Цветанов: Прокуратурата спазва указанията на Делян Пеевски
Цветан Цветанов   
Източник: БГНЕС

Невинен съм, това е истината. Не смятам, че зад обвиненията трябва да търсим резултат, който желаят. Съдът преценява дали едно лице е виновно или не. Това каза пред Нова телевизия зам.-председателят на ГЕРБ и бивш вътрешен министър Цветан Цветанов.

Той подчерта, че "за първото обвинение, свързано с неупражнен контрол спрямо подчинени служители, към момента няма доказана вина за всички твърдения и обвиненията към шефове на дирекции".

Според Цветанов обвиненията са опит за дискредитиране на него самия и на ПП ГЕРБ. "Във времето всичко ще бъде на мястото си, защото съм невинен. Ако се стигне до съда, то той ще се произнесе", каза Цветанов.

За второто обвинение срещу него, което предстои да бъде повдигнато на 10 юли, Цветанов посочи, че "в момента има съдебен процес и всички обвинения спрямо Орлин Тодоров (бившият директор на РЗБОП-Велико Търново- бел. ред.) са заради СРС, които са прилагани и разписани от мен". Цветанов бил подписал разрешение за СРС на по-късен етап, стана ясно от думите му.

"Следователите са тези, които трябва да доказват твърдението си, а не аз да доказвам обратното... Прокуратурата трябва да доказва твърденията си и това, което е повдигнала като обвинение", подчерта Цветанов

"Не е сериозно, че съм възпрепятствал подобно разследване. СРС е един технически способ, а има много оперативни способи, които може да се ползват. От момента, в който е станал шеф на БОП в Търново, съм се запознал тогава с него", уточни Цветанов. За чадър над Тодоров заради познанството му със Станимир Флоров, Цветанов каза, че Флоров познава Тодоров от момента, в който Тодоров е станал шеф на БОП. "Тези твърдения са неоснователни", посочи Цветанов.

За думите на Пеевски срещу Цветанов от парламентарната трибуна, Цветанов каза, че прокуратурата много системно и стриктно спазва указанията, дадени от парламентарната трибуна.

"Пеевски има влияние върху прокуратурата, определено.

Това, което съм казал и казвам за хората е на базата на впечатленията, които имам и това, което съм чувал за тях. За Цацаров мога да кажа, че той се водеше с безупречна репутация и днес като се върна назад и трябва да потвърдя тези си думи, сигурно ще го направя по същия начин. В компанията на Пеевски трябва да бъде и прокуратурата, няма как да бъде по друг начин. Има много други интереси, които могат да се координират в тези интереси, политическа класа, организирана престъпност. Всички усилия от правоохранителната система, признанието от ЕК е точно заслуга на добре свършена работа, но в момента мафията е много по-силна", подчерта Цветанов.

Попитан защо сега му пречи Пеевски, а преди не, Цветанов каза, че не може да обясни. "И до ден днешен не мога да си дам отговор на този въпрос. Има нещо интересно за всички, които имат интерес и към службите, и реформите в сектора за сигурност, защото

за първи път ДПС има свой министър в лицето на Цветлин Йовчев.

Писанчев, например, извади за 4 дни допуск за класифицирана информация. А този, който може да възложи подобен допуск е премиерът и председателят на НС, а те такива правомощия не са възложили", коментира Цветанов.

За случая с Гергана Червенкова, заплашена от екстрадиция в САЩ, Цветанов каза, че това е разследване на ДЕА. "Извинявам се, ако по някакъв начин се е възприело, че моето изказване е допринесло за тази реализация. Съдът ще прецени дали доказателствата са достатъчни. ГЕРБ ще се опита да помогне на Гергана с каквото е възможно, разбира се", каза още Цветанов.

По отношение на протестите, Цветанов каза, че няма как да организираш за часове 20 хил. души, "които излязоха в първия петък заради взетото решение на НС за избора на Делян Пеевски.

"Тези протести са изключително справедливи,

защото е недопустимо така да се управлява държавата с тези кадрови решения", заяви Цветанов.

Цветанов коментира и предстоящия нов политически проект, който отцепилите се от ГЕРБ имат намерение да създават. "В ГЕРБ членуват над 70 хил. реални членове и в последните 3-4 месеца имаме над 4 хил. нови членове", каза Цветанов. Той пожела успех на отцепниците от ГЕРБ, които ще създават нов политически проект.

"Няма да има вълна на напускащи от ГЕРБ, убеден съм",

заяви Цветанов. Зад новия политически проект няма как да не стои Бареков, защото той също каза, че ще прави нов политически проект, допълни Цветанов.

Той прескочи към темата за изборите във Варна, като заяви, че изборът за кмет във Варна е бил изключително важен. "Въпреки ниската избирателна активност, беше достатъчна подкрепата за Портних", каза Цветанов.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Тръмп изрази готовност да подкрепи протестиращите в Иран

Тръмп изрази готовност да подкрепи протестиращите в Иран

Свят Преди 3 часа

"Иран гледа към СВОБОДАТА, може би както никога досега. САЩ са готови да помогнат!!!", написа Тръмп в социалните мрежи

Свлачище затвори пътя Девин – Смолян

Свлачище затвори пътя Девин – Смолян

България Преди 4 часа

Скалите са блокирали и двете пътни ленти, като към момента преминаването на автомобили е напълно невъзможно

Борисов: ГЕРБ ще е първа политическа сила на следващите избори

Борисов: ГЕРБ ще е първа политическа сила на следващите избори

България Преди 6 часа

Лидерът на ГЕРБ публикува послание в социалните мрежи, в което подчертава постиженията на България през 2025 г.

Задържаха мъж за фалшиви евро в Монтанско

Задържаха мъж за фалшиви евро в Монтанско

България Преди 6 часа

Всичко се случва в бензиностанция във Вълчедръм, където 21-годишен служител в продължение на три нощни смени е успял да смени три банкноти по 50 евро

Снимката е илюстративна

8 странни факта за човешкото тяло, които никога не сте чували

Любопитно Преди 6 часа

Ето осем странни истини, които ще ви изненадат, а някои от тях може и да ви отвратят

Шестима убити при стрелба в Мисисипи, има задържан

Шестима убити при стрелба в Мисисипи, има задържан

Свят Преди 7 часа

Според NBC News е имало стрелба на три места

Арестуваха актьора Джан Яман в Истанбул заради наркотици

Арестуваха актьора Джан Яман в Истанбул заради наркотици

Свят Преди 7 часа

При акцията са били претърсени девет нощни клуба и един хотел и са арестувани общо седем души, включително Джан Яман и актрисата Селен Гьоргузел

Затвориха АМ "Марица" заради преобърнал се тир край Хасково

Затвориха АМ "Марица" заради преобърнал се тир край Хасково

България Преди 8 часа

Инцидентът е станал днес малко преди 16:00 часа при км 33 край Хасково в посока Пловдив

Актьор от „Сам вкъщи“ глобен за опит да наеме проститутка в хотел

Актьор от „Сам вкъщи“ глобен за опит да наеме проститутка в хотел

Свят Преди 8 часа

Даниел Стърн е бил санкциониран за предполагаем опит да се свърже с ескорт по време на празничния сезон

Рене Гуд

Ново видео показва момента преди агент на ICE да застреля Рене Гуд в Минеаполис

Свят Преди 9 часа

Кадрите показват конфронтацията между Гуд и полицая, който по-късно е идентифициран като Джонатан Рос

Престолонаследникът в изгнание, който иска да промени Иран: Кой е Реза Пахлави?

Престолонаследникът в изгнание, който иска да промени Иран: Кой е Реза Пахлави?

Свят Преди 9 часа

Реза Пахлави подтикна протестите в Иран, като помогна да превърне това, което започна като недоволство от отслабената икономика на Ислямската република, в сериозна заплаха за теократичния режим в страната

БСП насрочи извънреден конгрес за 7 и 8 февруари

БСП насрочи извънреден конгрес за 7 и 8 февруари

България Преди 10 часа

Решението бе взето след близо тричасово заседание на Националния съвет на БСП на ул. "Позитано" 20 в столицата

Йеменският ЮПС отрече съобщенията за саморазпускане

Йеменският ЮПС отрече съобщенията за саморазпускане

Свят Преди 10 часа

Вчера делегат на ЮПС, участващ в преоговори в Рияд, заяви по саудитската телевизия, че групировката се разпуска

21% от германците са обмисляли да напуснат страната

21% от германците са обмисляли да напуснат страната

Свят Преди 10 часа

Най-честата мотивация е надеждата за по-добър живот, както посочват около половината от обмислящите да напуснат Германия

Сняг вали в Родопите

Сняг вали в Родопите

България Преди 11 часа

Призовават се шофьорите да се движат с повишено внимание и съобразена скорост