в врийски - необявен фаворит на всички групи в парламента", обявява в заглавие "Пари". Новият управител на БНБ вероятно ще бъде сегашният гуверньор. Въпреки че нито една парламентарна група не е внесла свое предложение, совалките накланят везните към Светослав Гаврийски, който сам издигна кандидатурата си. Решението ще бъде гласувано другата седмица. Още когато обяви, че ще се кандидатира за втори мандат, Светослав Гаврийски запозна с намерението си парламентарно представените политически сили и започна своя елегантна "предизборна" кампания. Възлова от срещите му е била срещата с Ахмед Доган, който не крие апетита си за свой човек на мястото на Мартин Заимов.

Три банки се надпреварват за акции на "Булгартабак", съобщава още "Пари". Оферти за 805 000 акции на "Булгартабак", или 11% от капитала на холдинга, постъпиха на вчерашния аукцион за продажба на миноритарен държавен дял на фондовата борса. След двуседмично затишие в борсовата приватизация на 12,84% от тютюневия ни монополист настъпи пълен обрат броени дни преди изтичането на процедурата в петък.

Жилищата вдигат индекса за цените на имотите, информира още "Пари". Индексът за цените на недвижимите имоти REMI към 1 юни е 107,22, съобщи Ели Монева от Националното сдружение недвижими имоти (НСНИ). В сравнение с предишния месец това е повишение с 2,85 пункта. Към началото на май REMI беше 104,69. Повишението е резултат от драстичния спад на долара през месеца и увеличението на цените на жилищата в желанието да се компенсира този спад, коментира г-жа Монева. На практика не се отчита повишено търсене и предлагане на имоти. Основно сделки са сключвани за двустайни и тристайни апартаменти.

Данъчни облекчения ще стимулират енергийната ефективност, пише "Дневник". Построените сгради преди 1990 г., които са оздравени и топлоизолирани, да бъдат освободени от плащането на данък сгради. Това предвижда проектозакон за енергийната ефективност, който ще бъде приет от правителството в средата на юни заедно с тригодишен план за действие. Предвижда се компаниите, които внасят оборудване и стоки, свързани с проекти за енергийна ефективност, да не заплащат данък добавена стойност. Компаниите ще могат също така да ползват ускорена амортизация на активите. "По този начин ще се опитаме да стимулираме компаниите и гражданите за реализация на проекти, свързани с енергийната ефективност. Ако гражданите са монтирали алуминиева дограма, която повишава топлоизолацията на жилището, се предвижда данъчната му оценка да не се повишава", обясни главният юрисконсулт на агенцията Ваня Любенова.

Турският кандидат за БТК декларира произхода на средствата, информира още "Дневник". Турският консорциум "Коч холдинг - Тюрк телеком" внесе декларация за произхода на средствата, с които ще участва в приватизацията на БТК. Това обяви консорциумът в съобщение до медиите. "Коч холдинг - Тюрк телеком" бяха поканени на преговори за покупката на до 65% от БТК, след като надзорният съвет на Агенцията за приватизация отказа да одобри проектодоговора с виенското дружество "Вива Венчърс", собственост на американския фонд "Адвент". Преговорите с втория класиран кандидат, "Коч холдинг", бяха спрени заради делата, заведени от "Вива Венчърс" във Върховния административен съд.

Гръцки бизнесмени се оплакаха от сивата икономика, съобщава още "Дневник". Гръцки бизнесмени са представили в икономическото министерство списък от 89 случая, предимно в хартиения бранш, при които български фирми продават продукция, без да издават фактури. Нелоялната конкуренция е най-големият проблем за бизнеса от тази страна в България, стана ясно на вчерашната среща на 130 водещи предприемачи от Гърция с вицепремиера Николай Василев. Те се интересуваха какви мерки взема правителството за намаляване на сивата икономика в страната, като неплащане на ДДС и други данъци и мита. Някои от тях бяха обезпокоени и от рязкото покачване на лева спрямо долара и турската лира. Според бизнесмени от месец насам българският износ за Турция практически е спрял, докато вносът се увеличава с бързи темпове.

Масовият хляб може да стигне 85 ст. за килограм до Нова година, предупреждава "Сега". По това време се очаква почти в цяла Югоизточна и Североизточна България цените на насъщния на едро да са около 65-70 ст. Това прогнозира вчера шефът на Браншовата камара на хлебопроизводителите Борис Инчев. Цените на дребно вероятно ще скочат от 1 и 15 ст. в зависимост от магазините. Сега годишното потребление на хляб е около 1,1 млн. т, а на сладкарски изделия - 22 000 т.

Убеждават ни да плащаме за парно разсрочено, пише още "Сега". В близките дни столичната и някои по-големи топлофикации в страна започват заедно с фирмите за топлинно счетоводство кампания по убеждаване на абонатите да преминат на разсрочено плащане. Заедно със сметките те ще пускат по пощенските кутии готови декларации, че абонатът е съгласен да плаща 11 равни месечни сметки и една изравнителна. Попълнената с трите имена и ЕГН декларация ще се връща обратно на дружеството.

Продават нацяло "Булгартабак", съобщава "Стандарт". Имаме политическо решение "Булгартабак" да се продава нацяло, а не като отделни предприятия. Това заяви депутатът от ДПС Юнал Тасим пред БНР. Така тютюнопреработвателните и цигарените фабрики ще имат пряко отношение с тютюнопроизводството, коментира той. ДПС още няма единно становище, такова ще се изработи до седмица от парламентарната група на движението, каза още Тасим. Според него новата процедура за холдинга трябва да стартира съвсем скоро и до края на годината да има сделка.

Преговорите за тока ще са на 9 юни, информира още "Стандарт". Преговорите за тока ще са на 9 юни в Турция, потвърдиха от Анкара. Министрите на регионалното развитие Валентин Церовски и на енергетиката Милко Ковачев ще преговарят с турските си колеги по Междуправителственото споразумение от 1998 г. Първоначално срещата бе насрочена за 29 и 30 май т.г. Заминаването на българската делегация беше отложено, защото съвпадна с дебатите по вота на недоверие към кабинета. Очаква се в Анкара да се разрешат проблемите по изпълнението на двустранното споразумение.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
"Уникална" украинска атака удари Новоросийск

"Уникална" украинска атака удари Новоросийск

Свят Преди 40 минути

Според кмета му водоснабдяването в руския град е било прекъснато

Тежка катастрофа с жертва затвори пътя между Варна и Русе

Тежка катастрофа с жертва затвори пътя между Варна и Русе

България Преди 1 час

Ударили са се челно джип и товарен камион

Рекорден срив във Франция: Жега и медузи блокираха ядрените централи

Рекорден срив във Франция: Жега и медузи блокираха ядрените централи

Свят Преди 2 часа

Над 20% от капацитета на френските АЕЦ е неизползваем заради сушата и жегите. В най-голямата централа в Западна Европа „Гравлин“ блоковете бяха спрени, след като рояци от медузи запушиха охладителните помпи за реакторите

Путин се ядоса, отправи заплахи и обвинения  в "пиратство и грабеж"

Путин се ядоса, отправи заплахи и обвинения в "пиратство и грабеж"

Свят Преди 2 часа

Путин подчерта, че Москва ще прави това във всички акватории

Задействаха BG-ALERT, хеликоптер помага за пожара край Камен връх

Задействаха BG-ALERT, хеликоптер помага за пожара край Камен връх

България Преди 2 часа

Заради задимяването временно е ограничено движението по пътя между селата Леярово и Стефан Караджово

Водолази извадиха тяло от язовир „Огоста“

Водолази извадиха тяло от язовир „Огоста“

България Преди 2 часа

То е откарано за аутопсия в болница, за да бъде установено какво се е случило

<p>Отвориха първия &bdquo;Музей на глупостите&ldquo; и балканския абсурд</p>

Отвориха първия „Музей на глупостите“ и балканския абсурд в Любляна

Свят Преди 3 часа

Ракията, самоиронията и прочутото „Йебига“ са сред основните теми на необичайната експозиция

По „Младежка заетост+“ младите хора могат да бъдат включени в платен стаж, обучение по време на работа или субсидирана заетост за период от шест месеца.

Как да започнете първа работа: Над 3100 места вече са разкрити за младежи

Парите ни Преди 3 часа

Още близо 1500 позиции са в процес на одобрение, а проектът предвижда подкрепа за най-малко 8520 млади хора

Министерският съвет прие управленската програма на правителството

Министерският съвет прие управленската програма на правителството

България Преди 3 часа

Народното събрание вече работи по законодателната програма

Пълното слънчево затъмнение отваря нови врати: Вижте дали вашата рождена дата е сред късметлийските

Пълното слънчево затъмнение отваря нови врати: Вижте дали вашата рождена дата е сред късметлийските

Любопитно Преди 3 часа

Вижте дали сте сред късметлиите, кои зодии трябва да внимават и кои часове от вечерта крият астрологичен капан

Румъния спира АЕЦ „Черна вода“

Румъния спира АЕЦ „Черна вода“

Свят Преди 3 часа

Процесът ще започне в четвъртък сутринта в 7:00 часа

<p>Дръжте се здраво! (Или всъщност няма нужда): НАСА успокои, че няма да политаме в 17:33 ч.</p>

НАСА опроверга конспирациите: Гравитацията на Земята няма да изчезне днес

Любопитно Преди 3 часа

Конспиративните твърдения за глобален катаклизъм и „7 секунди без гравитация“ се разпространяват в социалните мрежи от месеци

Стоян Колев отива на съд за агресивно шофиране и употреба на кокаин

Стоян Колев отива на съд за агресивно шофиране и употреба на кокаин

България Преди 3 часа

Инфлуенсърът е обвинен и за непристойно поведение в Съдебната палата в Пазарджик

Арестуваха мъж, предизвикал пожар в Пазарджишко

Арестуваха мъж, предизвикал пожар в Пазарджишко

България Преди 4 часа

Огънят е бил потушен, но пламъците са унищожили камион, стопански навес с около 100 бали сено и пет куб. м дървен материал

Шофьор на тир с положителни проби за два вида наркотици помете мантинела и продължи по АМ "Тракия"

Шофьор на тир с положителни проби за два вида наркотици помете мантинела и продължи по АМ "Тракия"

България Преди 4 часа

По информация на полицията мъжът е криминално проявен и осъждан