х ход за Арафат", тоест относно възможната свобода за палестинския лидер съобщава "Либерасион". "Израел освобождава Ясер Арафат", пише от своя страна "Фигаро", който говори за американския успех в трудните договорки по съдбата на палестинския лидер след новата покана на Шарон във Вашингтон. Това ще бъде петата визита на израелския премиер в САЩ, докато самият Арафат никога не е бил приеман от президента Буш.

Израел, според "Ню Йорк таймс", имал план, за да вдигне обсадата на Арафат. Така Израел е отстъпил на американския натиск, но продължава да възпрепятства всяка мирна мисия на ООН за това, което се е случило в лагера в Дженин. "Ню Йорк таймс" публикува и репортаж за израелските заселници по палестинските земи. Ние не се бием, ние съграждаме, твърдят заселниците, превърнали пустинята в своя участ.

Регионалният френски всекидневник "Репюбликен лорен" пък отбелязва, че Израел смесва топлото и студеното. А "Ла Монтань" не крие удовлетворението си, че Вашингтон е разхлабил менгемето, в който е захванат Арафат. "Ла Кроа" дава думата на професор от палестинския университет в Бир Заит, който предупреждава общественото мнение срещу милитаризирането на интифадата и призовава Арафат да смени стратегията си. Изглежда, че проблемите са били усетени и от палестинската администрация, пишат някои издания. Лондонският "Таймс" извежда ролята на Великобритания в актуалното примирие и разяснява, че петима палестинци, обвинени в убийството на израелския министър на туризма, ще бъдат предадени на международна комисия.

Друг британски всекидневник, "Гардиан", пък пише следното: "Ирак се превъоръжава в очакване на американска атака". Според иракски военни страната купувала контрабандно оръжие чрез Сирия, което всъщност идвало от Източна Европа. "Ню Йорк таймс" пък отбелязва, че Пентагонът предвижда атака срещу Ирак през следващата година. За целта бил необходим военен контингент между 70 и 250 000 души, въздушна или сухоземна атака, а също и регионални бази, които да се използват, когато му дойде времето.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Хванаха старша полицайка с 2,3 килограма кокаин на „Капитан Андреево“

Хванаха старша полицайка с 2,3 килограма кокаин на „Капитан Андреево“

България Преди 2 часа

34-годишната жена е привлечена в качеството и на обвиняема

Почина звездата от „Доусънс Крийк“ Джеймс Ван дер Бийк

Почина звездата от „Доусънс Крийк“ Джеймс Ван дер Бийк

Свят Преди 3 часа

Ван дер Бийк разкри през 2024 г., че е диагностициран с рак на дебелото черво

Манипулирани ли са записите от хижа "Петрохан"

Манипулирани ли са записите от хижа "Петрохан"

България Преди 5 часа

В съдържанието на видеоматериала на второто видео е добавен текст

Човек загина при инцидент с влак между Бели извор и Враца

Човек загина при инцидент с влак между Бели извор и Враца

България Преди 5 часа

Отменени бяха пътническите влакове по направленията Мездра – Монтана и Берковица – Мездра

Доживотен затвор за убиеца на жена в "Младост"

Доживотен затвор за убиеца на жена в "Младост"

България Преди 6 часа

Той беше подсъдим за блудство и убийство в изборната нощ през 2024 г.

<p>МОН с разкрития за училище - връзка със случая &quot;Петрохан&quot;</p>

МОН проверява училище във връзка със случая "Петрохан"

България Преди 8 часа

МОН: Училището няма установена практика за работа по Механизма за обхват и задържане в училище

Ново развитие за пребитото момиче в Долна Кремена

Ново развитие за пребитото момиче в Долна Кремена

България Преди 8 часа

На пострадалата са причинени кръвонасядане на ушна мида и оток в областта на челото

<p>Радев коментира избора на&nbsp;Йотова за служебен премиер</p>

Румен Радев коментира избора на Илияна Йотова за служебен премиер

България Преди 8 часа

Надявам се г-н Гюров с действията си да оправдае очакванията на българските граждани за честни избори и му пожелавам мъдрост, принципност и устойчивост, заяви Радев

.

Случаят „Петрохан“: Баба и дядо подали сигнал за риск, после го оттеглили

България Преди 8 часа

ДАЗД извършила проверка в хижата, въпреки че сигналът бил оттеглен още същия ден

Костадинов нападна грубо Йотова заради ветото

Костадинов нападна грубо Йотова заради ветото

България Преди 8 часа

Той я нарече „секретарка“ на президента Румен Радев

Разкриха причината за смъртта на звездата от „Страшен филм“ Джейн Трка

Разкриха причината за смъртта на звездата от „Страшен филм“ Джейн Трка

Свят Преди 9 часа

През декември 2025 г. стана ясно, че Трка е била открита в безпомощно състояние в дома си в Сан Диего

Невероятна Лора Христова извоюва медал за България

Невероятна Лора Христова извоюва медал за България

Свят Преди 9 часа

Това е осми медал за страната ни от Зимни олимпийски игри в историята

„Тя го плени“: Истинската любовна история на Джон Кенеди-младши и Каролин Бесет

„Тя го плени“: Истинската любовна история на Джон Кенеди-младши и Каролин Бесет

Любопитно Преди 9 часа

Почти три десетилетия след трагичната им смърт историята им продължава да вълнува, да разделя мнения и да напомня колко разрушителна може да бъде славата, когато се намеси в най-интимното

Откриха голяма сума фалшиви евро у мъж в Златна Панега

Откриха голяма сума фалшиви евро у мъж в Златна Панега

България Преди 9 часа

Качеството на фалшификатите е изключително високо

<p>Йотова върна изборните промени: Лимитът от 20 секции е &bdquo;препятствие от процедурно естество&ldquo;</p>

Президентът наложи вето върху промените в Изборния кодекс, които ограничават гласуването в чужбина

България Преди 9 часа

Президентът наложи вето върху ограниченията за броя на изборните секции извън Европейския съюз, определяйки ги като дискриминационна бариера пред правото на глас

<p>Орбан взриви ЕС: Планът за Украйна е обявяване на война срещу Унгария</p>

Орбан: Планът на ЕС за членството на Украйна е обявяване на война срещу Унгария

Свят Преди 9 часа

Унгарският премиер атакува Брюксел и Киев за ускореното членство на Украйна и предупреди, че искат да свалят правителството му преди ключовите избори през април