Продадоха "М-Тел" за 1,2 млрд. евро, обявява във водещото си заглавие "Стандарт". Това е най-голяма частна сделка в България, изтъква "24 часа". Като рекордна в Централна и Източна Европа окачествява сделката и "Труд", "Дневник" я нарича безпрецедентна.

Сделката бе подписана между консорциум от част от настоящите собственици на "Mobiltel Holding", която е собственик на "М-Тел", и седем частни инвеститори, пише "Стандарт". Сега се очаквало разрешение на Комисията за регулиране на съобщенията за прехвърляне на акциите. След това ще бъде платена и цената, обяснява "Труд".

Един от съсобствениците и досегашен акционер в "М-Тел", Херберт Кордт, прогнозира, че сделката по изкупуването ще бъде завършена окончателно до края на юни. Същността на обявената сделка е, че досегашните собственици "изваждат" парите си от "МобилТел", което се финансира по следната схема: 650 млн. евро синдикиран банков заем, 450 млн. евро от консорциума, а 100 млн. евро от сметките на самия мобилен оператор, пише "Дневник".

Според председателя на Управителния съвет на "МобилТел" Херберт Кордт сделката и интересът на такива големи институционални инвеститори са показателни не само за доброто представяне на компанията, но и за развитието на българската икономика, допълва "Дневник". Финансисти коментират за "Сега", че собственикът на компанията всъщност я оценява по-високо от действителната й стойност, за да може след време да бъде продадена по-изгодно.

Банките вече свиват евтините заеми, информира "24 часа". Кредитите в левове поскъпват от днес, твърди и "Стандарт". Това категорично стана ясно вчера, след като основният лихвен процент стигна рекордните от 2 години нива - 3,83 %, пише часовият вестник. Най-големият кредитор - ДСК, обаче не променя лихвите. Банката ги определяла самостоятелно, с решение на специален съвет.

Търсенето на кредит няма да падне прогнозира в тази връзка финансистът Емил Хърсев. В интервю за "24 часа" той уверява, че през август се очаква доларът да възвърне позиции спрямо еврото.

Изтича времето на ниските лихви. Разумно по-високите ще насърчават спестявания, пише докторът по икономика Пламен Орешарски в рубриката "Анализи" на "24 часа". Темата, свързана с парите, продължава на страниците на "Труд" с 1,5 млрд. лв., дадени от правителството на армията за нови оръжия и техника. Въоръжена със суперкарабината "Сторм" вицепремиерът Шулева усмихнато намига от първата страница на "24 часа". Това се случи на оръжейното изложение "Хемус 2004" в Пловдив, уточнява изданието. Шулева яхна и хеликоптер "Пума", Свинаров летя на "Пилатус" , разкрива още "Труд".

"Не искам децата ни да са обслужващият персонал на Европа", заявява пред "24 часа" министър Велчев. Всички политици да договорят инвестиции в образованието, призовава финансовият министър. По петима ученици ще се борят за място за петте елитни гимназии в София, разкрива реалността след дадения официален старт на тазгодишната кандидатгимназиална кампания "Труд". Явяването на изпити за елитните училища ще се заплаща по банков път. 4 лв. е таксата за конкурсите по математика и литература, 5 лв. ще струва тестът и 6 лв. - проверка на способностите.

Наше момиче е №1 в света по немски, не без гордост обявява на първа страница "Дума". Галя Кирилова от езиковата гимназия в Монтана е постигнала най-добър резултат в света на тазгодишния конкурс за немска езикова диплома 97,5 от 100 възможни точки. Българката е изпреварила стотици хиляди ученици от немски училища от 44 страни в света, уточнява "Дума".

България е разделена на шест области от днес, съобщава "Монитор". Центровете в страната ще са: Видин за Северозападна България, Русе за Северен централен район, Варна за Североизточен, Бургас за Югоизточен, Пловдив за Южен централен и София за Югозападен, уточнява изданието.

Правителството и тази година за трети пореден път ще проведе кампанията "България Да", която има за цел да рекламира страната и да повдига самочувствието на българина, отбелязва още "Монитор". Според информацията на вестника в телевизионното студио на МС са заснети 21 клипа, които ще бъдат излъчвани по национални и регионални телевизии.

Отсега нататък всеки месец ще се провежда събитие, което ще възпитава в опазване на природата и традициите - децата ще почистват пещери, зони около водопади, ще садят цветя.

Туристите ходят с чорапи по плажа, пише "Стандарт". Кърлежи пъдят гостите на Варна. Стотина души вече са ухапани, обявява резултатите от атаката на паразитите вестникът. Гигантска сколопендра плъзна край морето, алармира "24 часа". Стоножката хапела като змия, твърдят трима пострадали след ужилването. Хищникът, който е псевдоскорпион, нападал хора след като е притиснат, обяснява изданието.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
<p>Търсят двама снайперисти в Сърбия, не знаят мишената</p>

Търсят двама снайперисти в Сърбия, не знаят кой е мишената

Свят Преди 1 час

Вучич: Не можем да ги намерим три дни

Желязков пред Домбровскис: Банковият сектор е напълно подготвен за еврото

Желязков пред Домбровскис: Банковият сектор е напълно подготвен за еврото

България Преди 2 часа

В хода на разговора двамата се обединиха и около преимуществата от приемането на еврото

Пешеходец загина, ударен от линейка в Симеоновград

Пешеходец загина, ударен от линейка в Симеоновград

България Преди 3 часа

Образувано е досъдебно производство

,

Капитанска елиминация в новия епизод на “Игри на волята”

Любопитно Преди 3 часа

Томи и Лапунов излизат в решаващ лидерски дуел

Желязков: Готови сме да надградим сътрудничеството с германската икономика

Желязков: Готови сме да надградим сътрудничеството с германската икономика

България Преди 3 часа

Желязков изтъкна, че Германия е водещ търговски и икономически партньор

Шери Шепърд получи звезда на Алеята на славата

Шери Шепърд получи звезда на Алеята на славата

Любопитно Преди 3 часа

Шепърд, бивша водеща на The View и също така водеща на собственото си токшоу SHERRI, беше почетена в Холивуд с 2827-ата звезда на световноизвестната Алея на славата

Влаков сблъсък в Индия, има загинали и много ранени

Влаков сблъсък в Индия, има загинали и много ранени

Свят Преди 3 часа

Железопътните власти съобщиха, че всички налични ресурси са мобилизирани на мястото на инцидента

<p>МААЕ работи като посредник между Украйна и Русия по отношение на атомните централи</p>

Гроси: МААЕ работи като посредник между Украйна и Русия по отношение на атомните централи

Свят Преди 4 часа

МААЕ работи като посредник между Украйна и Русия по отношение на атомните централи, съобщи Рафаел Гроси

Зеленски призова Орбан: Не блокирайте Украйна за ЕС

Зеленски призова Орбан: Не блокирайте Украйна за ЕС

Свят Преди 4 часа

Украинският президент добави, че би желал страната му да се присъедини към ЕС преди 2030 г.

Откриха удушен човек във Варна

Откриха удушен човек във Варна

България Преди 4 часа

Предполагаемият убиец има 15 криминални регистрации и е лежал в затвора

Антиислямски активист благодари на Мъск, след като бе оправдан по обвинение в тероризъм

Антиислямски активист благодари на Мъск, след като бе оправдан по обвинение в тероризъм

Свят Преди 4 часа

Робинсън благодари на милиардера, който, според него, е финансирал защитата му

Разкриха причината за смъртта на Дик Чейни

Разкриха причината за смъртта на Дик Чейни

Свят Преди 4 часа

През целия си живот Чейни се е борил със сериозни здравословни проблеми, включително пет инфаркта

Ново развитие по делото за жестокото убийство в Гоце Делчев

Ново развитие по делото за жестокото убийство в Гоце Делчев

България Преди 4 часа

Осъдителната присъда подлежи на обжалване и протест

Най-добрата защита от олово в храната, според токсиколог

Най-добрата защита от олово в храната, според токсиколог

Любопитно Преди 4 часа

За децата загрижеността е особено голяма, тъй като по-малките им тела и метаболизъм ги правят по-уязвими

Джордж Буш за Дик Чейни: Един от най-добрите държавни служители на своето поколение

Джордж Буш за Дик Чейни: Един от най-добрите държавни служители на своето поколение

Свят Преди 4 часа

Дик Чейни е определян за най-влиятелният вицепрезидент в историята на САЩ