Вестниците обаче вкупом цитират синия депутат Йордан Соколов, който на същия форум е заявил, че олигарси е имало и преди приватизацията, и дава за пример СИК, ВИС, ТИМ и капитала на Илия Павлов, както и скандала "Петролгейт", анонимното писмо за искан подкуп заради АЕЦ "Белене" и договора на държавната телевизия с руска рекламна фирма.
"Труд" коментира, че от изказването на Филчев става ясно, че прокуратурата знае кои са забогатели незаконно, както и кои прокурори са податливи на натиск. Вестникът обаче пита защо тогава не се разследват престъпно богатите и "не им щракват белезници в мига, когато подкупват блюстителите на законите".
Другата тема е за отстраняването на шефа на Комисията за регулиране на съобщенията Георги Александров, което според вестниците е пряко свързано с приватизацията на БТК и предоставянето на трети GSM лиценз. Коментарът на "Дневник" по случая е озаглавен "Смяна на бушона".
"След като комисията беше подложена на безпрецедентен натиск по отношение на казуса с предоставянето на третия GSM лиценз, както от заинтересованите страни, така и от прокуратурата, членовете й не получиха достатъчно подкрепа и бяха поставени в позиция, в която нямат печеливш ход. Ако дадат лиценз - ще се разгневят коалиционния партньор, прокуратурата и досегашните играчи на пазара. Ако ли пък не дадат, гордостта на правителството - сделката за БТК - отива на кино. При това положение бавенето на решението се оказа единственият възможен ход за членовете на комисията - с надеждата, че ще бъде проявена политическа воля или поне ще бъде намерен някакъв компромисен вариант", коментира "Дневник".
"Труд" пък е предпочел да рекламира в голям материал на първата си страница стартиращите услуги на един от конкурентите на БТК.
Челните страници на всички вестници са илюстрирани със снимки на протестиращи, които държат сини плакати с надпис "Искаме си кмета". Самият Софиянски е цитиран да казва, че всъщност Халите, заради които беше отстранен от поста си, са 100% собственост на общината.
"Дневник" коментира, че ако това твърдение е вярно, излиза, че продажба никога не е имало, че самото основание за разследване е несъстоятелно и че софийският кмет е бил съден за нещо, което не е извършил. "Възможно ли обаче и прокуратурата, и съдът да се окажат толкова слепи, че да не догледат тази "малка подробност", чуди се "Дневник".
"Изглежда доста странно няколко души да заложат собствения си, както и на институциите, които представляват, авторитет, при положение че така лесно е можело да бъдат изиграни. Няма логика и защо Софиянски изчака да бъде отстранен, а не изигра спектакъла си още пред апелативния съд", смята "Дневник".
Вестниците обаче пишат и за разкритията на трима общински съветници: фирмата "Софийски имоти" продължава да разпродава терени, без да се иска одобрението на Столичния общински съвет.
"Монитор" е посветил голяма част от първата си страница на друга тема: "Отделни адвокати за петте в Либия". Вестникът не се отнася никак ласкаво към идеята на външния министър Паси да назначи за свой специален пратеник Петко Димитров като се спира на негови неуспешни стари опити за освобождаване на българските медици.
"Сега" разследва на две страници дали създаването на столичния медицински холдинг, в който влизат поликлиники и болници, е опит за скрита приватизация или план за спасяване на лечебните заведения. От материала не става ясно, но и усещането за нещо нередно също си стои.
"24 часа" е сложил и втора снимка на първата си страница. Тя е от Хималаите, защото днес или най-късно утре двама българи и един шерпа ще атакуват най-високия връх в света - Еверест.