Вот за социална безотговорност срещу "най-социалния цар". "24 часа" е силно впечатлен, че в деня, в който БСП поискаха вот на недоверие срещу Симеон Сакскобургготски с такава мотивировка, френското списание "Воаси" го определя като "монарх, загрижен за бедните и семейството".

Внесоха вота заради "7 безотговорности" на Симеон. "Труд" ги изброява: конституционна (държавата не гарантира на хората правото им на живот); в здравеопазването; в образованието; в политиката на доходите; демографска и морална безотговорност.

Ще гласуват вота на 11 март, допълва "Монитор". И публикува още от аргументите: 67 000 деца под 16 г. не ходят на училище; 40 % от българите живеят под прага на бедността (с по-малко от 124 лв. на месец), а нацията се топи с 6 на всеки 1000 българи).

Контрааргументите на управляващите: НДСВ препрати Сергей Станишев да чете речници, пише "Стандарт". Част от квалификациите са трудно обясними, неясни и несъстоятелни, смята шефът на парламентарната група на НДСВ Станимир Илчев, захващайки се за думата "геноцид", употребена по отношение на социалната политика.

Това е опит да се попречи на членството ни в НАТО и ЕС, цитира "Монитор" Пламен Панайотов, който контраатакува БСП с думите, че в момента България се изгражда като европейска, а не като социалистическа държава.

Трети месец обаче майките в София не вземат детски надбавки, защото не са готови дебитните им карти - обръща внимание във водещата си публикация "24 часа". Става дума за около 27 000 майки, допълва "Виж", а сумата била направо мизерна - 18 лв. за дете.

"Труд" пита: "За кого бие вотът?" и от колонката на първа страница отговаря: "вотът е не просто срещу НДСВ и Кобурга, а срещу двете СДС-тата на Надежда и Костов. Посланието било: "Хей, сините, нали сте срещу това правителство и тази му политика? Гласувайте, за да се види дали враждата с БСП е по-силна от желанието да спасите народа като свалите управляващите."

"24 часа" пресмята, че сините на Надежда ще са "пас" при вота на недоверие ("няма ресурс за друга социална политика, обяснява политологът Евгени Дайнов). Хора на Костов обаче подкрепят вота, окончателното решение се чака днес.

На страниците на същия всекидневник виждаме сред кои особи е подреден Симеон Сакскобургготски в класацията на "Воаси". Най-голям демократ е испанският крал Хуан Карлос, а най-богат и смайващо "социален" според изданието е султанът на Бруней (състояние 38 млрд. долара), който осигурявал безплатно лечение и образование на поданиците си.

Междувременно днешната преса е загрижена от някои изяви на премиера. Гаф на премиера прати наши войски в Албания, съобщава "Монитор". "Бих искал да се обърна към нашите сънародници, които изпълняват мисии в Албания, Афганистан, Босна и Ирак, към емигрантите в чужбина и да им кажа: Ние сме с вас", заяви Симеон в официално тиражираното си обръщение за 3 март, припомня "Монитор".

Медиите веднага се втурват да разберат точно какви войски сме пратили в Албания, на което отговорът, дошъл чрез говорителя на кабинета е следният: "Който не греши, нека пръв вдигне ръка". ОТ МС отказват да кажат кой е подготвил официалната реч на премиера по случай националния празник.

Вчера правителствената пресслужба обяви, че въвеждаме визи за Сърбия и Черна гора, а после се извини, че няма да го правим и уточни, че става дума само за гражданите на Косово, пише "Труд". И пита: не станаха ли твърде много гафове за 24 часа?

Има "меко съгласие" на следващите избори да се свика Велико народно събрание, пише "Дневник". Конституцията трябва да се приведе в съгласие с присъединяването ни към ЕС.

Приемът за 3 март пък премина в черно, убеждаваме се от "24 часа" и "Труд". Причината за свръхофициалността е и траурът в Скопие. Днес политическият елит заминава за погребението на Борис Трайковски.

Център ли сме на синтетичната дрога, пита пък "Монитор" след годишния доклад на Държавния департамент на САЩ, в който се настоява, че от 2003 г. България измества Турция като главен канал за трафик на наркотици и че 80% от хероина за Европа е транспортиран през България.

От страниците на "Труд" и на "24 часа" Павел Найденов (бащата на Илия Павлов), година след убийството на боса на "Мултигруп", се опитва да опровергае, че, пак според Държавния департамент на САЩ, Илия Павлов и "Мултигруп" са ядрото на мафията и са концентрирали в себе си много големи пари. "Богатството ни не надхвърля 300 млн. долара", твърди Павел Найденов.

А "Стандарт" излиза с разследване колко всъщност са паднали цените на атентатите у нас. 500 лв. струвало поставянето на взривно устройство. При тези цени всеки може да елиминира враговете си, твърдят от НСБОП.

За сметка на това, констатира "Стандарт", цените на агнешкото рекордно скочиха. То стигна 11 лв. за килограм и нищо чудно по Великден да ядем пилешко, вайкат се пенсионери.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Арестуваха бившия посланик на Великобритания в САЩ заради Епстийн

Арестуваха бившия посланик на Великобритания в САЩ заради Епстийн

Свят Преди 8 часа

Питър Манделсън е бил арестуван в Лондон

Синдромът на Турет в центъра след расистка обида на церемонията БАФТА – ето какво представлява

Синдромът на Турет в центъра след расистка обида на церемонията БАФТА – ето какво представлява

Свят Преди 8 часа

Синдромът на Турет е нелечимо неврологично състояние, което предизвиква неволни звуци или движения, известни като тикове

Фицо: Словакия ще спре извънредния износ на електроенергия за Украйна

Фицо: Словакия ще спре извънредния износ на електроенергия за Украйна

Свят Преди 10 часа

Електроенергията от Унгария и Словакия съставлява около 70 процента от вноса на Украйна и е от изключителна важност за страната

Кой е Робърт Арамайо – актьорът от Хъл, който превзе наградите БАФТА

Кой е Робърт Арамайо – актьорът от Хъл, който превзе наградите БАФТА

Любопитно Преди 11 часа

Робърт Арамайо извървя пътя от престижното нюйоркско училище „Джулиард“ до ключови роли в „Игра на тронове“ и „Властелинът на пръстените: Пръстените на властта“. Днес той вече е двоен носител на наградата БАФТ

МО: По потъналия риболовен кораб в Черно море не са открити пробойни

МО: По потъналия риболовен кораб в Черно море не са открити пробойни

България Преди 11 часа

Екипът от Военноморските сили ще продължи своята дейност и в утрешния ден поради затруднените условия и ниската видимост в района

ООН: Възстановяването на Украйна ще струва близо 600 млрд. долара

ООН: Възстановяването на Украйна ще струва близо 600 млрд. долара

Свят Преди 11 часа

Щетите от периода между началото на войната на 24 февруари 2022 г. и края на декември 2025 г. възлизат на 195,1 милиарда долара

Асен Василев призовава за протест срещу Сарафов, отхвърли обвиненията на Бойко Борисов

Асен Василев призовава за протест срещу Сарафов, отхвърли обвиненията на Бойко Борисов

България Преди 11 часа

Надявам се и господин Румен Радев също да подкрепи протеста и да покаже, че и с действия, а не само с думи, ще се бори срещу Борисов и Пеевски, добави Василев

Надежда Нейнски обмисля работно посещение в Украйна

Надежда Нейнски обмисля работно посещение в Украйна

България Преди 12 часа

Каузата на Украйна ми е много близка на сърцето, каза Нейнски

Васил Терзиев: Таков говори за градския транспорт сякаш няма нищо общо с него

Васил Терзиев: Таков говори за градския транспорт сякаш няма нищо общо с него

България Преди 12 часа

Повод за реакцията е изказване на Таков с призив кметът да започне преговори със синдикатите, за да не се стигне до нова стачка

Снимката е илюстративна

Учени разрешиха вековната мистерия около „Кървавия водопад“ в Антарктида

Свят Преди 12 часа

Защо ледникът Тейлър започна да „кърви“ и как необичайният феномен е свързан с движението на ледените маси дълбоко под повърхността

<p>Мъж е пребит до смърт край изоставен строеж в Ловеч</p>

Фатален побой в Ловеч: Мъж е пребит до смърт край изоставен строеж, има задържан

България Преди 12 часа

Мъж е арестуван в Ловеч за смъртта на 41-годишен мъж, след като му нанесъл побой. Това съобщи регионалният говорител на МВР в града Габриела Тодорова

Клисурски: План-сметката за изборите ще бъде около 75-80 млн. евро

Клисурски: План-сметката за изборите ще бъде около 75-80 млн. евро

България Преди 12 часа

На днешното си заседание Министерски съвет прие план-сметката за провеждането на изборите за народни представители на 19 април

Министър Адемов: Няма да допуснем социалната система да се използва за агитация

Министър Адемов: Няма да допуснем социалната система да се използва за агитация

България Преди 13 часа

Социалният министър съобщи, че Министерски съвет все още не е обсъждал дали ще бъдат отпуснати средства за добавка за пенсионерите за Великден

Иван Хил Пинто

Външният министър на Венецуела призова за незабавното освобождаване на Мадуро

Свят Преди 13 часа

Николас Мадуро бе свален от власт и отвлечен от САЩ на 3 януари тази година