Златев: Нямам общо с АМ "Хемус", просто Златев и Пеевски са удобни имена
Източник: Гергана Костадинова/БГНЕС

"Аз мога да декларирам ясно и точно, че нямам никакво отношение към нито една от тези две фирми",каза Валентин Златев във връзка с конкурса за АМ „Хемус”.

„Декларирам ясно и точно, че нямам никакво отношение фактическо, нефактическо и т. н. към тези две фирми. Просто Златев и Пеевски са удобни имена”, каза Златев.

За това дали днес на срещата са обсъдили този казус с премиера Бойко Борисов, Златев обясни, че не са го обсъждали.

„Аз въобще не познавам проблема, за да го обсъждам”, каза той.

„Да обсъждам някакви слухове, защото аз никъде не видях никакво доказателство, аз чух, че има съмнения по въпроса – какво да обсъждам. Аз ясно и точно казвам: нямам никакво отношение към тези две фирми”, допълни Златев.

От вестниците сутринта, Златев каза, че видял, че там не са две фирми, там са консорциуми, които са по 5-6 фирми.

„Нямам отношение към този казус, не ме интересува и няма да го обсъждам повече. По слухове никога не съм живял и няма да живея. Ако има някой нещо друго, което да каже – да го сложи на масата. Аз лично бих задавал други два въпроса: как се прави поръчка при отсъствие на пари и къде са тези 800 млн., които трябва да се икономисат от „Хемус”. Това са по интересни въпроси нали, а не какви са слуховете някой с какво е свързан”, подчерта още Златев.

Коментарът на Златев идва ден след като министър-председателят Бойко Борисов изненадващо нареди да бъде прекратена процедурата за избор на изпълнители на дострояването на АМ „Хемус”.

Причината са двете фирми, които са спечелили търга, а впоследствие общата стойност на проекта стигна близо 1 млрд. лева, вместо първоначално заложените 434 млн лв.

Двете фирми бяха свързани с имената на Делян Пеевски, и с шефа на „Лукойл” Валентин Златев.

Днес министърът на регионалното развитие и благоустройството Лиляна Павлова поясни в сутрешния блок „Здравей, България”  на Нова ТВ, че „Хемус” ще бъде изградена, но не с европари, а със средства от държавния бюджет.

Тя добави, че „не искаме да остане сянка на съмнение. Правят се опити да ни пришиват към определени кръгове или лица, защото така е удобно”. Според нея „целта е да се дестабилизира правителството”. Тя подчерта, че няма международен натиск.

Припомнете си целия разговор във видеото:

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Румен Радев говори с главния мюфтия Ахмед Хасанов

Румен Радев говори с главния мюфтия Ахмед Хасанов

България Преди 1 час

По време на срещата беше обсъдено опазването на културно-историческите паметници

Майката на Ивайло Калушев встъпи във владение на хижа „Петрохан“

Майката на Ивайло Калушев встъпи във владение на хижа „Петрохан“

България Преди 2 часа

Близките на загиналите влязоха в хижа „Петрохан“ днес

Две резолюции в САЩ за спиране на войната с Иран, едната мина, другата не

Две резолюции в САЩ за спиране на войната с Иран, едната мина, другата не

Свят Преди 2 часа

Четирима републиканци гласуваха заедно с демократите в Камарата на представителите

Българин, издирван с червена бюлетина за сексуална експлоатация на деца, е задържан

Българин, издирван с червена бюлетина за сексуална експлоатация на деца, е задържан

България Преди 2 часа

Арестът е осъществен в рамките на специализирана полицейска операция

Условна присъда за румънския шофьор, предлагал подкуп на полицаи

Условна присъда за румънския шофьор, предлагал подкуп на полицаи

България Преди 3 часа

Румънският гражданин каза, че съжалява и помоли за по-леко наказание

Опасно каране докара глоба на младеж с „Мерцедес“ в Сливен

Опасно каране докара глоба на младеж с „Мерцедес“ в Сливен

България Преди 3 часа

Нарушението е заснето в 20:45 часа на бул. „Бургаско шосе“

Обрат в Близкия изток: Саудитска Арабия се превръща в ядрена сила

Обрат в Близкия изток: Саудитска Арабия се превръща в ядрена сила

Свят Преди 4 часа

САЩ ще помогнат на Саудитска Арабия да разработи своя гражданска ядрена програма

<p>Холанд е най-скъпият играч в историята на Фентъзи лигата на Висшата лига</p>

С цена от 15,5 милиона лири: Ерлинг Холанд е най-скъпият играч в историята на Фентъзи лигата на Висшата лига

Свят Преди 4 часа

Феновете вече могат да създават своите отбори с бюджет от 100 милиона лири и да се състезават през новия сезон.

Снимката е илюстративна

Милионерът биохакер Брайън Джонсън с шокиращ ход: Твърди, че е клонирал самия себе си като бебе за органи

Свят Преди 4 часа

48-годишният предприемач смята да използва органите на „клона“ в Петриева паница, за да победи неизлечима болест и стареенето

MO отрече България да иска полските самолети МиГ-29

MO отрече България да иска полските самолети МиГ-29

България Преди 4 часа

Полша е получила запитване от съюзническа държава от НАТО относно резервни части и компонентна поддръжка за изтребителите МиГ-29

Мрачната тайна от миналото на „Семейство Симпсън“, която така и не стигна до ефир

Мрачната тайна от миналото на „Семейство Симпсън“, която така и не стигна до ефир

Любопитно Преди 4 часа

Сценаристът и продуцент Майк Рийс разкрива непоказвани детайли около „Семейство Симпсън“ — от мрачен епизод с оръжие, който никога не е излъчен, през финансовия колапс, застрашил сериала, до истината за характерния жълт цвят на героите

ГЕРБ отговори на вицепремиера Пулев за „Райнметал“

ГЕРБ отговори на вицепремиера Пулев за „Райнметал“

България Преди 4 часа

Според Теменужка Петкова финансирането е било предвидено в проекта на държавния бюджет за 2026 г.

Петролът поскъпна с над 30% за месеца и достигна 100 долара за барел

Петролът поскъпна с над 30% за месеца и достигна 100 долара за барел

Свят Преди 4 часа

Ескалацията в Близкия изток върна опасенията за нова енергийна криза и недостиг на суров петрол