Отново голям брой заразени с коронавирус у нас
Източник: iStock/Guliver Images

З а изминалото денонощие са установени 161 нови случая на коронавирус в България, което е с 4 случая по-малко от вчера, по данни на Единния информационен портал. Изследвани са 3 155 проби.

Д-р Симидчиев за заразата с коронавируса: Става по-дифузно

Разпределението по области по настоящ адрес на лицата е, както следва: Благоевград - 5; Бургас- 8; Варна- 15; Велико Търново - 15; Кърджали - 2; Кюстендил - 12; Ловеч - 2; Монтана - 2; Пазарджик - 6; Перник - 1; Плевен - 2; Пловдив - 8; Разград - 2; Сливен - 6; Смолян - 6; София - 13; София (столица) - 49; Стара Загора - 4; Хасково - 1; Шумен - 2.

4-годишно дете, посещавало ясла в Кюстендил, е с COVID-19

Общо потвърдените случаи на COVID-19 в България са 5315. От тях активни са 2281. 2802 са излекуваните лица. 80 от тях са регистрирани през изминалите 24 часа.

В лечебни заведения за болнична помощ се намират 443 пациенти с доказана коронавирусна инфекция, от които 31 са настанени в интензивни отделения и клиники.

Националната информационна система показва, че у нас медицинските служители, при които е констатиран новият коронавирус, са общо 424. През изминалото денонощие са регистрирани нови 6 случая.

232 са починалите лица, при които е бил потвърден COVID-19. Няма починали за последното денонощие. 

Най-добрият ни плувец Антъни Иванов с положителна проба за коронавирус

Каква е ситуацията по света?

Броят на коронавирусните инфекции, потвърдени от Световната здравна организация (СЗО) в света на ден, е нараснал с повече от 176 000, надхвърляйки 10,53 милиона, предаде БГНЕС.

На 2 юли в света са регистрирани 10 533 779 заразени и 512 842 починали. Броят на заразените хора на ден се е увеличил със 176 102 души, броят на починалите през последните 24 часа се е увеличил с 4 877. Статистиката на СЗО отчита само официално потвърдените данни за случаи на зараза и смърт, предоставени от държавите. Ден по-рано са открити общо 163 939 случая на инфекция и 4 188 смъртни случая на ден.

ЕК има готовност да ускори продажбата на "Ремдесивир", възможният лек за COVID-19, в ЕС

Северна и Южна Америка са на първо място по брой на заразените хора - 5,317,792. През деня този показател нарасна с 99 202 души. Броят на смъртните случаи се е увеличил с 3,022 и достига 252 340. В Европа има 2747 810 заразени и 198 405 починали.

Третата позиция по брой на заразените хора в света е заета от региона на Източното Средиземноморие. Там броят на заразените достигна 1 096 565; регистрирани са 25 557 смъртни случая. През деня броят на заразените там е се е увеличил 19 139, а 547 души са загинали.

Сърбия с нови строги мерки срещу COVID-19

Повечето от заразените са регистрирани в САЩ - 2 616 949. Следват Бразилия (1 402 041), Русия (661 165), Индия (604 641), Великобритания (313 487), Перу (285 213), Чили (282 043), Испания (249 659), Италия (240 760) и Иран (230 211).

14 души са починали от COVID-19 във Франция към 2 юли, предаде Ройтерс, като се позова на министерството на здравеопазването, информира БТА.

Общият брой на смъртните случаи в страната от причиняваното от новия коронавирус заболяване е достигнал 29 875. Франция е на пето място в мрачната статистика след САЩ, Бразилия, Великобритания и Италия.

659 нови заразени с коронавируса са били регистрирани в страната през последното денонощие. Общият брой на потвърдените случаи във Франция е 166 378. Страната е на 16-о място в света по този показател.

Броят на пациентите с коронавирус във френски болници е спаднал през последното денонощие със 188 до 8148. Настанените в интензивно отделение са намалели с девет до 573.

Джокович е с отрицателен тест за коронавирус

30 души са починали от COVID-19 в Италия по данни от 2 юли, предаде ТАСС, като се позова на съобщение, публикувано на сайта на министерството на здравеопазването.

Общият брой на смъртните случаи в страната от причиняваното от новия коронавирус заболяване е достигнал 34 818. Италия е на четвърто място в мрачната статистика след САЩ, Бразилия и Великобритания.

201 нови заразени с коронавируса са били регистрирани в страната през последното денонощие. Близо половината от тях, 98, са били установени в северната провинция Ломбардия, която е епицентърът на епидемията в Италия.
Общият брой на регистрираните заразени в страната е 240 961. Италия е на девето място в света по този показател.

191 083 заразени с коронавируса в страната вече са оздравели. В интензивни отделения в Италия остават малко повече от 80 пациенти с COVID-19.

При нова пандемия Германия ще се справи най-добре

Перу премина психологическата граница от критичните 10 000 смъртни случаи от коронавируса, съобщиха от здравното министерство на страната, цитирани от БГНЕС. Това стана ден след като правителството започна да облекчава мерките за национално блокиране в опит да възроди икономиката.

Броят на смъртните случаи нарасна до 10 045, което е увеличение от 185 души за последните 24 часа, докато броят на заразените нарасна до 292 004, съобщиха здравните власти в страната.

Броят на откритите нови случаи на инфекция с COVID-19 в Израел се увеличи с 1026 на ден и достигна 27 047 до четвъртък вечерта, още двама души са починали, броят на жертвите достигна 324, съобщава Министерството на здравеопазването, цитирано от БГНЕС.

Здравният министър на Нова Зеландия подаде оставка след допуснати грешки по време на пандемията

Според здравните власти към момента в Израел 65 пациенти са в тежко състояние, 25 от тях се нуждаят от механична вентилация. В същото време 17 557 пациенти са се излекували.

В четвъртък вечерта, поради рязко увеличение на броя на новите случаи на COVID-19, кабинетът на министрите реши да върне ограниченията за масови събирания. В барове, нощни клубове и зали за празненства могат да присъстват не повече от 50 души, а броят на хората в затворени пространства, включително в къщи и синагоги, не може да надвишава 20.

В Израел в края на май отново започна да се покачва броят на новооткритите случаи на заболяването, значителна част от новите случаи бяха регистрирани в образователните институции.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Българите трупат пари в банките, готвят се за еврозоната

Българите трупат пари в банките, готвят се за еврозоната

България Преди 11 минути

Депозитите на домакинствата достигнаха 94,4 млрд. лева през юли

Сигналът „Уау!“ Вероятно е от извънземен източник и е по-мощен, отколкото си мислехме

Сигналът „Уау!“ Вероятно е от извънземен източник и е по-мощен, отколкото си мислехме

Любопитно Преди 12 минути

Сигналът е източник на спекулации в общността на „извънземните са там някъде“, и не без причина

Полиция в Ботевград заради разгневена тълпа след смъртта на мъж

Полиция в Ботевград заради разгневена тълпа след смъртта на мъж

България Преди 8 часа

Жители потрошиха къща на предполагаем дилър на наркотици след смъртта на 30-годишен мъж

Изненада, украинската армия настъпи в Донецка област

Изненада, украинската армия настъпи в Донецка област

Свят Преди 9 часа

На 31 август украинското знаме беше издигнато в центъра на Новоикономично

Откраднаха скулптурата на тюлена-монах край Маслен нос

Откраднаха скулптурата на тюлена-монах край Маслен нос

България Преди 10 часа

Тя е била в пещера, а вътре се влиза само при спокойни води

МФ отчете над 4 милиарда лева дефицит в бюджета

МФ отчете над 4 милиарда лева дефицит в бюджета

България Преди 10 часа

Нарастване на разходите има основно в частта на социалните плащания, вкл. разходите за пенсии, както и при разходите за персонал, капиталовите разходи и други

Водата в Брезник не е годна за пиене и битови нужди, обяви РЗИ

Водата в Брезник не е годна за пиене и битови нужди, обяви РЗИ

България Преди 10 часа

На управителите на „ВиК“ ООД – Перник е връчено предписание за предприемане на незабавни действия

Полицията започна проверки за нападението над екип на NOVA в Сопот

Полицията започна проверки за нападението над екип на NOVA в Сопот

България Преди 11 часа

Иван Янев: Започнаха да ги псуват, да ги плюят, да ги ритат и спъват, започнаха да блъскат по техниката

Обявиха бедствено положение в Плевен и Долна Митрополия

Обявиха бедствено положение в Плевен и Долна Митрополия

България Преди 11 часа

Мярката влиза в сила от 2 септември и ще продължи 7 дни

"Възраждане" осъди опитите за възпрепятстване на работата на екипа на NOVA в Сопот

"Възраждане" осъди опитите за възпрепятстване на работата на екипа на NOVA в Сопот

България Преди 12 часа

Опазването на свободата на словото и достойнството на личността са две от темите, с които "Възраждане" винаги се е ангажирала, посочват от партията

Тръмп се скара на Индия: Вече е късно

Тръмп се скара на Индия: Вече е късно

Свят Преди 12 часа

Индийското посолство във Вашингтон не е коментирало изявлението му

PURAстични снимки с новия смартфон флагман на Huawei

PURAстични снимки с новия смартфон флагман на Huawei

Технологии Преди 13 часа

Huawei PURA 80 Ultra вдига нивото на мобилната фотография

Бул. "Панчо Владигеров" в София пропадна, затвориха го

Бул. "Панчо Владигеров" в София пропадна, затвориха го

България Преди 13 часа

В близост се изгражда станция на метрото

Задържаха мъж на 59 г. за блудство с малолетно дете

Задържаха мъж на 59 г. за блудство с малолетно дете

България Преди 13 часа

Сигналът е подаден от близка роднина на пострадалото момче

<p>ЕК потвърди за атаката: България подозира Русия</p>

ЕК потвърди, че е уведомена за атаката: България подозира Русия

Свят Преди 13 часа

Смущенията и фалшификациите на GPS сигнали са се превърнали в почти ежедневие

Кремъл отрече за атаката в България срещу самолета на Урсула фон дер Лайен

Кремъл отрече за атаката в България срещу самолета на Урсула фон дер Лайен

България Преди 14 часа

ЕК: Българските власти подозират "умишлена намеса от страна на Русия"