестихващо течение, което сякаш се опитваше да извади наяве напиращите в мен чувства.

Тогава разбрах, че реките, езерата и дори самата вода бликат от живот и невинност, които биват изпарявани от нейната същност благодарение на нас (хората)! Осъзнах и още нещо: Никой никога няма да може да надвие бурно течащата вода. Тя е като лукавите, остроумни лисици, които винаги намират начин да се измъкнат от опасна схватка или ситуация! Чистите кристали намерили убежище в нея винаги ще надвиват противника каквото и да прави той!

Някои от нас не осъзнават това и хвърлят непутошимият си гняв върху този невинен и така необходим воден свят! Тези глуповати хора си нямат ни най - малка представа, че докато нападат този свят унищожават Земята! Въпреки това ние по всевъзможен начин нараняваме нейният живот, вследствие и себе си. Когато се опитваме да нараним девствените потоци извиращи от величествени водопади или езера ние атакуваме себе си и хората около нас.

Природата, хората и животните на Земята са свързани в така наречения „Кръговрат на живота". Като замърсяваме океаните, моретата, реките, езерата и самата ВОДА ние бавно, но славно разрушаваме околната среда, която ни е нужна. Не само заради красивите залези или лагуни. Всички сме свързани в една нишка, която е изплела или създала паяжината на живота.

Най - накрая хората започват да осъзнават мощта и величието на водата. Майката природа трябваше да хвърли с всичка сила тези нещастия, които неуморно ни сполетяват, за да можем да разберем къде ни е мястото. Каквото и да правим, каквито и злини да извършим ние никога не бихме могли да се противопоставим на нейната сила. Като казвам „трябваше" нямам предвид само за преди, но и за сега. Всички сме свидетели на непрестанните изяви извършени от природата.

Вярвам, че вече беше крайно време природните стихии да се освободят от гнева трупан през всички тези години на терор и неуважение към тях и природата! С все по - нарастващото развитие на техниката, хората унищожават и малтретират девственият свят създаден от горите, водата и плажовете! С всяка година се увеличава броят на отсечените гори, които биват откъснати и заличени от лицето на живота и Земята! Ако започна да изреждам проблемите, които причиняваме на природата думите няма да ми стигнат.

И отново се връщаме на темата за вредите от замърсяването на водата.

Отново ще спомена, че въпреки силата на водния свят ние непрестанно го атакуваме. Това вреди не само на нас и на природата, но и на животните, които прекарват живота си под вода или на суша. Те живеят в непрестанен страх, който ги поглъща. Щом това се случи най - често има и пострадали, които са се изпатили от тяхното чувство за сигурност и защита. В повечето случаи на нападения на животни върху хора те само се подчиняват на своя инстинкт, който за тях е единственото значимо нещо!

Докато ние не се насищаме на предоставените ни природни богатства. Притежаваме много повече материални и духовни предимства, но въпреки това искаме още и още. Толкова сме алчни, че искаме и да отнемем едничкото ни истинско богатство, което се състои не в парите или в скъпите къщи и коли, а в девствените лагуни, зелените гори и подводни красоти, които по някаква странна и неуловима причина за мен някои искат да унищожат, премахнат и заличат от лицето на Земята! Всъщност това се разкри пред очите ми. Алчността отново си казва тежката присъда!

Съпругът ми замина в командировка. Сега цялата мъжка работа се стовари върху мен. Лежа на дивана, гледам филми, пия вино. Тежко е, но няма как,…
Прочети целия
Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Заемът за Украйна - само от държавите в ЕС, които искат да участват

Заемът за Украйна - само от държавите в ЕС, които искат да участват

Свят Преди 7 минути

Ясното ни послание към Русия е, че не постигнахте целите си в Украйна, заяви Коща

<p>Лидерите на ЕС се разбраха за финансирането на Украйна след 17 часа преговори</p>

ЕС осигурява 90 млрд. евро финансиране за Украйна след 17 часа преговори

Свят Преди 15 минути

Решението засяга финансирането за Киев в следващите две години

Лула да Силва обяви вето срещу закон в полза на Болсонаро

Лула да Силва обяви вето срещу закон в полза на Болсонаро

Свят Преди 43 минути

Болсонаро беше осъден за заговор за преврат срещу Лула да Силва след загубата на изборите през 2022 г.

"Изключително замърсен" въздух в София и Пловдив

"Изключително замърсен" въздух в София и Пловдив

България Преди 1 час

Раздвижване в атмосферната циркулация се очаква от неделя нататък

<p>Хиляди протестираха в Буенос Айрес срещу реформата за удължаване на работния ден</p>

Хиляди протестираха в Буенос Айрес срещу трудовата реформа на Милей

Свят Преди 1 час

Протестът е подкрепен от няколко синдиката, опозиционни партии и обществени движения

<p>Задържаха седем души след атаката на еврейски фестивал край Сидни</p>

Полицията задържа седем души след атаката на еврейски фестивал край Сидни

Свят Преди 1 час

"Ислямска държава" публикува в в "Телеграм" изявление, в което определи масовото убийство в Сидни като "повод за гордост"

<p>Последен кръг от консултации - &quot;Величие&quot; разговаря с Радев&nbsp;</p>

Последен кръг от консултации - "Величие" разговаря с президента Радев

България Преди 1 час

Дотук се стигна, след като правителството с премиер Росен Желязков подаде оставка под натиска на многохилядни протести

"Система, която иска да унищожи човека": Затворите в Беларус

"Система, която иска да унищожи човека": Затворите в Беларус

Свят Преди 1 час

Известният беларуски правозащитник Алес Бяляцки, основател на правозащитния център "Вясна" и лауреат на Нобеловата награда за мир за 2022 г., до миналата седмица беше в беларуски затвор

Пробутват ни скрити реклами, за да пазаруваме повече

Пробутват ни скрити реклами, за да пазаруваме повече

Любопитно Преди 1 час

Нужни са ясни правила за инфлуенсър маркетинга

Тръмп прекласифицира марихуаната като по-малко опасно вещесто

Тръмп прекласифицира марихуаната като по-малко опасно вещесто

Свят Преди 9 часа

Прекласифицирането от Агенцията за борба с наркотиците няма да направи марихуаната законна

Самолет се разби на летище в САЩ, има загинали

Самолет се разби на летище в САЩ, има загинали

Свят Преди 9 часа

На мястото на катастрофата е избухнал голям пожар

Лукашенко: Руската ядрена ракета „Орешник“ е в Беларус

Лукашенко: Руската ядрена ракета „Орешник“ е в Беларус

Свят Преди 10 часа

Русия представи това оръжие миналата година

Осъдиха Уиз Калифа на затвор в Румъния

Осъдиха Уиз Калифа на затвор в Румъния

Свят Преди 10 часа

Причината е притежание на наркотици за лична употреба

Трима задържани при опит да пласират фалшиво евро в София

Трима задържани при опит да пласират фалшиво евро в София

България Преди 11 часа

Те са хванати с 10 000 фалшиви евро в центъра на столицата

Задържаха марихуана за 1,3 млн. лева край Дунав мост

Задържаха марихуана за 1,3 млн. лева край Дунав мост

България Преди 13 часа

Арестуваният е криминално проявен и до момента е осъждан 16 пъти