Андреева: Шефът на "Пирогов" е уволнен заради финансови загуби
Източник: БГНЕС

Л ошо финансво състояние през последните месеци на "Пирогов" е причината за уволнението на директора на лечебното заведение - проф. Стоян Миланов. Това заяви в сутрешния блок на Нова ТВ бившият министър на здравеопазването д-р Таня Андреева.

Тя допълни, че всеки министър има правото да взема решения кого да уволни и кого да назначи.

"При тази ситуация, която се е създала в МЗ - с безпринципните смени и промени в обществените поръчки - се говори, че се е искало от шефовете на болниците пари, за да няма смени. Създават се условия на интриги, несигурност, която влошават работата на министерството".

Това заяви ген. Стоян Тонев – зам.-кмет на София по здравеопазване и бивш шеф на ВМА. Изказването му бе по повод информацията за сменените и впоследствие прекратени заповеди за уволнение на шефове на големи болници.

През последната седмица при него идвали десетина души от МЗ, които му обяснявали за подобни кадрови смени.

"Пуска се обществена поръчка при едни условия и после се подменя. Поръчката за шоковата зала на "Пирогов", оборудването на спешни центрове, е за около 7 млн. лв., но се очаква до 120 млн. лв. да бъдат получени по оперативната програма. Първоначално се е искало да представят възможно най-добрата техника за техните звена. След което това е подменено с техника на съвсем друго ниво", казва ген. Стоян Тонев.

Според него такъв е и случаят с шоковата зала в "Пирогов".

"В една шокова зала шкафчетата са направени така, както трябва да са за операционна зала. Впоследствие се получават такива от друг материал, които могат да се купят във всеки магазин и не могат да се дезинфекцират", коментира бившият шеф на ВМА.

"Пирогов" в последните 2 години показва, че е лошо управлявано лечебно заведение. "Пирогов" е институция и там не може да има сътресения", заяви д-р Таня Андреева.

По думите ѝ за една година показателите на лечебното заведение се влошили - финансовата загуба на болницата била за 6 млн.лв., а положението непрекъснато се влошавало.

Бившият здравен министър коментира и "уволненията на тъмно"

"Няма принцип някой да бъде извикан и да му бъде съобщено. Както се назначават, така и се освобождават - по решение на принципала ръководителите на лечебните заведения. На кого да го съобщя? Няма практика да се съобщава публично смяната на ръководителите на лечебно заведение", заяви Андреева.

От своя страна, д-р Стоянов обясни, че такъв вид освобождаване трябва да става с мотиви, а лошото финансово състояние на "Пирогов" е на повече от 3 години.

"Няма друго лечебно заведение, което с такива темпове да трупа финансови загуби. Това е една от болниците, следени отблизо от МЗ", твърди д-р Андреева.

"Никой не си е позволил да го отстрани директора на "Пирогов" без сериозни проверки", обясни тя и допълни, че е разговаряла с проф. Миланов още в началото на мандата ѝ.

Много неща не бяха свършени, но една година не беше достатъчна, заключи Андреева.

 

– Скъпи, ще изхвърлиш ли боклука? – Разбира се, миличка! – Още днес? – Сега вече прекаляваш с изискванията!
Прочети целия
Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Служител на шерифската служба на окръг Хъмфрис дежури пред входа на предприятието за производство на военни взривни вещества

Трагедия в Тенеси: 19 души са изчезнали след експлозията в завод за експлозиви

Свят Преди 2 минути

Шерифът на окръг Хъмфрис Крис Дейвис отказа да уточни колко точно души са загинали

Как да търсим още по-ефективно в Google

Как да търсим още по-ефективно в Google

Технологии Преди 1 час

Няколко семпли съвета могат да направят голяма разлика

,

Това е търговска тайна: В кои дни се продават най-евтините самолетни билети

Любопитно Преди 10 часа

Всеки, който планира пътуване, се надява да намери страхотна оферта за самолетни билети

,

Около 200 000 души са се завърнали в северната част на Ивицата Газа

Свят Преди 10 часа

Това стана, след като на 10 октомври влезе в сила примирието между Израел и терористичната групировка Хамас

Белият дом обяви мащабни съкращения в държавната администрация

Белият дом обяви мащабни съкращения в държавната администрация

Свят Преди 10 часа

Новината потвърди ръководителят на Бюджетната служба на Белия дом Ръс Воут

,

Силен взрив във военен завод за експлозиви в Тенеси

Свят Преди 11 часа

Взривната вълна е била почувствана на километри

.

Великобритания, Франция и Германия искат да възобновят преговорите за ядрената програма на Иран

Свят Преди 11 часа

Европейските сили посочиха, че активирането на механизма за възстановяване на санкциите е „правилна стъпка“

,

Германия издирва българин за сексуално насилие над дете

България Преди 12 часа

Мъжът е избягал в чужбина след присъдата

а

Мелания Тръмп: Водя директен диалог с Путин за съдбата на украинските деца

Свят Преди 12 часа

Тя заяви, че осем деца са били върнати при близките си през последните 24 часа след преговори между нейния екип и представителите на Путин

,

Тръмп обмисля "сериозно увеличение" на митата върху вноса на китайски стоки

Свят Преди 12 часа

Китай произвежда над 90 на сто от преработените редкоземни елементи и редкоземни магнити в света

и

Мътна вода във Великотърновско след проливните дъждове

България Преди 12 часа

Водата не е опасна за здравето, но от РЗИ препоръчват да се използва бутилирана за пиене

,

Френски центристки лидер: Макрон ще избере нов премиер през следващите часове

Свят Преди 13 часа

Той каза, че не е останал с впечатлението, че президентът възнамерява да разпусне парламента

,

Край на стикера за технически преглед на стъклото на колата

България Преди 13 часа

Министерството на транспорта и съобщенията предлага преминаване изцяло към електронни документи, които да удостоверяват техническата изправност на пътните превозни средства

Задръстване блокира АМ "Хемус" в посока София

Задръстване блокира АМ "Хемус" в посока София

България Преди 13 часа

Тапата е от машини, тирове и автомобили

Защо някои хора помнят сънищата си, а други - не?

Защо някои хора помнят сънищата си, а други - не?

Любопитно Преди 13 часа

Защо някои хора помнят сънищата си, а други - не?

Снимката е илюстративна

Гърция ще придобие 30 бойни хеликоптера Apache от САЩ

Свят Преди 13 часа

Очаква се първите контакти да бъдат направени следващата седмица на международното изложение на армията на САЩ AUSA във Вашингтон