Племенницата на Скрипал: Юлия и Сергей са добре, Юлия с първо изявление
Източник: netinfo

С ергей Скрипал, бившият руски разузнавач, и дъщеря му Юлия, са добре и се възстановяват. Това казва самата Юлия в телефонен разговор с братовчедка си Виктория. 

Разговорът бе разпространен от руската национална телевизия, но достоверността му не се потвърждава. Смята се, че е направен вчера вечерта. 

"Всичко е наред. Всичко е поправимо и всички сме сме живи и се възстановяваме", казва Юлия Скрипал в разговора.

КОЯ Е ДЪЩЕРЯТА НА СКРИПАЛ - ВИЖТЕ ПОВЕЧЕ В ГАЛЕРИЯТА НИ

След това британската полиция разпространи изявление на младата жена, цитирано от BBC

"Събудих се преди повече от седмица и се радвам да кажа, че силата ми расте ежедневно. Благодаря за интереса и многото пожелания и добри чувства", се казва в изявлението и продължава:

"Има много хора, на които да благодаря за възстановяването ми, и особено бих искала да спомена хората от Солсбъри, които ми помогнаха, когато баща ми и аз бяхме неспособни", пише още тя. Скрипал благодари и на служителите в болницата в Сoлсбъри за тяхната грижа и професионализъм.

"Сигурна съм, че разбирате, че това е объркващ епизод и се надявам, че ще уважавате моето лично пространство и това на моето семейство в периода на моето възстановяване."

Тя още не е приела предложението на Русия за консулска помощ. 

Самата Виктория възнамерява да замине за Англия и да върне в Русия неговата дъщеря Юлия, предаде Ройтерс. Една от най-близките роднини на семейството е кандидатствала за британска виза, но добави, че не е сигурна дали властите в Обединеното кралство ще й позволят да види братовчедката си Юлия или чичо си Сергей, които на 4 март бяха отровени с нервнопаралитично вещество. Великобритания обвини Русия за това и последва напрежение между Запада и Москва - бяха изгонени руски дипломати от редица страни. Русия реагира със същото. Смята се, че това е най-сериозната криза от Студената война. 

Двамата се възстановяват, а британските власти съобщиха, че най-силна концентрация веществото е било по входната врата на Скрипал. 

Големите в НАТО срещу Русия за Скрипал, Москва: Нямаме "Новичок"

Лавров: Британските спецслужби са известни с убийства "по лиценз"

"В момента имам само една цел: да замина за там и да отведа Юлия, поне Юлия", каза Виктория Скрипал. Тя допълни, че Юлия винаги е била много далеч от политиката. "Доста по-сложно е със Сергей", каза племенницата.

Тя заяви, че поддържа редовен контакт с руския посланик в Лондон Александър Яковенко, както и че той й е помогнал да получи руски задграничен паспорт.

Виктория Скрипал допълва, че британските власти не са й дали никакви гаранции, че ако отиде в болницата, ще може да види Юлия, както и че ще зависи от Юлия дали двете ще се срещнат.

Тя разказа това в предаването на телевизионния канал "Росия-1" "60 минути", в което експерти и депутати окачествиха атаката с нервнопаралитичното вещество като част от сложен британски заговор за очерняне на Русия, отбелязва Ройтерс. Там също бе пуснат записът. 

Междувременно говорителката на руското Министерство на външните работи Мария Захарова поиска от Великобритания да разкрие здравословното състояние на домашните животни на семейство Скрипал.

Британският посланик: Няма съмнение, че Русия е виновна

Правилно ли реагира България на случая „Скрипал“

Ето как отвръща на удара Русия

Руският външен министър Сергей Лавров заяви, че Лондон не може да пренебрегва „легитимните въпроси”, които Москва задава по случая с отравянето на бившия шпионин Сергей Скрипал. Лавров призова за „съществено и отговорно” разследване по случая.

Това става часове преди срещата на Съвета за сигурност на ООН, на който ще се обсъди дипломатическата криза между Русия и Запада, която ще се проведе днес в 19:00 гринуичко време.

Русия иска свикване на Съвета за сигурност на ООН по случая "Скрипал"

Великобритания вчера разкритикува жестоко "извратения" призив на Москва за съвместно разследване на отравянето на бившия двоен агент. "Предложението на Русия за съвместно британско-руско разследване относно инцидента в Солсбъри е извратено. Това е диверсионна тактика", каза в Туитър британската делегация в Организацията за забрана на химическото оръжие (ОЗХО).

По късно руският президент Владимир Путин заяви: „Ние очакваме, че здравият разум ще надделее, и че този случай няма да е причината за щетите, които виждаме напоследък върху международните взаимоотношения”.

Следете ни навсякъде и по всяко време с мобилното приложение на Vesti.bg. Можете да го изтеглите от Google Play и AppStore.

За още актуални новини от Vesti.bg последвайте страницата ни в Instagram

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Вучич готви среща на високо равнище с Русия

Вучич готви среща на високо равнище с Русия

Свят Преди 3 часа

Той подчерта, че Сърбия остава ангажирана с развитието на приятелските отношения с Русия

Нетаняху: Израел започва да преговаря за мир в Газа

Нетаняху: Израел започва да преговаря за мир в Газа

Свят Преди 3 часа

Израелската армия продължи да оказва натиск върху град Газа и днес

Създават Национален борд по водите

Създават Национален борд по водите

България Преди 7 часа

Министър Генов: За критично безводие не можем да говорим

Български шофьор с наркотици е задържан във Виена

Български шофьор с наркотици е задържан във Виена

Свят Преди 7 часа

Шофьорът е признал без колебание, че току-що е използвал устройство за употреба на крек

Полицията във Варна издирва 16-годишно момче

Полицията във Варна издирва 16-годишно момче

България Преди 8 часа

По данни на полицията, момчето няма в себе си документи за самоличност, телефон и пари

Общо 11 кмета от опозицията в Турция са в ареста

Общо 11 кмета от опозицията в Турция са в ареста

Свят Преди 8 часа

Имамоглу е считан като един от основните опоненти на президента Реджеп Тайип Ердоган

Сарафов прехвърли на НСлС разследването за инцидента с АТВ в Слънчев бряг

Сарафов прехвърли на НСлС разследването за инцидента с АТВ в Слънчев бряг

България Преди 8 часа

Предстои анализ на значителен по обем доказателствен материал

Оставиха в ареста моряка и отговорника след трагичния инцидент с дете в Несебър

Оставиха в ареста моряка и отговорника след трагичния инцидент с дете в Несебър

България Преди 8 часа

Капитанът на лодката Христо Раев е пуснат под парична гаранция от 5000 лева

Турция забрани израелските кораби в своите пристанища

Турция забрани израелските кораби в своите пристанища

Свят Преди 8 часа

Собствениците на кораби в страната трябва да подпишат декларация, в която посочват, че дейността им не е свързана с Израел

Съдят за подкуп олимпийския шампион Иван Иванов и сина му

Съдят за подкуп олимпийския шампион Иван Иванов и сина му

България Преди 8 часа

Двамата ще се изправят пред съда за поискан и получен подкуп на стойност 62 500 лева

.

Защо Донбас е така важен и за Русия, и за Украйна

Свят Преди 8 часа

Руският президент Путин иска пълния контрол над Донбас и го поставя като основно условие за прекратяването на войната в Украйна

Чийзкейк със свежи смокини, който ще ви омагьоса

Чийзкейк със свежи смокини, който ще ви омагьоса

Любопитно Преди 9 часа

Кремообразната плънка, сладостта на узрелите смокини и хрупкавата бисквитена основа се сливат в перфектна хармония

Забавят пощенските пратки за САЩ, може да ги върнат

Забавят пощенските пратки за САЩ, може да ги върнат

България Преди 9 часа

Всемирният пощенски съюз разработва решение

Почина журналистът Иван Рачев

Почина журналистът Иван Рачев

България Преди 10 часа

Той беше заместник главен редактор на вестник "Банкеръ"

Разкриха подробности за атаката с нож в София

Разкриха подробности за атаката с нож в София

България Преди 10 часа

По случая е образувано досъдебно производство