Кр. Велчев: В ГЕРБ искат да знаят кой е дал на Манолова сигнала за "Костинброд"
Източник: БГНЕС - архив

О ткакто е сформиран този парламент опозицията настоява за прозрачност.

"Това означава да се знае кой на каква позиция стои и какви идеи защитава, защото и трите партии (БСП, ДПС и „Атака”, бел. ред.) са със съвсем различни предизборни програми и не знаем каква програма защитават".

Това каза депутатът от ГЕРБ Красимир Велчев в предаването "На светло" с Люба Кулезич по Нова телевизия.

"Трябва да се даде друга светлина на случая с бюлетините в Костинброд, да се погледне от друг ъгъл", смята Велчев.

Темата, заедно с декларацията на ГЕРБ-ерите, в която Цвета Караянчева нарече националистите и ДПС "едно и също", стана повод да се вдигне градусът на напрежението вчера в пленарна зала. Народният представител от опозицията посочи, че ГЕРБ искат да знаят кой е дал сигнала на социалистката Мая Манолова за печатницата в Костинброд.

"Не може когато явно се нарушава закона, пред погледа на всички, след това никой да не казва ще носи ли отговорност медията, която разпространи всичко".

"Проблемът в държавата е, че се хвърля нещо в обществото – приказка, обвинение – и после всеки трябва да доказва, че няма сестра", каза бившият председател на парламентарната група на ГЕРБ от 41-то НС по повод този и други случаи, като например скандала около тефтерчето на Филип Златанов.

По думите му притеснително е, че въпросният бележник не са го виждали дори членовете на комисията, сформирана за разследване на обстоятелствата около него.

Освен това Велчев каза, че от ГЕРБ са подкрепили предложението на "Атака" проблема с бежанците да се разгледа в Народното събрание, защото той е от значение за обществото, а не заради задкулисни договорки с националистите.

Той определи още твърденията за отворил се терен за договаряне между двете партии като "мечти от страна на "Атака".

Бившият председател на парламентарната група на предходните управляващи даде още един пример в същата посока – въпросът за удължаване на мораториума върху покупката на земеделски земи от чужденци.

Велчев изтъкна, че макар по него мненията с хората на Волен Сидеров да се разминават, в опозицията смятат, че е важно той също да бъде обсъден от депутатите.

Народният представител от най-голямата партия в парламента коментира и отношенията с извънпарламентарната опозиция в лицето на политическите сили от Реформаторския блок.

"На избори ще се явяваме сами", категоричен беше Красимир Велчев.

Все пак призна обаче, че "нищо не обединява така, както общият враг" и че за постигането на обща цел са необходими общи усилия.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Опашките за хляб в Боливия

Ден преди изборите: Хлябът в Боливия вече не стига за закуска

Свят Преди 17 минути

Политолози правят паралели между кризата в Боливия и Френската революция от XVIII в., причинена от ръста на цените на хляба. Разликата е, че в Боливия хлябът не поскъпва, просто качеството и грамажът му намаляват

<p>След жп инцидента край Симеоновград: Машинистите обвиниха състоянието на релсовия път</p>

След жп инцидента край Симеоновград: Машинистите обвиниха състоянието на релсовия път

България Преди 1 час

От пожарната уверяват, че опасност от ново възпламеняване към момента няма

Лаймската болест – подценената заплаха, която се разпространява с климата

Лаймската болест – подценената заплаха, която се разпространява с климата

Свят Преди 3 часа

Mного лекари се затрудняват да разпознаят симптомите ѝ

<p>След ужасяващата катастрофа в София: Една смърт и много въпроси</p>

След ужасяващата катастрофа в София: Една смърт и много въпроси

България Преди 3 часа

„Абсолютен опит за убийство. Това не се различава по нищо от това да влезеш с пистолет в автобус и да започнеш да стреляш“, категоричен е автомобилният експерт Филип Лазаров

<p>Sky News: Тръмп режисира среща, но Путин дърпаше конците</p>

Sky News: Тръмп режисира среща, но Путин дърпаше конците

Свят Преди 3 часа

Тръмп аплодира Путин при пристигането му в Аляска – а руският президент вероятно си е тръгнал доволен от себе си.

<p>Почитаме български светец, какви са поверията за днес</p>

Почитаме български светец, какви са поверията за днес

България Преди 5 часа

Православната църква чества паметта на преподобния Йоаким Осоговски

Първата дама на САЩ Мелания Тръмп

Мелания Тръмп e изпратила писмо на Путин по мъжа си

Свят Преди 5 часа

Не е ясно съсдържанието на писмото, но служители в Белия дом са казали, че в него се споменават отвличанията на украински деца от Русия

Елвис Пресли

16 август: „Кралят“ на сцената и човешките слабости – Елвис Пресли

Любопитно Преди 6 часа

Вижте какво се е случило на този ден в историята

Внимание! Силен вятър и жълт код днес, ето къде

Внимание! Силен вятър и жълт код днес, ето къде

България Преди 6 часа

Максималните температури ще бъдат между 30° и 35°

Как да използваме AI, за да бъдем по-умни и успешни

Как да използваме AI, за да бъдем по-умни и успешни

Технологии Преди 6 часа

Умните асистенти могат да бъдат и полезни

Експлозия в завод в Русия, много жертви и ранени

Експлозия в завод в Русия, много жертви и ранени

Свят Преди 12 часа

На мястото е обявено извънредно положение

<p>Експерт коментира езика на тялото на Тръмп и Путин</p>

Експерт по езика на тялото разкри какво показва ръкостискането между Тръмп и Путин

Свят Преди 12 часа

Анализ на жестовете и ръкостисканията, които разкриват динамиката между двамата лидери

Лимузината на президента Доналд Тръмп, известна като „Звярът“, малко преди той да напусне Белия дом в петък, 15 август 2025 г., във Вашингтон. Днес президентът Тръмп пътува за среща с руския президент Владимир Путин в Аляска, на военна база на САЩ.

Лимузината на Путин срещу „Звяра“ на Тръмп

Свят Преди 12 часа

Топли ръкостискания и усмивки: Путин и Тръмп стартират срещата в Аляска с приятелски тон

Министър Караджов засне шофьор с 200 км/ч на АМ "Тракия"

Министър Караджов засне шофьор с 200 км/ч на АМ "Тракия"

България Преди 13 часа

Караджов: И книжки трябва да се взимат!

Сузана и Стоян се разделиха с романтичното приключение „Диви и красиви“

Сузана и Стоян се разделиха с романтичното приключение „Диви и красиви“

Любопитно Преди 14 часа

Дамите ще определят съдбата на тайния агент Чефо във формата