До 50 хил. лева глоба за изсечени дървета до Южния парк
До 50 хил. лева глоба за изсечени дървета до Южния парк   
Източник: БГНЕС
Сс ственик на терен до Южния парк може да бъде глобен с до 50 хил. лева заради изсечени дървета.

Това съобщи на заседанието на комисията по околна средна в Столичния общински съвет шефът на дирекция "Зелена система" към общината Ралица Маджарова.

След сигнал на граждански организации в края на март е била направена проверка на място и е установено, че собственикът на терена - "Марик" ЕООД, е изсякъл без разрешение.

Въпреки че те са се намирали в рамките на частния терен, изсичането им е трябвало да се съгласува, поясниха от дирекцията.

Около 120 дървета пък ще бъдат изсечени заради строителството на кръстовището на две нива между бул. "Акад. Иван Евстатиев Гешов" и ул. "Св. Георги Софийски" в столицата.

То е част от проекта за изграждане на кръстовища на две нива в столицата.

Кръстовището трябва да отведе трафикът от сегашния пробив на бул. "Гешов" в посока към бул. "България" в подземно ниво до ул. "Урвич".

Сегашните наземни платна на едноименния булевард ще станат локални.

Заради изграждането на кръстовището, за което общината изтегли заем от Европейската инвестиционна банка, ще бъдат изсечени 117 дървета.

Общо 11 дървета и 35 храсти ще бъдат преместени заради строителството, а след приключването му като компенсация ще се засадят 49 дървета.

До този обект предстои изграждането на още едно кръстовище на две нива, което ще е на булевардите "България" и "П. Ю. Тодоров".
Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Откриха мъртъв директора на телевизия „Алсат-М“ в Скопие

Откриха мъртъв директора на телевизия „Алсат-М“ в Скопие

Свят Преди 4 минути

38-годишният Лирим Хайредини е намерен с наранявания по тялото край търговски център в центъра на Скопие

Съдят земеделец за опит за измама с близо 350 000 евро евросредства

Съдят земеделец за опит за измама с близо 350 000 евро евросредства

България Преди 21 минути

Схемата е била разкрита преди сумата да бъде изплатена

IAB България представя AdEx 2025 – водещото проучване за дигиталния рекламен пазар у нас

IAB България представя AdEx 2025 – водещото проучване за дигиталния рекламен пазар у нас

България Преди 57 минути

Резултатите за инвестициите, тенденциите и развитието на пазара ще бъдат представени на 16 септември 2026 г. в София

Къде отиват парите ви? 10 коварни разхода, които изяждат бюджета ви

Къде отиват парите ви? 10 коварни разхода, които изяждат бюджета ви

Любопитно Преди 1 час

Заплатата ви все още дори не е имала време да „престои“ в сметката ви, а вие вече се чудите къде са отишли част от парите

След взривовете в склада за боеприпаси: Прокуратурата влезе на оглед в „ЕМКО“

След взривовете в склада за боеприпаси: Прокуратурата влезе на оглед в „ЕМКО“

България Преди 1 час

На място са следователи от следствен отдел, както и вещи лица и експерти

<p>&bdquo;Като кокаин&ldquo;: Започна делото срещу &bdquo;Мета&ldquo; за дизайна на Facebook и Instagram</p>

Започна федералното дело срещу „Мета“ за дизайна на Facebook и Instagram

Свят Преди 1 час

Четири американски щата обвиняват компанията, че дизайнът на платформите ѝ насърчава зависимост у непълнолетните и допринася за проблеми с психичното здраве.

Ерлинг Холанд

Ликът на Ерлинг Холанд се появи върху пратка с кокаин в Еквадор

Свят Преди 1 час

Еквадорската полиция откри 370 пакета с наркотик, обозначени с изображения на норвежката футболна звезда

Легендарното имение на Елизабет Тейлър се възражда: Зад кулисите на грандиозен проект за милиони

Легендарното имение на Елизабет Тейлър се възражда: Зад кулисите на грандиозен проект за милиони

Любопитно Преди 1 час

Легендарното имение на Елизабет Тейлър в Бел Еър се реставрира и разширява с инвестиция от над 62 милиона долара. Проектът запазва оригиналните стаи на актрисата, но добавя СПА център, подвижен покрив и подземни конструкции

Разкриха защо Тръмп се е измъкнал инкогнито от Анкара

Разкриха защо Тръмп се е измъкнал инкогнито от Анкара

Свят Преди 1 час

Американското разузнаване засича пряка заплаха за живота на президента, което налага той да изостави Air Force One и да излети с военен самолет

<p>Почина бивш министър на правосъдието</p>

Почина бившият правосъден министър Антон Станков

България Преди 1 час

Юристът е издъхнал във ВМА след кратко боледуване. Той беше министър на правосъдието в правителството на Симеон Сакскобургготски

Нови правила за заплатите на болничните шефове

Нови правила за заплатите на болничните шефове

България Преди 1 час

МЗ свали тавана на заплатите за шефове на държавни болници: Спестяват се над 2,2 млн. евро

<p>Кой е Джош Кушнер, милиардерът, който току-що купи &bdquo;Лейкърс&ldquo;?</p>

Бившият шеф на Disney купува „Лейкърс“ за умопомрачителните 12,5 млрд. долара

Свят Преди 1 час

Бившият шеф на Disney Боб Айгър и инвестиционният предприемач Джош Къшнър са договорили сделката за един от най-известните отбори в NBA

<p>Нина Добрев изненада с нова прическа</p>

Промяна до неузнаваемост: Нина Добрев стана блондинка

Любопитно Преди 2 часа

Актрисата Нина Добрев изненада феновете с руса коса за ролята си на светската красавица Пайпър в новата романтична комедия „It Happened One Summer“. Филмът е адаптация по бестселър на New York Times и в момента се заснема интензивно в Ню Йорк

Снимката е илюстративна

Отказа да абортира въпреки искането на родителите: Сурогатна майка роди, но съдът ѝ забрани да вижда бебето

Свят Преди 2 часа

Маккена Уест избяга в Тексас, за да спаси детето с тежка сърдечна малформация, но след раждането не ѝ бе позволено дори да го прегърне