Ако във Франция президентската кампания се ускорява с размяната на кратки фрази и с последователни посещения на Земеделското изложение, в Колумбия тя взема много по-драматичен обрат. "Отвлечена кандидат-президентка", гласи заглавието на "Либерасион", "Госпожа Антикорупция", както я нарича "Паризиен", Ингрид Бетанкур бе отвлечена от партизани. Еколожката кандидат-президентка е задържана от бойна група на т.нар. Революционни въоръжени сили на Колумбия (ФАРК). "Либерасион" пише: "Тя искаше непременно да отиде в Сан Висенте дел Кагуан, в сърцето на бившата демилитаризирана зона на ФАРК." Този район, голям колкото Швейцария, от три години насам трябваше да служи като лаборатория на мира. Но той бе отново завзет от армията, след като президентът Пастрана прекъсна в сряда преговорите с партизаните. Испанският "Ел мундо" смята, че "президентът Пастрана не можеше да направи друго, освен да отговори на провокациите на ФАРК". Но мадридският "Ел паис" се съмнява в "способностите на 55-хилядната армия, която от 30 години не може да се похвали с успехи и да се справи с партизанското движение, наброяващо 15-20 000 души".

Американските всекидневници, също както американското обществено мнение, са все още травматизирани от убийството на Даниъл Пърл в Пакистан. "Уолстрийт джърнъл" - вестникът, за който той работеше, публикува дълъг материал, носещ скромното заглавие: "Даниъл Пърл умря, убит от пакистанските похитители". Някои вестници описват до най-малките подробности начина, по който той е бил екзекутиран, но "Уошингтън поуст" уточнява, че според анализа на видеозаписа Даниъл Пърл не е бил в съзнание по време на екзекуцията. От своя страна "Ню Йорк таймс" предупреждава, че работата по информирането ще продължи и добавя: "Похитителите на Дениъл Пърл ще успеят само да дискредитират още повече своята кауза".

Президентската кампания във Франция е много по-спокойна, дори и когато нападките се разгарят. Една от тях, която задържа вниманието на всекидневниците, е на кандидата на ЮДФ Франсоа Байру. "Денят, когато Байру наруши празника на Съюза", е заглавието на материала във "Фигаро", посветен на митинга на ЮДФ в Тулуза. "Байру направи своето шоу", резюмира "Либерасион". "Десницата действа нескопосно в Тулуза" за "Паризиен", който се пита дали кандидатът на ЮДФ само е направил демонстрация на показност, или пък е изстрелял куршум в крака си.

"Бе твърде хубаво"... Олимпийските игри в Солт Лейк Сити завършиха с победа на Канада в хокейния финал. Човек би искал да запомни само подвизите и по-специално тези на французите, за които разказват всички френски всекидневници тази сутрин. На първа страница на "Екип" четем "Златото и сините" (има се предвид френските спортисти). "Какъв рекорд!", възкликва "Паризиен", който публикува снимките на 11-те френски медалисти. Постижението е по-добро, отколкото в Гренобъл през 1968 г. и в Албервил през 1992 г. Вестниците изразяват и съжалението си от факта, че в последния момент на Зимната олимпиада отново сме свидетели на допингов скандал. Става въпрос за испанеца Мулег и за рускините Лазутина и Данилова.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
AI не успява да спечели доверието на хората

AI не успява да спечели доверието на хората

Технологии Преди 7 минути

Според ново проучване около 55% от американците смятат, че изкуственият интелект ще донесе повече вреди, отколкото ползи в ежедневието им. Те все още не са убедени в широко прокламираните ползи от технологията и се притесняват от последствията ѝ

<p>Зеленски с изненадващо предложение: Украйна може да разблокира&nbsp;Ормузкия проток</p>

Зеленски предлага помощта на Украйна за разблокиране на Ормузкия проток

Свят Преди 8 минути

Киев победи Русия в Черно море в периода 2023–2024 г., а сега предлага да направи същото с Иран в Персийския залив

<p>Вглеждането в нас самите е първото и най-важно за безопасността на пътя</p>

Вглеждането в нас самите е първото и най-важно за безопасността на пътя

Технологии Преди 30 минути

Влади Кулев е отдал живота си на безопасността на пътя, давал е уроци и съвети на хиляди хора, но малцина са тези, които са поставяли собствените си грешки на първо място, без да обвиняват нещо друго

<p>Министър Щонова: Няма криза, но има сътресение и сериозен ценови шок&nbsp;</p>

Министърът на икономиката Ирина Щонова: Няма криза, но има сътресение и сериозен ценови шок

България Преди 35 минути

Ирина Щонова коментира мерките на кабинета за справяне с растящите цени

Заплахи, палежи и укриване - има ли чадър над "прокурорския син"?

Заплахи, палежи и укриване - има ли чадър над "прокурорския син"?

България Преди 49 минути

Според Зорница Костова след опита за убийство край Перник Васил Михайлов се укривал в Боровец

Нови разкрития за фаталния побой в Слънчев бряг, завършил с убийство

Нови разкрития за фаталния побой в Слънчев бряг, завършил с убийство

България Преди 51 минути

Повдигнаха най-тежкото обвинение на един от участниците в конфликта

Втора поредна победа за Алекс Раева в “Като две капки вода”

Втора поредна победа за Алекс Раева в “Като две капки вода”

Любопитно Преди 57 минути

​Тя спечели сърцата на всички с двойния образ на Емилия и Флорин Салам

Тайната на малкия джоб: Защо дънките ни все още имат този детайл от 1873 г.?

Тайната на малкия джоб: Защо дънките ни все още имат този детайл от 1873 г.?

Любопитно Преди 1 час

Повечето хора го използват от години напълно погрешно

Председателят на НС Рая Назарян на визита в Киев

Председателят на НС Рая Назарян на визита в Киев

България Преди 2 часа

Тя ще участва във втората парламентарна Среща на върха в Буча, Украйна

Зеленски след обиколката в Близкия изток: Сключихме редица споразумения

Зеленски след обиколката в Близкия изток: Сключихме редица споразумения

Свят Преди 2 часа

Той посети региона, за да предложи експертизата на Украйна как да се противодейства на атаки с дронове

Два танкера пламнаха в Персийския залив след удари на снаряди

Два танкера пламнаха в Персийския залив след удари на снаряди

Свят Преди 3 часа

Единият - в пристанището на Дубай, а другият до бреговете на емирството

<p>Парламентът се събира на извънредно заседание</p>

Парламентът се събира на извънредно заседание в сряда

България Преди 3 часа

В дневния ред на депутатите са включени изслушвания на трима служебни министри

Могат ли мишките да "спасят" астронавтите на Марс?

Могат ли мишките да "спасят" астронавтите на Марс?

Любопитно Преди 3 часа

Учени откриват изненадващо решение за физическата форма в Космоса

Кралски вкус с малко средства: Рецепта за сочен императорски пай

Кралски вкус с малко средства: Рецепта за сочен императорски пай

Любопитно Преди 3 часа

За да приготвите този „кралски“ пай, е необходимо само да комбинирате няколко основни продукта с „остатъци“ от кухнята