Р азкритията около общински фирми коментират всекидневниците днес.

"Скандали тресат общините ни", пише "Труд".  Разкрития за далавери и нарушения в някои от големите общини в страната тресат държавата повече от седмица, коментира вестникът и отбелязва разкритията за софийската
общинска фирма "Трамкар", както и за "Озеленяване" и ситуацията
със "Софийски имоти".

В Пловдив новият кмет Славчо Атанасов е започнал проверка как са изхарчени 19 млн. лева, вложени в изграждане на завод за преработка на отпадъците край с. Шишманци.

В Бургас пък по сигнал на кмета Димитър Николов прокуратурата разследва как са изчезнал 80 000 лв. от общинското дружество "Обреден комплекс", което организира погребения и сватби. Проверява се и къде са отишли 50 хил. лв. от местното дружество "Благоустройство и комунално
строителство".

Вътрешен одит в община Враца разкрил 4 случая на документна измама, обобщава ситуацията в страната вестникът.

"24 часа" също отделя много място на темата, като акцентира върху
това, че на повече от 10 човека ще бъдат повдигнати обвинения за
източване на "Софийски имоти".

"Тотален феодализъм в общинските фирми", коментира от първа страница "Пари". Шефовете на общинските фирми ги управляват като феодали, единственият начин за разкриване на финансовите злоупотреби е проверка от Столичния инспекторат, назначена от кмета, пише изданието.

"Ще усетим полза от ЕС през 2008 г.", казва пред "24 часа" зам.-председателят на ДПС Йордан Цонев. Той прогнозира, че през следващата година дефицитът по текущата сметка и инфлацията ще продължат да бъдат двата най-големи макроикономически проблема, но инфлацията ще бъде по-ниска от тази година.

Доходите в публичния сектор и пенсиите, ще продължават да растат недостатъчно бързо, от съображения за финансова стабилност, смята Цонев. Аз се надявам чрез решителна реформа в образованието, здравеопазването и останалите публични сектори да компенсираме ниското равнище на доходите, коментира той.

Според заместника на Доган доходите в частния сектор ще продължат да нарастват по-бързо, особено за висококвалифицираните кадри.

"Парите от излишъка отиват директно в партийните обръчи", твърди пред "Сега" депутатът от ДСБ Евгени Чачев. През последните години се установи изключително порочна практика - да се печелят търгове на ниски цени с предварителната уговорка, че тази ниска цена ще бъде коригирана с анекси, казва той. И прогнозира, че ако БСП пусне концесията за магистрала "Тракия", ще изгуби тежко следващите избори.

"БСП търси червен Бойко Борисов", пише "Труд". Червеният актив на столицата ще търси "своя Бойко Борисов", се разбрало след заседанието на Градския съвет на БСП. Социалистите решили да направят "правителство на София в сянка", в което ще влязат общинари от БСП и представители на браншови организации.

"СДС пак пожела прегръдка с ГЕРБ", информира "Труд". Най-вероятният партньор на СДС след следващите парламентарни избори е ГЕРБ, цитира изданието лидера на СДС Пламен Юруков.

Партията се готвела да участва самостоятелно на бъдещия вот, целта е да имат 50-60 депутати, които да са част от следващото управление на страната, допълва изданието. В материал, озаглавен "И рекоха десните:Да бъде ГЕРБ десен"!",в. "Сега" коментира, че политическата ориентация не е само думи, а от ГЕРБ се очаква да вкара в действие десни практики.

Няма как някой да стане десен от нищото, както Господ е създал света, дясното са дела, реалности на поведението, отбелязва авторът.

"Общински съветници в Лом напускат под натиск", съобщава от първа страница "Труд". Изданието пише, че има седем молби за напускане на местния парламент и според разследване на вестника част от общинарите били принудени чрез заплахи и изнудване да излязат от съвета, за да освободят място за следващите в листите.

Властта пак се направи, че се бори с подкупните, но поне не сме длъжни да се правим, че й вярваме, коментира "Сега" в материал, озаглавен "Корупционна цифромания".

Единственото, с което може да се похвали цялото държавно антикорупционно войнство, са едни нищо незначещи цифри, които не вършат работа - трябват имена, случаи, черни списъци, смята авторът.

"Партийни сметки отвяха съдебния инспекторат", коментира "Труд". Непроходилият още съдебен инспекторат е на път да бъде затрит от партийните грижи на управляващите, отбелязва авторът.

Най-атрактивният кандидат за инспектор, жълтият депутат Минчо Спасов, се оттегли онзи ден в последния момент и блокира вота, пише авторът и припомня, че ако Спасов излезе от ПГ на НДСВ, мястото му ще заеме Петя Божикова, която е човек на "бунтарите".

"Търсим 200 млн. евро назаем за нови затвори", казва пред "Труд" Петър Василев, директор на Главна дирекция "Изпълнение на наказанията" към Министерството на правосъдието.

Василев отбелязва, че затворите имат нужда от разширяване. На
конференция на директорите на европейските затвори през ноември беше отчетено, че България е страната с най-мизерната затворна система, допълва той.

Центърът "Фонд за лечение на деца" трябва да върне около 550 000 лв. държавни пари, тъй като остават неусвоени за 2007 г., съобщава "24 часа". Около 100 деца са лекувани досега, чакат 4, пише вестникът.

"Бащи си купуват коли от SMS- и за болни деца", е челното заглавие на "Монитор". Родители на болни деца злоупотребяват с милосърдието на граждани и си купуват коли с парите, събирани от дарителски SMS- и - за зачестяването на такива случаи предупреди здравният министър Радослав Гайдарски, пише "Монитор".

"Отказах да пиша музика за Тато", казва пред "Стандарт" композиторът Митко Щерев. Социализмът имаше много положителни неща, но научи хората да чакат наготово, смята той.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Издирват румънски турист, изгубил се в района на връх Ботев

Издирват румънски турист, изгубил се в района на връх Ботев

България Преди 1 минута

Сигналът е подаден във вторник вечер

Смъртоносна ядяща мозъци амеба е открита в питейната вода в Австралия

Смъртоносна ядяща мозъци амеба е открита в питейната вода в Австралия

Свят Преди 8 минути

Амебата прониква през носа, достига до мозъка и причинява заболяване с почти 100-процентова смъртност

Оперираха един от ранените при тежката катастрофа между кола и автобус в София

Оперираха един от ранените при тежката катастрофа между кола и автобус в София

България Преди 46 минути

Инцидентът стана в нощта на 15 август на кръстовището на бул. "Константин Величков" и "Възкресение"

Семейството на Ози Озбърн поиска отлагането на документалния филм за него часове преди излъчването

Семейството на Ози Озбърн поиска отлагането на документалния филм за него часове преди излъчването

Любопитно Преди 47 минути

„Ози Озбърн: Завръщане у дома“, чиято премиера беше предвидена за понеделник, 18 август, по BBC One, бе внезапно свален от програмата още същия ден

<p>Половин София остава без топла вода за 9 дни другия месец</p>

Половин София остава без топла вода за 9 дни другия месец

България Преди 1 час

Проверете дали вашият квартал е сред засегнатите

САЩ и Европа обсъждат гаранции за сигурността на Украйна след войната

САЩ и Европа обсъждат гаранции за сигурността на Украйна след войната

Свят Преди 1 час

Една от обсъжданите идеи е в Украйна да бъдат изпратени европейски сили под ръководството на САЩ

Снимката е илюстративна

Морето взе нова жертва - мъж се удави край Царево

България Преди 1 час

От морето е извадено тялото на 59-годишен мъж от пернишкото село Дивотино

Задържаха българка в Гърция за оставено куче в кола

Задържаха българка в Гърция за оставено куче в кола

Свят Преди 1 час

Случаят е станал по обяд вчера в крайбрежното селище Неа Врасна в Северна Гърция

САЩ може да помогнат на Украйна по въздух, заяви Тръмп

САЩ може да помогнат на Украйна по въздух, заяви Тръмп

Свят Преди 1 час

Тръмп не даде повече подробности

<p>Разкриха причината за смъртта на&nbsp;звездата от &bdquo;Лило и Стич&ldquo; Дейвид Бел</p>

Аутопсията на звездата от „Лило и Стич“ Дейвид Бел разкри множество заболявания

Свят Преди 1 час

Бел е страдал от редица сериозни заболявания преди трагичната си кончина на 12 юни на 46-годишна възраст

Доналд Тръмп

Доналд Тръмп никога не е воювал, но се нарече „военен герой“

Свят Преди 1 час

Забележката на президента може също да засегне чувствителен отклик у важен избирател за всички американски политици: военните ветерани

<p>Как законът оставя вратички за системните нарушители на пътя?</p>

Шофиране без книжка, нарушения без последици: Как законът оставя вратички за системните нарушители на пътя

България Преди 1 час

„Държавата повече се интересува да събира глоби и да пълни бюджета, отколкото да санкционира реалните нарушители“, заяви адвокат Илия Тодоров

Нетаняху: Ще приемем примирие само при тези условия

Нетаняху: Ще приемем примирие само при тези условия

Свят Преди 2 часа

Израел иска освобождаването на всички 50 заложници, държани от "Хамас", на фона на новото предложение за спиране на огъня в Газа

<p>Мир&nbsp;под въпрос: Кремъл не бърза със среща Путин-Зеленски</p>

Мир под въпрос: Кремъл не бърза със среща Путин-Зеленски

Свят Преди 2 часа

Между двамата лидери има „огромна вражда“

800 лева глоба плати шофьорът, хванат с 218 км/ч по АМ „Тракия”

800 лева глоба плати шофьорът, хванат с 218 км/ч по АМ „Тракия”

България Преди 2 часа

В сливенския участък на пътя при акция през почивните дни са засечени над 200 нарушения на скоростта

От Барби до мумии: Какво колекционират холивудските звезди

От Барби до мумии: Какво колекционират холивудските звезди

Любопитно Преди 2 часа

Когато си помислите за лукса на холивудските звезди, си представяте Бентлита, диаманти и дизайнерски интериори, но далеч не е така