Изпитите за гимназиите започват със скандал, пише "Дневтик". Кампанията за прием в гимназиите и тази година започна със скандал, след като столичният инспекторат отказа да изпълни препоръката на Министерството на образованието и науката (МОН) журналисти да разпределят между проверителите пликовете с писмените работи от изпита по литература, който беше в понеделник. Така и сега прозрачността на изпитната процедурата е под въпрос, след като миналата година темата по литература "изтече" преди изпита.

Пробив в бавното правораздаване по гражданските дела може да се направи само с нов Гражданско-процесуален кодекс (ГПК), кърпежът на парче вече не върши работа. Тази идея разви зам.-министърът на правосъдието Севдалин Божиков на конференция за реформата в гражданското правораздаване.

Форумът беше организиран от Министерството на правосъдието и Американската агенция за международно развитие с участието на съдии, научни работници, адвокати и специалисти от САЩ и Австрия.

От началото на тази университетска година министерството на образованието във Франция стартира операция "Студентски лаптоп", съобщи "Лез еко". Според проекта всеки младеж ще има достъп до портативен компютър, като връща в период от три години по едно евро на ден, "т.е цената на едно кафе", както обясни министърът на образованието Франсоа Фийон.

Проектът, разработван от шест месеца, вече е във финалната си фаза. "Работим с производителите на компютри, разпространителите на софтуер, банките и университетите, за да осигурим успеха на проекта", твърди министърът.

"ГлоБул" протестира срещу даването на трети GSM лиценз, информира "Сега". "ГлоБул" протестира пред Върховния административен съд вчера срещу решението на Комисията за регулиране на съобщенията (КРС) да издаде лиценз за третия GSM оператор на БТК. От втория GSM оператор вчера следобед е внесена жалба в КРС, която до три дни трябва да я предаде в съда.

С един пункт Румъния изпревари България по произведен брутен вътрешен продукт, съотнесен към средния БВП за 25-те страни членки на Европейския съюз.

Всеки румънец разполага с 30% от богатството на средния европеец. Производството у нас на глава от населението е 29% от средното за съюза. Това обяви шефът на дирекция "Национални икономически сметки и баланси" в Националния статистически институт (НСИ) Тодор Тодоров.

Данните са на Евростат и са предварителни за 2003 г. Ако се съпостави продуктът на глава от населението у нас със средния продукт в 15-те стари членове, България е достигнала едва 27%, колкото и Румъния. През 2002 г. обемът на БВП у нас, съпоставен със средноевропейския, беше 26%, а на Румъния - 27%.

Само 900 български фирми са сертифицирани по ISO стандартите, обяви председателят на Института по стандартизация Ивелин Буров. "Огромен проблем са фирмите, издаващи сертификати менте", каза Буров.

Много предприемачи прибягвали до услугите им, защото искали да имат документ, без реално да са въвели системи за управление на качеството. В момента обаче няма орган, който да контролира фалшификаторите.

Глобиха ВиК за спиране на водата, пише "Стандарт". Комисията за защита на конкуренцията глоби с 5000 лв. старозагорското ВиК. Санкцията е наложена, защото дружеството е спряло за три дни подаването на вода в жилищен блок в Чирпан заради неплатени сметки.

Над 50 български фирми ще работят по поръчки на турския холдинг "Шише джам", който ще строи два стъкларски завода до Търговище. Това стана ясно на среща на изпълнителния директор на турската фирма Алев Яраман с областната и общинската администрация на областния град.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Актьорът Шая Лабъф получи две години пробация заради сбиване

Актьорът Шая Лабъф получи две години пробация заради сбиване

Свят Преди 2 минути

Лабъф, известен с ролите си във филмите „Трансформърс“ и „Индиана Джоунс и Кралството на кристалния череп“, беше арестуван след инцидент на 17 февруари

Костадин Ангелов отново оглави Комисията по здравеопазването

Костадин Ангелов отново оглави Комисията по здравеопазването

България Преди 43 минути

Ангелов беше председател на здравната комисия и в предишното 51-во Народно събрание

България е на първо място в ЕС по разходи за правосъдие като дял от БВП

България е на първо място в ЕС по разходи за правосъдие като дял от БВП

България Преди 57 минути

По брой на съдиите България е на пето място в ЕС и на десето по брой на адвокатите

Вълна от фалшиви сигнали за бомби в Русенско

Вълна от фалшиви сигнали за бомби в Русенско

България Преди 1 час

Получена е информация и за поставено самоделно взривно устройство на Дунав мост

KINO NOVA с престижно отличие от европейските GEMA Awards

KINO NOVA с престижно отличие от европейските GEMA Awards

Любопитно Преди 1 час

Креативната реализация на новата визуална идентичност на филмовия канал на Нова Броудкастинг Груп получи международно признание

ЕК продължава наказателната процедура срещу България за правната помощ

ЕК продължава наказателната процедура срещу България за правната помощ

Свят Преди 1 час

При липса на задоволителен отговор ЕК може да реши да предаде България и Полша на Съда на ЕС

„Тренд”: Над половината от българите смятат, че България се намира в застой

„Тренд”: Над половината от българите смятат, че България се намира в застой

България Преди 1 час

28% смятат, че България върви към упадък, а едва 14% смятат, че страната ни върви към напредък

Разпределиха комисиите в 52-рото НС: "Прогресивна България" взема властта, службите отиват на ротация

Разпределиха комисиите в 52-рото НС: "Прогресивна България" взема властта, службите отиват на ротация

България Преди 2 часа

ПГ на ПБ си осигури абсолютно мнозинство от председателски места и членове в бюджетната и правната комисия. Изключение прави само контролът над службите за сигурност, където шефовете ще се сменят на паритетен принцип

Брутален побой в Ямбол: 53-годишен мъж е с кръвоизлив в мозъка, задържаха нападателя

Брутален побой в Ямбол: 53-годишен мъж е с кръвоизлив в мозъка, задържаха нападателя

България Преди 2 часа

Тежкият инцидент се е разиграл след скандал пред жилищен блок в комплекс „Георги Бенковски”. Пострадалият е транспортиран по спешност към болницата в Сливен с тежка телесна повреда, а полицията вече е прибрала 34-годишния извършител

Стивън Спилбърг с нов филм за извънземни и шокиращо признание за НЛО

Стивън Спилбърг с нов филм за извънземни и шокиращо признание за НЛО

Любопитно Преди 2 часа

Почти 50 години след „Близки срещи от третия вид“ легендарният режисьор се завръща с „Денят на истината“. На 79 г. той призна, че е готов да промени мнението си за НЛО и разкри, че следващата му голяма мечта е да заснеме уестърн

<p>Вижте верните&nbsp;отговори от НВО на 4 клас по математика</p>

Публикуваха верните отговори от НВО на 4 клас по математика

България Преди 2 часа

Близо 53 500 четвъртокласници се явиха на изпита, който се проведе в 1706 училища в цялата страна

Венко Сабрутев от ПП оглави Комисията по труда, демографската и социалната политика

Венко Сабрутев от ПП оглави Комисията по труда, демографската и социалната политика

България Преди 2 часа

За заместник-председатели бяха избрани Мария Тодорова от „Прогресивна България“, Айтен Сабри от ДПС и Георги Георгиев от „Възраждане“

„Разруши живота ѝ“: Как тежка и непозната диагноза съсипа Мерилин Монро

„Разруши живота ѝ“: Как тежка и непозната диагноза съсипа Мерилин Монро

Свят Преди 2 часа

Новият документален филм „Краят на цикъла“ с Ейми Шумер и Джулиан Хаф хвърля непозната светлина върху тихата, но опустошителна борба на Холивудската икона Мерилин Монро с ендометриозата – заболяване, белязало кариерата и личния ѝ живот