Д епутатът от ГЕРБ Тома Биков запита публично лидера на БСП Корнелия Нинова, дали е предложила 30 млн. лв. на предшественика си Михаил Миков, за да заеме мястото му начело на левицата.

„Ние имаме доста сериозни източници на информация в тази посока. Очакваме отговорът на Нинова веднага, ако тя има да каже нещо по този въпрос. Ако тя замълчи, ще приемем, че отговорът е – да. След като тя има претенцията да бъде морален стожер, нека да отговори и на тези въпроси”, заяви Биков.

След това той продължи да спекулира по темата, като заяви, че тя повдигала още въпроси.

„Въпросът е откъде са дошли, как биха били върнати и какви ангажименти са били поети? Ние имаме конкретна информация, но ще изчакаме отговора на г-жа Нинова, защото така е коректно”, допълни депутатът от ГЕРБ.

Биков също така заяви, че управляващата в България партия създала висок стандарт в българската политика, защото с постовете си се разделят хора, за които има „дори и сянка на съмнение“ за някаква нередност.

„Има отечествен фронт срещу управляващото мнозинство, който е разнороден и в който участват най-различни субекти. Ние вярваме, че българските граждани няма да позволят страната да потъне в хаос, каквото искат г-жа Нинова и нейните приятели”, каза още Тома Биков.

Колегата му Спас Гърневски пък припомни приватизацията на дружеството „Техноимпекс”, в която Корнелия Нинова е участвала.

„Корнелия Нинова е в БСП от 2003 г., а апартаментът й е купен през 2004 г., когато вече е била в партията. По едно и също време с Корнелия Нинова сме били в СДС по времето, когато партията управляваше. Искам да попитам как тя като млада и синя активистка, успя да извърши приватизация на „Техноимпекс?”, попита Гърневски.

Следете ни навсякъде и по всяко време с мобилното приложение на Vesti.bg. Можете да го изтеглите от Google Play и AppStore.

За още актуални новини от Vesti.bg последвайте страницата ни в Instagram

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Плакати на филма за Мелания Тръмп обезобразени с графити и сравнения с Хитлер

Плакати на филма за Мелания Тръмп обезобразени с графити и сравнения с Хитлер

Свят Преди 7 минути

На някои от плакатите са нарисувани мустаци в стил Хитлер върху лицето на първата дама, а на други са изписани обидни надписи

Как Доналд Тръмп вдига рекордно цените на златото и среброто

Как Доналд Тръмп вдига рекордно цените на златото и среброто

Свят Преди 7 минути

Доларът падна до четиригодишно дъно спрямо кошница от други валути в сряда, след като президентът пренебрегна слабостта на валутата, казвайки: „Не, мисля, че е страхотно“

Бразилската полиция арестува мъж, заподозрян за връзки с Ислямска държава и планиран атентат

Бразилската полиция арестува мъж, заподозрян за връзки с Ислямска държава и планиран атентат

Свят Преди 44 минути

Мъжът е бил в процес на подготовка на жилетка с експлозиви, с която е трябвало да извърши атентата на територията на страната

Комик се опита да издигне американското знаме в Гренландия

Комик се опита да издигне американското знаме в Гренландия

Свят Преди 44 минути

Макси Шафрот се опитал да издигне американското знаме на пилона пред културния център на Нук, но минувачи му попречили

„Отвъд познатото“ в „Темата на NOVA”

„Отвъд познатото“ в „Темата на NOVA”

Любопитно Преди 55 минути

Не пропускайте тази събота след централната емисия новини

Гутериш: Време е жена да оглави ООН

Гутериш: Време е жена да оглави ООН

Свят Преди 1 час

Мандатът на Гутериш изтича в края на настоящата година

<p>Отново частично бедствено положение в община Ардино</p>

Отново бедствено положение в община Ардино: Залят мост откъсна от света шест села

България Преди 1 час

Вследствие на придошлите води съоръжението е станало непроходимо

<p>Microsoft с нов план да спаси Windows 11</p>

Microsoft с нов план да спаси Windows 11 и да върне доверието към операционната система

Технологии Преди 1 час

Популярната платформа често е критикувана заради новите минимални системни изисквания, внедряването на изкуствен интелект като Copilot и някои бъгове. Софтуерният гигант ще обърне повече внимание за решаването на проблемите през тази година

Нова Зеландия отказа на Тръмп, няма да се присъедини към Съвета за мир

Нова Зеландия отказа на Тръмп, няма да се присъедини към Съвета за мир

Свят Преди 1 час

Това заяви премиерът на страната Кристофър Лъксън

"Това е много опасно": Тръмп с остро предупреждение към Великобритания заради Китай

"Това е много опасно": Тръмп с остро предупреждение към Великобритания заради Китай

Свят Преди 1 час

Повод за изказването му е желанието, изразено от страна Си Цзинпин и Киър Стармър да подобрят отношенията между двете държави

Тръмп подкрепи Мелания на премиерата  на документалния ѝ филм

Тръмп подкрепи Мелания на премиерата на документалния ѝ филм

Любопитно Преди 1 час

На събитието във Вашингтон присъстваха членове на семейството Тръмп и множество ВИП гости

<p>Дете едва не загина, след като предозирало с&nbsp;лекарство за епилепсия</p>

Лекари в Бургас спасиха дете, предозирало с лекарство за епилепсия

България Преди 1 час

Медикаментът е бил закупен без рецепта

Какво всъщност пием? Скритите опасности в чаша чай

Какво всъщност пием? Скритите опасности в чаша чай

Любопитно Преди 1 час

Ново изследване на учени от Университета в Бирмингам разтърси почитателите на напитката