Аксиния пак гола - този път в "Макс"
Аксиния е на корицата на августовския "Макс"   
Източник: Сп. Макс

На Явор Дачков и певицата Аксиния, която най-сетне ще издаде дебютния си албум през есента, са големите интервюта в новия брой на сп. "Макс".

Бившият телевизионен водещ подхваща интересна тема - защо политическите ни лидери носят червен конец на ръката.

"Те въплъщават българската безрелигиозност, която ни докара до нещастен живот. Вярвам, че има вещици и черни енергии. Тъмната страна съществува. Тя диктува на ясновидците.

Евангелието препоръчва да изпитваме духовете. Да знаем кои са добри и кои лоши. Въобще не ги изпитваме, даже ги издигаме в култ", казва Дачков.

За първи път той разкрива и подробности за детството и личния си живот.

Ето част от интервюто с него:

- В коя пиеса бихте дали роля на Симеон Сакскобургготски?

- Винаги съм го оприличавал на "Ревизор" от Гогол. Всички плесват с ръце и хвалят мнимия Хлестаков: "В града пристигна ревизор!" Изпъват се, стряскат се. Започва стълпотворение от чинопоклонници. Той взема всички дарове, които му предлагат. Гогол е казал, че в "Ревизор" има един положителен герой и това е смехът.

- Каква музика си представяте при вида на царя?

- Унгарски танц.

- А на Бойко Борисов?

- Нещо от типа: "И ловец съм, и рибар съм".

- Каква мелодия би отивала на Сергей Станишев?

- Дълги пасамаци от класическа музика, извадена от контекста. Може би рапсодия "Вардар" или концерт за пиано на Панчо Владигеров точно преди да прозвучи съобщение за нивото на река Дунав в сантиметри. От Станишев струи естетическа скука. В същото време излъчва нормалност и умереност на фона на всеобщия политически кич. 

- Скандална журналистка ви оприличи на кебапче, което се върти на скарата. Бяхте изключително близък до Костов. Защо го разлюбихте?

- Наивно му симпатизирах и вярвах. После разбрах, че той прави точно обратното на това, което говори. Затова и се разделихме. Сините получиха катастрофален резултат на тези избори. Факт е, че Костов загуби мажоритарно в центъра на София от представител на левицата. В същото време е шампион, защото изигра личните си карти.

Докато Мартин Димитров не е в час. Прилича на домоуправител, загрижен за елтаблото и щранговете. Спомням си, че най-голямата му дейност като евродепутат се изчерпваше с това да се махне акцизът върху отровните пърцуци, които българите варят в собствените си казани.

- Кого харесвате?

- Меглена Кунева. Тя полага усилия и не се разплисква в простотии... Намирам Румен Овчаров за интелигентен политик. Извън нещата, за които може да бъде упрекван, говори разумно и умерено. Изглежда прилично като външно поведение в политически план. Независимо дали е демагог. Не го асоциирам с карикатура.

"Грозното пате" на шоуто "Стар Академи" Аксиния е разголена на корицата на августовския брой на "Макс". Тя е позирала на морския бряг пред обектива на Велислава Каймаканова, а на страниците на списанието разказва за амбициите си в шоубизнеса и слуховете, свързвани с нея.

Ето част и от нейните думи:

- Колко дълго ще издържите още да не пеете поп фолк?

- Нямам намерение да навлизам в този стил. Не го усещам, няма да се справя добре, пък и не виждам смисъл да го правя само защото ще изкарвам повече пари или ще имам концерти.

- Как реагирате на упреците, че залагате само на визия и не можете да пеете?

- Нека да дойдат на мой концерт и да ме чуят на живо. Нека всеки си направи избора: харесва ли ме или не.

- На какъв етап от кариерата си сте в момента?

- Никога не съм вярвала, че ще стигна дотук. Че ще мога да се нарека певица. От малка мечтаех за това, но го възприемах като утопия. Израсла съм в Свищов в нормално семейство, от 10-годишна учех музика - солфеж, пиано, всичко, което е необходимо на един професионалист като основа. Но винаги ми се е струвало, че за да станеш музикант, трябва да имаш много пари, връзки и т.н. Затова съм безкрайно щастлива, че сбъдвам детската си мечта. Едновременно с това знам, че има още много хляб да изям.

- Вярно ли е, че продуцирате всеки свой проект сама? Не е ли малко смешно?

- Шоубизнес в България има, той е реален. За мен е извинение от страна на продуцентите и изпълнителите, когато казват, че мащабите ни са малки и се слуша само попфолк. Естествено, че средата в България е много различна, но това не трябва да ни плаши.

Ако се опитаме да копираме модела "Мадона", няма да се получи не заради мащабите, а заради манталитета. Няма как да очакваш, че ще продадеш 100 или 200 хил. от новия си албум. В България музикантите печелят от участия, а участия има.

Моят график беше тотално запълнен и нямах никакво време за почивка. Използвах фотосесията за "Макс" на о. Тасос и след нея откраднах два дни, в които да се размажем с моя приятел на гръцкия плаж.

- И нямате ракета носител?

- Нямам ракета носител. Всички видеоклипове си финансирам сама. Същото важи и за албума ми. Свързвали са ме с цяла галерия велики мъже, но сред тях имам само добри познати. Някои от тях са ме питали защо никога не съм ги молила за помощ. Отговорът се крие в гордостта ми - предпочитам да си счупя главата сама, отколкото да разчитам на подкрепа, която после да ме задължава по някакъв начин.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
САЩ: Китай настоява за свободен достъп през Ормузкия проток

САЩ: Китай настоява за свободен достъп през Ормузкия проток

Свят Преди 13 минути

"Пекин ще действа прагматично, за да ограничи военната подкрепа за Иран"

Корупционният скандал в Украйна: Застрашен ли е Зеленски

Корупционният скандал в Украйна: Застрашен ли е Зеленски

Свят Преди 2 часа

В разгара на корупционния скандал, който предизвика политическо земетресение в Украйна, беше задържан бившият шеф на кабинета на президента Зеленски

Снимката е илюстративна

15 май: Когато Елън Чърч разби „мъжкия свят“ в небето

Любопитно Преди 2 часа

Вижте какво се е случило на този ден в историята

Топло начало на деня, след обяд се задават гръмотевици и дъжд

Топло начало на деня, след обяд се задават гръмотевици и дъжд

България Преди 2 часа

Максималните температури ще бъдат между 19° и 24°, в София - около 20°

Талантливият Денисиньо е новият шампион на Hell’s Kitchen

Талантливият Денисиньо е новият шампион на Hell’s Kitchen

Любопитно Преди 9 часа

Той грабна победата след оспорван и запомнящ се сблъсък срещу непоклатимата Спирова

Украйна разби най-голямата руска атака

Украйна разби най-голямата руска атака

Свят Преди 11 часа

95% от руските дронове са били свалени и неутрализирани

Иран пусна китайските кораби през Ормузкия проток

Иран пусна китайските кораби през Ормузкия проток

Свят Преди 11 часа

Вчера китайски супертанкер с два милиона барела иракски суров петрол премина

Приеха промените в НПК на първо четене в комисия

Приеха промените в НПК на първо четене в комисия

България Преди 12 часа

С промените се въвежда задължение за компетентните правоприлагащи органи да уведомяват относно процесуалните права

Гърция иска обяснение от Украйна за дрона край Лефкада

Гърция иска обяснение от Украйна за дрона край Лефкада

Свят Преди 12 часа

Дендиас: Не искам да си представя какво би станало, ако се беше ударил в пътнически кораб

Рубио посочи България като съюзник във войната с Иран

Рубио посочи България като съюзник във войната с Иран

Свят Преди 13 часа

Рубио: Украинските въоръжени сили в момента са най-силните в цяла Европа

Общината ще придобие фигурите от Паметника на Съветската армия

Общината ще придобие фигурите от Паметника на Съветската армия

България Преди 14 часа

Имотът в момента се управлява от областния управител на София

Муцунски поиска среща с българския външен министър

Муцунски поиска среща с българския външен министър

Свят Преди 14 часа

Муцунски: Диалогът не е задължително да означава отстъпление

Фронтменът на Bring Me the Horizon със сътресение, след като фен го удари с телефон

Фронтменът на Bring Me the Horizon със сътресение, след като фен го удари с телефон

Любопитно Преди 15 часа

Оли Сайкс от Bring Me the Horizon пострада по време на концерт в Сейнт Луис. Изпълнителят е с леко сътресение на мозъка, след като бе ударен от хвърлен телефон. Въпреки болката и дезориентацията, музикантът довърши участието си пред 22 000 фенове

Държавно спецзвено ще бори високите цени

Държавно спецзвено ще бори високите цени

България Преди 15 часа

До седмица правителството ще предложи конкретни мерки за овладяване на инфлацията