Учителката Поля Даскалова е обрала "Прокредит банк" в Плевен
Учителката Поля Даскалова е обрала "Прокредит банк" в Плевен   
Източник: standartnews.com

Учителката Поля Даскалова е задържана за въоръжения грабеж на офис на "Прокредит банк", който смути Плевен на 15 март.

Шефът на Областна дирекция на полицията комисар Светозар Илиев казал за Дарик радио, че 37-годишната жена е била задържана късно през нощта.

Учителката е от Славяново - малко градче в близост до Плевен. Очакват я от 6 до 15 години затвор, ако се докаже вината й в съда.

Поля Даскалова има висше образование, преподава български език и литература и английски език в средното общообразователно училище в Славяново и е председател на местното читалище "Отец Паисий".

Даскалова има зелена карта за САЩ. На 11 май щяла да отлети за Атланта. Никой от околните й не подозирал нищо за нея.

Има безупречна професионална биография. Била е в кандидатската листа на ОДС за общински съветници през 2003 г. На следващите избори баща й Васил Янков се кандидатирал за кмет с подкрепата на БСП и тя напуснала сините.

Съпругът й Свилен Даскалов има фирма, която извършва дейности със строителни и стопански машини. Той именно задлъжнял към банки. Срещу него са в ход изпълнителни дела и има забрана да напуска страната.

Семейството живее в скромна къща в покрайнините на града, която е била обявена за продан.

Учителката разказала пред полицаите, че отдавна имала финансови затруднения. Това я е принудило да извърши обира на банката, за да разплати заемите и кредитите си.

За първи път в Плевен автор на подобно тежко престъпление е жена, каза на пресконференция комисар Светозар Илиев.

По думите му тя е обмислила много добре престъплението като няколко пъти преди да го извърши е направила огледи на място, но е допуснала и грешки, които полицията е използвала при разкриването й.

За да промени външния си вид, жената е използвала светлокестенява перука, тъмни слънчеви очила и шал, които след това е свалила в района на кино "Освобождение". По първоначални данни е действала самостоятелно по време на обира.

Макар да е използвала пластмасов детски пистолет, обвинението е за извършен въоръжен грабеж на банков офис. С играчката учителката заплашила трите служителки, които не успели да натиснат паник бутона, и взела 20 хил. лв.

Била разпозната по материала, заснет от охранителните камери в банката.

Обирджийката няма предишни провинения. Сега е задържана за 72 часа с мярка от прокуратурата.

В самопризнанията си пред съдия е казала, че е имала около 20 хил. лв дългове, част от които е върнала след грабежа.

Според комисар Илиев банковите служители не са допуснали грешка по време на обира и са действали според правилата. В клона не е имало жива охрана, а паник бутон.


Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Прокуратурата поиска 7 години затвор за Никола Саркози

Прокуратурата поиска 7 години затвор за Никола Саркози

Свят Преди 39 минути

Саркози, който управлява Франция от 2007 до 2012 г., отрича да е извършил нарушение

Николай Младенов: Примирието в Газа се спазва

Николай Младенов: Примирието в Газа се спазва

Свят Преди 2 часа

По думите му от „Хамас“ не се изисква „да изчезне като политическо движение“

Унгария не подписа декларацията на „Букурещката деветка“

Унгария не подписа декларацията на „Букурещката деветка“

Свят Преди 4 часа

Зеленски предупреди: Източна Европа е под руска заплаха

Големият триумф на Кейт Мидълтън: Принцесата омагьоса Италия при първата си поява зад граница след рака (СНИМКИ)

Големият триумф на Кейт Мидълтън: Принцесата омагьоса Италия при първата си поява зад граница след рака (СНИМКИ)

Любопитно Преди 4 часа

„Безсъмнено това е огромен момент за принцесата“, заяви съветник на принцесата на Уелс, която не е осъществявала официална визита в чужбина, откакто обяви диагнозата си рак

Мобилизация за „подготовка за война“ почна в Беларус

Мобилизация за „подготовка за война“ почна в Беларус

Свят Преди 4 часа

Лукашенко: Всички се подготвяме за война

Шофьор кара в насрещното на автомагистрала „Тракия”

Шофьор кара в насрещното на автомагистрала „Тракия”

България Преди 4 часа

Водачът е установен- жител на град Пловдив

Русия постави условие за преговори за мир с Украйна

Русия постави условие за преговори за мир с Украйна

Свят Преди 4 часа

Зеленски трябва да заповяда на украинските сили да сложат оръжие

„Мадуромаксинг“: Марко Рубио облече емблематичния анцуг на Мадуро

„Мадуромаксинг“: Марко Рубио облече емблематичния анцуг на Мадуро

Свят Преди 4 часа

Държавният секретар Марко Рубио предизвика фурор в социалните мрежи, появявайки се на борда на Air Force One със същия спортен екип Nike, с който беше облечен венецуелският диктатор Николас Мадуро в момента на неговото залавяне от американските сили

Готви се нова оставка на министър в Лондон

Готви се нова оставка на министър в Лондон

Свят Преди 5 часа

Стийтинг е дал ясно да се разбере, че е решен да се кандидатира за лидер на Лейбъристката партия

Тръмп кацна в Китай с армия от милиардери и грандиозен блясък, за да спасява петрола от войната в Иран

Тръмп кацна в Китай с армия от милиардери и грандиозен блясък, за да спасява петрола от войната в Иран

Свят Преди 5 часа

САЩ и Израел са във война с Иран, а Тръмп пристигна в Китай на съдбоносна среща със Си Дзинпин. Заедно с него кацнаха Илон Мъск, Тим Кук и шефът на Nvidia, докато Пекин блокира площадите под драконовски мерки за сигурност

Доналд Тръмп каца в Китай - кой го придружава

Доналд Тръмп каца в Китай - кой го придружава

Свят Преди 5 часа

Китай е втората по големина икономика в света и поддържа напрегнати отношения със САЩ

Израел засили атаките срещу Газа

Израел засили атаките срещу Газа

Свят Преди 5 часа

ЦАХАЛ не коментира увеличилите се атаки

<p>Мирчев: Разликата е, че днес шефът на ДАНС е различен</p>

Ивайло Мирчев: Разликата е, че днес шефът на ДАНС е различен

България Преди 6 часа

Ивайло Мирчев: Ще подкрепим Комисия за разследване на случая "Петрохан"

Ситуацията е кризисна, търсят начин да стартират пръскането срещу комари край Дунав

Ситуацията е кризисна, търсят начин да стартират пръскането срещу комари край Дунав

България Преди 6 часа

Ивкова: Пропуснат е доста дълъг период, в който е могло да бъде намерено решение

"Възраждане": Пеевски сам се отказа от охраната си

"Възраждане": Пеевски сам се отказа от охраната си

България Преди 6 часа

"Възраждане" са внесли законопроект за това никой от народните представители да няма право на охрана от НСО

<p>След смърт от норовирус: Френските власти карантинираха&nbsp;кораб в Бордо</p>

След смърт от норовирус: Френските власти карантинираха над 1700 души на кораб в Бордо

Свят Преди 6 часа

Според френските здравни власти един 90-годишен пътник е починал, а около 50 души са проявили симптоми на вируса