Бп припас с дължина 50 см. и диаметър 15 см. изплува на плажа в Царево, съобщиха от Гражданска защита. Изхвърленият на брега снаряд бил корозирал и специалистите не са успели да установят откъде е дошъл. Устройството било обезвредено от специалисти на поделение близо до града.
Морето изхвърли мини и на плажовете в Созопол. Взривовете били видяни от туристи, които се разбягали, като помислили, че това са трупове на удавници. Мините също са обезвредени, съобщиха от ГЗ.
Мистериозни боеприпаси изплуваха от морето в Царево
Боеприпас с дължина 50 см. и диаметър 15 см. изплува на плажа в Царево, съобщиха от Гражданска защита. Изхвърленият на брега снаряд бил корозирал и специалистите не са успели да установят откъде е дошъл. Устройството било обезвредено от специалисти на поделение близо до града.
7 август 2000, 10:00