Пътнически самолет на "Американ еърлайнс" се разби в жилищен квартал в Ню Йорк малко след излитането си. Машината "Еърбъс А-300" е летяла за Доминиканската република, за столицата Сан Доминго, а на борда му са пътували 255 души, девет от които екипаж. Зареден е бил с поне с 16 т гориво. Инцидентът е станал в 9,17 ч. местно време.

Самолетът е излетял от летище "Кенеди". Мястото, където се е разбил, е близо до аеропорта, в оживеното жилищно предградие Куинс. Дебел черен дим се извива над мястото над катастрофата, която е станала между Beach 129th Street и Newport Avenue. Близо до мястото на катастрофата имало и газостанция, но пострадалите къщи са частни домове.

Горят 12 сгради, а очевидци твърдят, че са чули или видели две експлозии. Кметът на града Руди Джулиани потвърди за експлозиите и уточни, че една от тях е била от двигателя, който е паднал над гараж, а втората - от разбиването на самия самолет. На мястото на произшествието вече работят 44 пожарни и 200 пожарникари.

В небето над Ню Йорк вече патрулират бойни самолети. Засега няма данни за терористичен акт, но в града бе обявена първа степен на тревога и временно бяха затворени всички летища, големите кръстовища, тунелът "Линкълн". ФБР разследва хипотезата за експлозия на борда и евентуалните причини за нея. По-късно бе съобщено, че аерогарите ще бъдат отворени, но само за пристигащи полети. По непотвърдени информации се евакуират и всички в небостъргача "Емпайър стейт билдинг".

Кметът на града Руди Джулиани, чийто мандат е към края си след проведените в понеделник местни избори, увери, че ситуацията е под контрол и се прави всичко възможно за спасяване на оцелелите. "Президентът, който контролира операцията, и всички останали са нащрек. Те наблюдават ситуацията в цялата страна, така че според мен хората трябва да останат напълно спокойни. Можем да се справим с всичко това", каза Джулиани.

Запечатана бе и централата на ООН в Ню Йорк, където тази седмица трябваше да се проведе 56-ата сесия на Общото събрание на световната организация. Утре за Ню Йорк трябваше да лети и министър-председателят Симеон Сакскобургготски, който беше планирал и среща с издателя на списание "Форбс", както и обръщение в четвъртък пред Общото събрание на ООН и пред Съвета за външни отношения. В сряда вечерта Центърът за международни отношения на Нюйоркския университет трябва да даде прием в чест на министър-председателя, а в петък премиерът дава обяд в чест на страните членки на Съвета за сигурност на ООН, съобщи в предварителна информация за визитата правителствената пресслужба.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
"Уникална" украинска атака удари Новоросийск

"Уникална" украинска атака удари Новоросийск

Свят Преди 43 минути

Според кмета му водоснабдяването в руския град е било прекъснато

Тежка катастрофа с жертва затвори пътя между Варна и Русе

Тежка катастрофа с жертва затвори пътя между Варна и Русе

България Преди 1 час

Ударили са се челно джип и товарен камион

Рекорден срив във Франция: Жега и медузи блокираха ядрените централи

Рекорден срив във Франция: Жега и медузи блокираха ядрените централи

Свят Преди 2 часа

Над 20% от капацитета на френските АЕЦ е неизползваем заради сушата и жегите. В най-голямата централа в Западна Европа „Гравлин“ блоковете бяха спрени, след като рояци от медузи запушиха охладителните помпи за реакторите

Путин се ядоса, отправи заплахи и обвинения  в "пиратство и грабеж"

Путин се ядоса, отправи заплахи и обвинения в "пиратство и грабеж"

Свят Преди 2 часа

Путин подчерта, че Москва ще прави това във всички акватории

Задействаха BG-ALERT, хеликоптер помага за пожара край Камен връх

Задействаха BG-ALERT, хеликоптер помага за пожара край Камен връх

България Преди 2 часа

Заради задимяването временно е ограничено движението по пътя между селата Леярово и Стефан Караджово

Водолази извадиха тяло от язовир „Огоста“

Водолази извадиха тяло от язовир „Огоста“

България Преди 2 часа

То е откарано за аутопсия в болница, за да бъде установено какво се е случило

<p>Отвориха първия &bdquo;Музей на глупостите&ldquo; и балканския абсурд</p>

Отвориха първия „Музей на глупостите“ и балканския абсурд в Любляна

Свят Преди 3 часа

Ракията, самоиронията и прочутото „Йебига“ са сред основните теми на необичайната експозиция

По „Младежка заетост+“ младите хора могат да бъдат включени в платен стаж, обучение по време на работа или субсидирана заетост за период от шест месеца.

Как да започнете първа работа: Над 3100 места вече са разкрити за младежи

Парите ни Преди 3 часа

Още близо 1500 позиции са в процес на одобрение, а проектът предвижда подкрепа за най-малко 8520 млади хора

Министерският съвет прие управленската програма на правителството

Министерският съвет прие управленската програма на правителството

България Преди 3 часа

Народното събрание вече работи по законодателната програма

Пълното слънчево затъмнение отваря нови врати: Вижте дали вашата рождена дата е сред късметлийските

Пълното слънчево затъмнение отваря нови врати: Вижте дали вашата рождена дата е сред късметлийските

Любопитно Преди 3 часа

Вижте дали сте сред късметлиите, кои зодии трябва да внимават и кои часове от вечерта крият астрологичен капан

Румъния спира АЕЦ „Черна вода“

Румъния спира АЕЦ „Черна вода“

Свят Преди 3 часа

Процесът ще започне в четвъртък сутринта в 7:00 часа

<p>Дръжте се здраво! (Или всъщност няма нужда): НАСА успокои, че няма да политаме в 17:33 ч.</p>

НАСА опроверга конспирациите: Гравитацията на Земята няма да изчезне днес

Любопитно Преди 3 часа

Конспиративните твърдения за глобален катаклизъм и „7 секунди без гравитация“ се разпространяват в социалните мрежи от месеци

Стоян Колев отива на съд за агресивно шофиране и употреба на кокаин

Стоян Колев отива на съд за агресивно шофиране и употреба на кокаин

България Преди 4 часа

Инфлуенсърът е обвинен и за непристойно поведение в Съдебната палата в Пазарджик

Арестуваха мъж, предизвикал пожар в Пазарджишко

Арестуваха мъж, предизвикал пожар в Пазарджишко

България Преди 4 часа

Огънят е бил потушен, но пламъците са унищожили камион, стопански навес с около 100 бали сено и пет куб. м дървен материал

Шофьор на тир с положителни проби за два вида наркотици помете мантинела и продължи по АМ "Тракия"

Шофьор на тир с положителни проби за два вида наркотици помете мантинела и продължи по АМ "Тракия"

България Преди 4 часа

По информация на полицията мъжът е криминално проявен и осъждан