а анчо, ти ли нацапа паметника на Альоша с червена боя?!"
"Не. Сам се е изчервил от безсрамните ви предизборни обещания."

За това си говорят днес "неделните Иванчо и Марийка" в 24 ЧАСА. Защо?

240 000 работни места до 2007 г.! Безплатни детски градини и учебници, нулева ставка на инвестициите. Ако премиер стане Сергей Станишев...

Но как ще го види избирателят, след като ТРУД пише в анализ от Милена Бойчева как българският избирател е "интелигентен, черноглед и недоосведомен", а "политическото говорене е девалвирано".

Бойка решителност, Бойко Борисов, патриотизъм и алени краски доминират в неделните вестници. Темата е конгресът на БСП, а главен герой е лидерът Сергей Станишев.

Разликата между различните челни заглавия е в граматиката, в наклонението - според МОНИТОР то е условно: "Станишев бил готов за премиер", докато 24 ЧАСА хем пише в рими, хем не оставя съмнение: "Конгресът реши, електоратът навън подкрепи: Сергей премиер!"

Залпове има и в другите издания - СТАНДАРТ пише: "Гръмнаха Киро Японеца", а 7 ДНИ СПОРТ извежда за друг вид битка: "Левски" бие "Локо" (Пловдив) в последната минута".

Изданията пишат как девизът на БСП ще е мускетарското "Един за всички, всички за един", а наред с "Елате, хиляди младежи!" песента "Моя страна, моя България" на Емил Димитров, става химн на тази партия.

МОНИТОР коментира в рубриката си "В ъгъла": "Моя прекрасна страна... ще се върнат!", а по адрес на девиза ТРУД съветва: "Столетницата да си отваря очите, да не се преобърне на "Една (партия) за всички и всички за нея". Този филм сме го гледали 45 години..."

А по музикалния въпрос научаваме, четейки пресата, че пред соцделегатите са свирили и "руски маршове от руския армейски ансамбъл".

МОНИТОР показва на сполучлива снимка фуражките отвисоко и разкрива, че "рап-вариант на "Работници, работнички" прави БСП".

СТАНДАРТ е снимал в залата "млади социалисти с червени тениски да слушат внимателно речта на Станишев", а 24 ЧАСА смело показва на първа страница как "млади соцактивистки демонстрират партийните символи по бельо в Пловдив." Външен кадър, на открито.

Пак там, на трета страница, виждаме Румен Петков да позира между същите млади соцактивистки. Прочее, според кулоарите на конгреса, както ги описва ТРУД, Румен Петков би бил министър или на вътрешните работи, или на администрацията. За червен кабинет бил спряган и Бойко Борисов.

ТРУД нарежда следния проектокабинет "според кулоарите на конгреса": Овчаров - вицепремиер и министър на икономиката, Гергана Грънчарова - външен министър, Георги Кадиев - на финансите, Стефан Данаилов - на културата, Лучано - на спорта, Добромир Гущеров - на енергетиката, проф. Дамян Дамянов - на здравето, Светла Бъчварова - на земеделието, Димитър Манолов - на труда.

24 ЧАСА обявява: "Сергей премиер без партиен кабинет".

Как коментират другите всичко това? ТРУД цитира Софиянски: "Като човек, който единствен знае какво завари след социалистическо управление, не бих искал то да се повтори". Николай Младенов от СДС пък казва: "На конгреса отсъстваха хората на Първанов. След Виденов бих се чувствал неудобно да доверя управлението на човек с нулев административен опит, който не е създал нито едно работно място."

24 ЧАСА цитира синдикалния лидер д-р Константин Тренчев, който за пръв път присъствал на соцконгрес: "По-добре обещавайте пот и сълзи, отколкото безпроблемно бъдеще".

Редове от репортажа на МОНИТОР: "Изказването на Станишев сложи край на интригата кой би бил премиер. Той се държа като лидер на спечелила изборите партия. Делегатите приеха с одобрение този тон, макар да признаваха, че е рискован..."

Накрая на темата за БСП да погледнем ТРУД, който пише и за Георги Кадиев, кандидат-депутат от Бургас. В края на изказването си на конгреса той цитирал американския президент Томас Джеферсън: "Ако не се държим заедно, ще увиснем на въжето поотделно".

СТАНДАРТ междувременно помества интервю с рокгрупата "Д-2", която е готова за половин милион лева "да продаде имиджа си за изборите на някоя партия" - в момента Митко Кърнев водел преговори и казва: "Свирим на партии, за които гласуваме".

Николай Волев и Стоян Михалев са астрални близнаци в рубриката на 24 ЧАСА (и двамата днес имат рожден ден) и Волев казва: "Признавам само червените великденски яйца", а Стоян: "Аз пък си падам единствено по тъмносините".

СТАНДАРТ припомня, че на 24 април рожден ден ще има Лили Иванова, а пак в 24 ЧАСА и притурката "Горещо!" с Венета Райкова е цитиран фолкпевецът Милко Калайджиев (с хита му "Ти си само осми клааааас..."), който споделя: "Искам да достигна зрелостта на Франк Синатра като певец!"

24 ЧАСА препечатва очерк от сп. "Гала", че Силви Вартан се е преселила в прекрасна вила в Бевърли хилс и там "пренесла Франция".

Освен учениците, безплатни чаша топло мляко и закуска ще получават и малчуганите от предучилищна възраст, съобщава още СТАНДАРТ.
Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
В ЕС не се разбраха за санкциите срещу Русия

В ЕС не се разбраха за санкциите срещу Русия

Свят Преди 3 часа

ЕС първоначално предложи този нов пакет санкции срещу Москва през юни

ЕС ще връща мъжете на Украйна

ЕС ще връща мъжете на Украйна

Свят Преди 4 часа

Новото ограничение ще се прилага само за бъдещи кандидати за временна закрила

Спасиха български граждани, жертви на домашно насилие в Германия и Румъния

Спасиха български граждани, жертви на домашно насилие в Германия и Румъния

Свят Преди 6 часа

Разрешаването на редица тежки случаи е факт благодарение на добрата координация между нашата и европейските системи 112

Радев: Спасяването на Плана за възстановяване е не по-маловажно от реформите

Радев: Спасяването на Плана за възстановяване е не по-маловажно от реформите

България Преди 6 часа

Министър-председателят отбеляза, че за българското правителство водещ приоритет остават реформите

България е на дъното в ЕС по дигитални умения на младите

България е на дъното в ЕС по дигитални умения на младите

България Преди 6 часа

Единствено Румъния се доближава до нас

ЕК движи седем наказателни процедури срещу България

ЕК движи седем наказателни процедури срещу България

България Преди 6 часа

Процедурите са свързани със злоупотребите с дела срещу общественици и журналисти, условията за посрещане на мигранти, пътните проверки, ценните книжа

Започна делото за източването на над 3,3 млн. лв. от театрите в Смолян и Разград

Започна делото за източването на над 3,3 млн. лв. от театрите в Смолян и Разград

България Преди 7 часа

Съдът отхвърли искането към делото да бъде конституиран граждански иск

ВСС отложи дисциплинарното производство срещу Емилия Русинова

ВСС отложи дисциплинарното производство срещу Емилия Русинова

България Преди 7 часа

Този път причината беше липса на кворум

Медици протестираха в София с искане за по-високи заплати

Медици протестираха в София с искане за по-високи заплати

България Преди 7 часа

Трета поредна година не се предвижда увеличение на възнагражденията на работещите в държавните и общински болници

Протестиращите студенти и ректорът на НАТФИЗ не се разбраха

Протестиращите студенти и ректорът на НАТФИЗ не се разбраха

България Преди 8 часа

Дачев посочи, че днес не е очаквал конструктивен диалог с протестиращите студенти

СЗО предупреди: ИИ в здравеопазването изпреварва правилата

СЗО предупреди: ИИ в здравеопазването изпреварва правилата

Свят Преди 8 часа

СЗО отчита сериозни пропуски в подготовката на системите

Пожарникари спасиха бебе от блокиран асансьор в Бургас

Пожарникари спасиха бебе от блокиран асансьор в Бургас

България Преди 8 часа

Вратата на асансьора се е затворила внезапно, а детето е останало само

Доларът вече и с лика на Доналд Тръмп

Доларът вече и с лика на Доналд Тръмп

Свят Преди 8 часа

Пускат скандална златна монета в САЩ

Украйна и ЕС сключиха споразумение за сътрудничество за дронове

Украйна и ЕС сключиха споразумение за сътрудничество за дронове

Свят Преди 8 часа

Фон дер Лайен: Трябва да обединим силите си

Почина легендарният треньор по гребане Емил Нейков

Почина легендарният треньор по гребане Емил Нейков

България Преди 8 часа

Той е дългогодишен треньор на националните отбори за жени

Иън Сомерхолдър разкри скандалната причина да избяга от Холивуд и да стане фермер

Иън Сомерхолдър разкри скандалната причина да избяга от Холивуд и да стане фермер

Любопитно Преди 9 часа

Секссимволът от „Дневниците на вампира“ Иън Сомерхолдър разкри истинската, шокираща причина да напусне Холивуд завинаги. Актьорът сподели за жестокия сблъсък с шефовете на Netflix, който го е пратил в болница и го е отказал от снимачната площадка