Б итката за кметския пост в София е факт. "24 часа" излиза със снимки на двама от претендентите - Татяна Дончева и Бойко Борисов, които имаха телевизионен сблъсък. Обобщено изданието пише: "Тя: Мисли се за Мохамед и господ!", "Той: Има виц и за нея, но съм културен".

"Монитор" коментира: "Покерът за кметския стол в столицата започна". Татяна Дончева се закани на корупцията, Милен Велчев демонстрира прагматизъм и хладнокръвие, Бойко Борисов разчита на обаяние и близост до хората", посочва "Монитор".

В същото време "Цените взривиха мира в БСП". Това е водещо заглавие на "Политика". Овчаров разгневи червените депутати, защото не поискал благословията им за обявеното шоково поскъпване на парното.

Малсарова се превърна в символ на неизпълнените социални обещания, допълва седмичника и помества снимка на министъра на икономиката и енергетиката и на социалния министър.

В "Политика" намираме разказ на червен депутат, който бил поздравен от съседите си с: "Мръсни комунисти, пуснете тока!". Причина за гнева на съседите било спиране на тока в края на мача между "Литекс" и белгийския "Генк".

По-рано в новините на полувремето Румен Овчаров с широка усмивка съобщил увеличение на тока и парното. "Иде режим на тока", отбелязва "Телеграф", цитирайки АЕЦ "Козлодуй". Вестникът пита "Кой ще грабне приза, за родната ни енергийна криза".

Разлиствайки по-нататък в. "Политика", срещаме и мнение на Борислав Цеков, народен представител в 39-тото Народно събрание. Според него "Обещанията на БСП не издържаха и 80 дни".

В името на властта социалистите се отрекоха от собствената си управленска идентичност, липсата на споделена визия обезличава четиристранната коалиция", казва още той.

"Дават на съд скъпото парно", излиза със заглавие на първа "Стандарт". "140 лв. за топло в панелка, държавата поема част от сметките на бедни", уточнява вестникът.

Юристите на "Подкрепа" готвели дело срещу шоковото вдигане на енергийните цени. "Съседски войни заради парното", съобщава "Труд". До 48 часа без топла вода, ако има длъжници в блока. "Това да не ви е концлагер!", възмущава се "Труд".

Тези дни хиляди хора в столицата, а и в страната изпищяват, защото им спират топлата вода. Съседи се хващат гуша за гуша - наказанието е за всички, и за изрядни, и за неизрядни платци на парното. Има нещо гнило и гестаповско в тази мярка.

Подходът на уважаемите шефове на топлофикациите е меко казано нехуманен. И ако повишението на цените на парното е неизбежно, защото следва някаква пазарно-икономическа логика, завъртането на кранчето намирисва на геноцид. Питаме се има ли кой да сложи край на това безобразие. Живеем в XXI век все пак, е позицията на "Труд".

В "Стандарт" откриваме и интервю със социалния министър Емилия Масларова, която е категорична: "Ще се боря за скок на пенсиите от януари". Енергийните помощи ще са според увеличението на парното, казва още тя и разяснява, че лявата идея не е разхищение, а спестовност.

"Орешарски: Няма пари за 13-а заплата", четем още в "Стандарт".
Малка е вероятността да бъде раздадена 13-а заплата, заяви министърът на финансите в парламента. Той обясни, че има проблеми с осигуряването на допълнителни пари до края на годината.

Те са нужни за покриване на щетите от наводненията, за здравеопазване, за 13-а заплата на лекари и учители и за коледни добавки към пенсиите. Не достигат около 1 млрд. лева, посочи Орешарски. Тези суми не са договорени с Международния валутен фонд.

И още теми. "След промяна в пенсионната система на Острова, на 6 април нахлуват британски старци, ще търсят имоти в Банско, край морето и около минерални извори", съобщава "24 часа".

На 6 април английските пенсионери ще получат право да инвестират средствата от доброволното си пенсионно осигуряване в покупка на недвижим имот в други страни.

"Подхванаха Костов за сделката "Балкан", е водещата тема за "Труд".

Бившият премиер Иван Костов е бил предупреждаван два пъти от МВР за капаните при приватизацията на авиокомпания "Балкан". Но пасивността му е довела до краха на компанията. Това каза вчера от парламентарната трибуна вътрешният министър Румен Петков.

Със задна дата той извади прашните папки за скандалната сделка и се зарече да ги даде в прокуратурата.

И още от Румен Петков: "Агeнтитe ни под прикритие щe пазят Европейския съюз", цитира го "24 часа". "Ако няма кръв и гилзи, разкритите престъпления не стигат до хората. Затова плащат на мутри да им връщат колите, вместо да отидат в полицията", непоколебим е вътрешният министър.

"Отказваме цигарите с бира", отбелязва "Стандарт" в уикенд приложението си. Немец бил измислил специално пиво с никотин. След около два месеца човек може да спре да пие новата бира и отново да премине на обикновено пиво, обяснява създателят й.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Експлозия в завод в Русия, много жертви и ранени

Експлозия в завод в Русия, много жертви и ранени

Свят Преди 1 час

На мястото е обявено извънредно положение

Сузана и Стоян се разделиха с романтичното приключение „Диви и красиви“

Сузана и Стоян се разделиха с романтичното приключение „Диви и красиви“

Любопитно Преди 3 часа

Дамите ще определят съдбата на тайния агент Чефо във формата

Глобалната инициатива на Хилари Клинтън

Хилари Клинтън би предложила Тръмп за Нобелова награда за мир при това условие

Свят Преди 5 часа

Ако Тръмп убеди Путин да се съгласи на прекратяване на огъня, без размяна на територии с Украйна

Собственикът на колата, ударила автобус, не познавал шофьора

Собственикът на колата, ударила автобус, не познавал шофьора

България Преди 6 часа

МВР: Само вчера Виктор Илиев е получил 2 фиша

Протест във Варна в подкрепа на кмета Благомир Коцев

Протест във Варна в подкрепа на кмета Благомир Коцев

България Преди 6 часа

Демонстрацията беше под наслов "на вечеря при Пламенка" пред заведение, което се смята, че е нейна собственост

Тръмп говори с Лукашенко преди срещата с Путин в Аляска

Тръмп говори с Лукашенко преди срещата с Путин в Аляска

Свят Преди 7 часа

Лукашенко е близък съюзник на Путин

Звездата Йоргос Мазонакис е настанен в психиатрична клиника

Звездата Йоргос Мазонакис е настанен в психиатрична клиника

Свят Преди 7 часа

Той е бил в много лошо състояние

Руският президент Владимир Путин вече е в Магадан

Руският президент Владимир Путин вече е в Магадан

Свят Преди 7 часа

Песков: Президентът винаги пристига навреме

Дворове и стопанска постройка пламнаха в Разбойна

Дворове и стопанска постройка пламнаха в Разбойна

България Преди 8 часа

За момента няма информация за пострадали хора

Тръмп заплаши Русия с тежки последици от самолета си

Тръмп заплаши Русия с тежки последици от самолета си

Свят Преди 9 часа

Тръмп: Аз не съм тук, за да преговарям за Украйна

Снимката е илюстративна

Двама души са изчезнали в морето край Слънчев бряг

България Преди 9 часа

Първо в морето е влязло момче, родено през 2011 година, след него и негов роднина, роден през 1995 година

Задържаха мъж, отправил терористична заплаха към Летище „Васил Левски“

Задържаха мъж, отправил терористична заплаха към Летище „Васил Левски“

България Преди 9 часа

Той съобщил, че жена, пътуваща за Словакия, носи взривоопасно устройство в себе си

Задържаха за 72 часа младежа, блъснал хора с АТВ

Задържаха за 72 часа младежа, блъснал хора с АТВ

България Преди 9 часа

Той е обвинен за това, че по непредпазливост е причинил средни телесни повреди на петима пешеходци

,

В Газа: Да те убият, докато чакаш за храна

Свят Преди 9 часа

Новините за цивилни палестинци, загинали в близост до центровете за разпределение на помощи в Газа, вече са ежедневие

Шофьорка с 2,96 промила помете пешеходка и две коли в Перник

Шофьорка с 2,96 промила помете пешеходка и две коли в Перник

България Преди 9 часа

Каращи зад нея видели какво се случва, догонили жената и я спрели, извършвайки граждански арест

Тръмп излетя към Аляска за срещата с Путин, няма места в Анкъридж

Тръмп излетя към Аляска за срещата с Путин, няма места в Анкъридж

Свят Преди 10 часа

Хотелите и курортите в района са напълно запълнени