М осква и Техеран "постигнаха предварително споразумение за изграждане на най-малко два ядрени енергоблока в Иран", съобщи пред агенция ИРНА говорителят на Организацията по атомна енергия на Ислямската република Бехруз Камалванди.
Според него става дума за построяване на две нови атомни централи в гр. Бушер. Русия вече завърши строителството на първата ядрена централа в Иран – 1000-мегаватовата също в Бушер на брега на Персийския залив, която беше официално предадена за експлоатация на иранците през септември 2013 г. /АФП /
Русия и Иран се договориха за нови 2 блока на АЕЦ
Москва и Техеран "постигнаха предварително споразумение за изграждане на най-малко два ядрени енергоблока в Иран", съобщи пред агенция ИРНА говорителят на Организацията по атомна енергия на Ислямската република Бехруз Камалванди.
12 март 2014, 10:55