Съдът отново отказа да пусне Алексей Петров от ареста
Задържането на Алексей Петров в ареста било изтезание, според текст от Европейската конвенция за правата на човека, заяви негов адвокат   
Източник: БГНЕС

Софийски градски съд отказа да наложи по-лека мярка на Алексей Петров.

Съдът го настани за лечение в болницата по рехабилитация, където ще е под охрана.

Както вчера цял ден, така и днес съдът слуша спора между обвинението и защитата за това какво е здравословното състояние на Алексей Петров и може ли той да излезе от ареста, за да се лекува.

По-рано днес Петров заяви, че очаква справедливост, декларира, че не е оказвал натиск над свидетели и намира за унизително прокуратурата да коментира здравословното му състояние.

Преди заседанието прокурор Светлозар Костов заяви, че в процедурата по член 270, ново искане за изменение на мярката се прави при промяна на обстоятелствата, а такава няма. Не е налице основание за искане за изменение на мярката.

Прокурорът напомни, че през май 2012 т.г. съдът е приел факти, които са от значение, а свидетелите Донка Митева и Пламен Устинов са били категорични в показанията си.

Според него, свидетелите на защитата - Огнян Петров, брат на Алексей Петров, и Вяра Петрова, секретарка на Алексей Петров, са зависими, предвид връзката им с подсъдимия.

Прокурор Момчев настоя да се изготви нова медицинска експертиза за здравословното състояние на Алексей Петров, преди съдът да се произнесе по мярката за неотклонение.

Защитата оцени задържането на своя клиент като безпрецедентно и продължи да настоява, че нуждите на процеса не налагат такова задържане. Според адвокат Василев "със задържането на Алексей Петров и с цялата история със свидетеля Устинов, беше изпълнена поръчка на изпълнителната власт".

Задържането на Петров в ареста било изтезание, според текст от Европейската конвенция за правата на човека, заяви адвокатът.

"Въпросът с мярката на Алексей Петров можеше да се приключи много по-рано, нещата се изместиха много", каза пред журналисти прокурор Костов.

Коментирани бяха хора, които не следва да се коментират в тази съдебна зала. Между другото, 25 пъти бяха споменати имената на прокурорите Костов и Момчев и само 6 пъти - името на Алексей Петров, заради когото сме в тази съдебна зала и чиято мярка за неотклонение обсъждаме сега", каза прокурорът.

Според него по-добре е делото да се развива по същество - да се изслушват свидетели и да се четат експертизи и делото да приключи с пледоарии и присъда.

Специализираният съд остави в ареста петимата задържани при полицейската операция, наречена от МВР "Гастрольорите"

Според прокуратурата обвиняемите Маруан Ел Масри, Илиян Манолев, Юлиан Йосков, Живомир Бакарджиев и Ангел Пеев представляват организирана престъпна група за кражби.

Те са задържани след извършен обир в дома на строителен предприемач от Свети Влас.

От прокуратурата заявиха, че по време на обирите петимата са ползвали уреди за рязане на метал, радиостанции за подслушване на полицията и заглушително устройство.

При обиска в дома на Ангел Пеев са били открити незаконни оръжия и наркотици.

Пред съда Маруан Ел Масри и Илиян Манолев заявиха, че няма как да са участвали в престъпна група тъй като до скоро са били в чужбина. Решението може да се обжалва или протестира пред Апелативния спецсъд.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Зеленски вижда край на войната с Русия следващото лято

Зеленски вижда край на войната с Русия следващото лято

Свят Преди 3 часа

Зеленски посочи, че Украйна е предала на американските преговарящи план за прекратяване на войната

Ловеч остава без вода заради авария

Ловеч остава без вода заради авария

България Преди 3 часа

Водоподаването за града ще бъде възстановено в 6:00 ч. в сряда

Съд във Варна образува дело за спирането на тока в Баба Алино

Съд във Варна образува дело за спирането на тока в Баба Алино

България Преди 5 часа

С жалбата, внесена в Административния съд, е поискана пълна отмяна

Журналисти от "Франс прес" бяха нападнати от еврейски заселници

Журналисти от "Франс прес" бяха нападнати от еврейски заселници

Свят Преди 5 часа

Заселниците, сред които имало много непълнолетни, хвърляли камъни

В цялата страна спешно се търсят кръводарители за жена

В цялата страна спешно се търсят кръводарители за жена

България Преди 6 часа

Близките отправят апел към всеки, който има възможност да дари кръв и да помогне

Обявиха бедствено положение в община Батак

Обявиха бедствено положение в община Батак

България Преди 6 часа

Община Пещера обяви частично бедствено положение в квартал "Луковица".

Зеленски: Украйна получи ракети „Пейтриът“

Зеленски: Украйна получи ракети „Пейтриът“

Свят Преди 6 часа

Украйна е получила и потвърждение за бъдещи доставки на френската зенитно-ракетна система „Кротал“

Дрон е забелязан във водите на Черно море край Царево

Дрон е забелязан във водите на Черно море край Царево

България Преди 6 часа

Предстои да бъде установено какъв е моделът и произходът на дрона

Готвят нов Закон за потребителския кредит

Готвят нов Закон за потребителския кредит

България Преди 7 часа

В рамките на дискусията бяха обсъдени механизмите за контрол

Радостин Василев ще се кандидатира за президент

Радостин Василев ще се кандидатира за президент

България Преди 7 часа

След номинацията Радостин Василев заяви, че президентът трябва да бъде „гласът на хората“

Любимци от „Игри на волята" разменят временно Арената за кухнята в „Черешката на тортата“

Любимци от „Игри на волята" разменят временно Арената за кухнята в „Черешката на тортата“

Любопитно Преди 8 часа

Дни преди старта на екстремния риалити формат, петима от най-колоритните участници ще представят кулинарните си възможности пред шеф Манчев – от днес до събота в 20:00 ч. по NOVA

Кола предизвикала падането на камъни в Кресненското дефиле

Кола предизвикала падането на камъни в Кресненското дефиле

България Преди 8 часа

Водачката е отклонила вниманието си от пътя, и е загубила контрол над автомобила

Разбиха канал за подводен трафик на дрога край Бургас

Разбиха канал за подводен трафик на дрога край Бургас

България Преди 9 часа

Антимафиотите са установили и нов начин за прехвърляне на наркотиците - под вода

Деца на 10 години замеряли коли с бетонни парчета в София

Деца на 10 години замеряли коли с бетонни парчета в София

България Преди 9 часа

На родителите са връчени предупредителни протоколи