А хмед зад Сергей срещу Симеон - така кратичко "24 часа" обобщава тайните преговори за съставяне на кабинет.

Доган подкрепял напълно съставянето на правителството с мандат на БСП и левицата да посочи премиера. Идеята е кабинетът да се гласува тайно в Народното събрание, като се разчита при такава процедура отделни депутати от НДСВ и други парламентарни групи да го подкрепят, ако преди това не се постигне официална договорка за това с жълтите, допълва вестникът.

Според слуховете Доган дал достатъчно знаци, за да се разбере, че е обиден на Симеон, разкрива още "24 часа". Освен това той нямало да го подкрепи за нов мандат.

Според запознати чашата преляла, когато чрез Либералния интернационал, в който Доган ги вкара, жълтите опитали да го натиснат за парламентарен съюз и отнемане на мандата на левицата. Сега Доган дори отказвал разговори със Симеон, допълва още вестникът.

Станишев и Доган чакат НДСВ, обаче отбелязва "Труд".

Царят пак премиер, твърди от своя страна "168 часа".
Кобурга успял да договори поста си на неофициални срещи с част от лидерите на БСП. Макар засега тезата на столетницата да била, че министър-председателят трябва да бъде от тяхната партия, в края на другата седмица се очаква рязък обрат в позициите, допълва още вестникът.

"Монитор" от своя страна излиза с трета версия: "Кабинет без Симеон и Станишев". Изданието допълва, че се обсъжда президентски човек за премиер на правителство между БСП, НДСВ и ДПС.

Най-добрият вариант пък бил БСП само с НДСВ, а Станишев - шеф на парламента, според анализ на Драгомир Драганов в "24 часа".

При всички положения обаче избирателят успя да състави сложен ребус, коментира създалата се ситуация "Пари" и предлага политиците да бъдат поставени в положението на папския конклав - само на хляб и вода, докато си свършат работата.

Колкото до въпросния ребус и как той бе съставен, "168 часа" твърди, че изборите са купени. Голяма част от гласовете за новия парламент бяха купени, категоричен е вестникът.

Репортери на вестника под прикритие присъствали при раздаването на пари и други бонуси. Били са засечени хора, водещи под строй продалите гласовете си, джипове, охраняващи автобусите с туристи, както и 100 държавни чиновници, командировани за сметка на държавата в региона, където водач е министърът им, допълва част от разкритията си в специалното си разследване "168 часа".

И през това време - едва свършиха тези избори, предстоят други. Пак избори в столицата, обявява "Стандарт".

Софиянски става депутат, Борисов се връща в МВР, допълва изданието.

Изборите за кмет на София ще са през есента, уточнява "Дневник".
Избори в София и в още 5 града, пише и "Труд".

Кметовете на София, Русе, Разград, Пещера, Севлиево и Панагюрище спечелиха места в парламента и предпочетоха да станат депутати, допълва Труд.

Боклукът остава, Софиянски депутат, коментира по този повод "24 часа". А "Пари" допълва: кметът "се скри то правосъдието и боклука".

Но както се казва, ако нямаш имунитет, те хвърлят на смет, коментира "Новинар". Затова и Софиянски избра пред сметището друг боклучарник - парламента, допълва изданието.

Скоро обаче неговата съдба може да сполети и Сакскобургготски, отново според "Новинар".

Причината - Велчев вдига скандален хотел в центъра на София, обявява "Пари". Царска сделка като за последно, приглася "Новинар" и допълва:
"Велчев даде на безценица държавен терен от 3 декара в центъра на София. Правителството даде за 134 000 лв. близо 3 декара в идеалния център на София на смесено дружество с британско участие - "45 Уест-България".

Парцелът се намира между пресечките на "Гурко" и "Иван Вазов" и върху него в момента има градинка. Върху него британската фирма ще построи 5-звезден хотел, административна сграда и паркинг за министерството на финансите.

Според оценките на експерти на три независими агенции за недвижими имоти, пазарната цена на терена не е 134 000 лева, за колкото бе продаден, а 3 млн. евро, или 6 млн. лева."

Царят по стъпките на Софиянски, отбелязва "Новинар".
Защото съдебната власт в България може и да е туткава и бавна, но пък понякога има мъртва захапка.

Сигурно ще минат години докато прокуратурата започне проверка на последната царска сделка и още толкова, докато резултатите от нея влязат в съда. Тогава обаче Сакскобургготски ще склони да търка депутатските банки дори и като прост народен представител заради съдебния имунитет, за да не търка други нарове, завършва вестникът.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
<p>&bdquo;Голяма победа&ldquo; в съда на &bdquo;Алтернатива за Германия&ldquo;</p>

Съдът в Кьолн: „Алтернатива за Германия“ не може да бъде класифицирана като „екстремистка“

Свят Преди 51 минути

Решението ще попречи на вътрешното разузнаване на Германия да наложи полицейско наблюдение на партията

Австрия прие закон срещу "шринкфлацията"

Австрия прие закон срещу "шринкфлацията"

Свят Преди 1 час

Той обхваща продукти, чийто грамаж е бил намален, без това да се отрази на цената

Започва сериал за изчезването на Маделин Маккан

Започва сериал за изчезването на Маделин Маккан

Любопитно Преди 2 часа

Въпреки че изчезването на Маделин е било обект на множество документални филми през годините, това е първият път, в който историята се пренася в игралното кино

Алекс Раева: Това е най-добрият сезон на “Като две капки вода” досега

Алекс Раева: Това е най-добрият сезон на “Като две капки вода” досега

Любопитно Преди 2 часа

От сцената на “Като две капки вода” до майчинството, Слави Трифонов и дивите 4000 гмуркания - Алекс Раева разказва всичко

ИТН се регистрира за изборите с фокус върху гей браковете и "Петрохан"

ИТН се регистрира за изборите с фокус върху гей браковете и "Петрохан"

България Преди 2 часа

От партията внесоха 5000 подписа в Централната избирателна комисия

СОС одобри споразумение с БАН за парк „Кукуряк“ в „Овча купел“

СОС одобри споразумение с БАН за парк „Кукуряк“ в „Овча купел“

България Преди 3 часа

Решението проправя пътя към изграждането на парка

Домът на една първа дама: Какво се случи с апартамента на Джаки Кенеди на Пето авеню

Домът на една първа дама: Какво се случи с апартамента на Джаки Кенеди на Пето авеню

Любопитно Преди 3 часа

Домът на Джаки Кенеди на Пето авеню, закупен през 1964 г. за 200 000$, бе изцяло обновен след смъртта ѝ и продаден за 32 млн. $ на Глен Дъбин, оставайки и до днес обект на огромен обществен интерес и филмови възстановки

Смъртта на "Ел Менчо" окупира вестникарските заглавия в Мексико

Еротичен модел отрича да е виновна за смъртта на "Ел Менчо"

Свят Преди 3 часа

„Искам да заявя абсолютно ясно: нямам нищо общо с тази ситуация“, написа Мария Хулиса

Полицията спря водач без книжка с шипове след гонка

Полицията спря водач без книжка с шипове след гонка

България Преди 3 часа

Той отказва да му бъде извършена проверка за употреба на наркотични вещества

НАСА проговори за историческата евакуация от МКС след седмици догадки

НАСА проговори за историческата евакуация от МКС след седмици догадки

Свят Преди 3 часа

„Благодарение на тяхната бърза реакция и напътствията на нашите полетни хирурзи от НАСА, състоянието ми бързо се стабилизира“, пише астронавтът

,

Шеф-мечта: Китайски милионер раздаде 26 млн. долара бонуси по време на фирмен банкет

Любопитно Преди 3 часа

Докато повечето служители се надяват на скромна 13-а заплата, един китайски бос реши да сподели 70% от годишната си печалба със своите работници. Сцената на банкета напомняше на филм, а служителите си тръгнаха с цели пачки в ръце

КЗП влезе в трите електроснабдителни дружества

КЗП влезе в трите електроснабдителни дружества

България Преди 4 часа

КЗП ще бъде безкомпромисна в прилагането на закона

Спрете да правите това с лицето си, много е вредно

Спрете да правите това с лицето си, много е вредно

Любопитно Преди 4 часа

Черните точки може да изглеждат като незначителен проблем, но те са най-честата причина за увреждане на кожата

Професор от Оксфорд обясни защо интернет не спира да плаче за маймунката Пънч

Професор от Оксфорд обясни защо интернет не спира да плаче за маймунката Пънч

Свят Преди 4 часа

От майчиното отхвърляне при раждането до намирането на утеха в плюшена играчка, чиято мека текстура стана негова емоционална опора, Панчи-кун – бебе макак в зоопарка Ичикава близо до Токио – се превърна от просто поредното уязвимо животно в глобален емоционален феномен

ЕЦБ отчете загуба от 1,3 млрд. евро за 2025 г.

ЕЦБ отчете загуба от 1,3 млрд. евро за 2025 г.

Свят Преди 4 часа

Поради това няма да бъде извършено разпределение на печалба към националните централни банки