И зглежда наближаващият християнски празник изпълва много хора с добри знаци, след като "Стандарт" излиза със заглавие "Бой за телевизори преди Коледа" и уточнението: "Народът масово купува DVD, сешоари и гребла за сняг".
Вероятно бързането с греблата е, защото в Родопите, както пише "Монитор", "Снегът достигна човешки ръст", отбелязва Българската редакция на Би Би Си.
Една от най-оптимистичните новини в българския печат напоследък съобщава в днешния си брой "Сега". Водещото заглавие на първа страница е: "Закон ще ограничи броя на чиновниците до 79 999".
Вестникът цитира министъра на държавната администрация Николай Василев, според когото "в момента администрацията наброява 86 000 чиновници и ако не се въведе борд, в края на мандата на това правителство чиновниците ще станат 120 000".
Министърът предлага в началото на следващата година числеността на администрацията да се намали с 10%, като се закрият незаети и излишни щатове, както и структури с остарели или дублиращи се функции.
Намерението на Василев е след като се сложи таван за броя на служителите в администрацията, нови назначения да има само при освобождаване на вече заето място, а нови структури да се създават само след закриване на други.
"Сега" цитира обаче и факта, че само допреди пет години числеността на българската администрация е била 45 000 души.
За разлика от чиновниците, броят на народните представители в България остава един и същ, а Иво Атанасов, депутат от левицата и председател на медийната комисия в парламента, споделя пред "Труд": "Малцина депутати живеем от заплата".
Той се обявява против предложението на "Атака" депутатските възнаграждения да бъдат намалени наполовина и да станат около 500 лева, но в същото време дава да се разбере, че има морални несъгласия с онези свои колеги в парламента, които очевидно не живеят само от заплата. За себе си Иво Атанасов добавя, че има странични доходи от хобито си да играе "Еврофутбол".
Депутатът от левицата обявява също личната си позиция против поведението на левицата по въпроса за царските имоти, като казва, че когато има гласувания по подобни теми в Народното събрание, той лично прибира депутатската карта в джоба си.