Костадинов поиска България да осигури адвокат на Милан Димитров
Източник: БТА

“Възраждане“ поиска в декларация българската държава да осигури адвокат на Милан Димитров, който преди няколко дни е бил екстрадиран в САЩ. Декларацията беше прочетена от председателя на партията Костадин Костадинов от трибуната на Народното събрание. 

Той съобщи, че вече са намерили адвокат на Милан Димитров в Сан Антонио, Тексас, но адвокатските услуги там не са евтини. Лидерът на „Възраждане“ посочи, че сумата, която е поискал адвокатът, е 150 хиляди долара, а семейството на Милан Димитров не разполага с такива средства.

„Ние днес ще изпратим официално писмо до министър-председателя и ще искаме от него в срок до 24 часа да разберем дали нашата държава ще намери 150 хиляди долара, за да осигури адвокат на своя заложник или няма да го направи“, заяви Костадин Костадинов. Ако до 24 часа нямаме отговор, ще започнем кампания за събирането на тези средства, добави той.

Костадинов: Милан Димитров е екстрадиран в САЩ

Всъщност в следващите 24 часа нашата държава има тест, който трябва да издържи, коментира Костадинов. Има тест по човечност, има тест по почтеност, има тест по българщина дори, ако щете, посочи той. По думите му, "в следващите 24 часа ще си проличи окончателно дали България е българска държава или американска колония". Според Костадинов, ако българската държава не осигури адвокат на Милан Димитров, това означава, че нямаме държава. 

"Ние имаме заложник в Съединените щати. Заложникът се казва Милан Димитров", заяви лидерът на "Възраждане". Неговата вина, според американския прокурор е, че той е имал търговски отношения с Русия, посочи Костадинов. Нашият сънародник в момента се превръща в изкупителна жертва и на безхаберието на две поредни български правителства, смята още той.  

„Възраждане“ започва кампания, с която ще се постарае да направи всичко необходимо да запознае международната общност с нарушаването на основните човешки права в случая с Милан Димитров, обяви Костадинов. Подготвили сме писма, които днес ще бъдат изпратени до всички посолства на нашите т.нар. съюзници в ЕС и в НАТО. Също така ще запознаем и абсолютно всички международни институции, които се грижат за спазването на правата на човека, добави той.    

Не пропускайте най-важните новини - последвайте ни в Google News Showcase

– Тате, защо си се оженил за мама? – И аз се чудя, сине… ама баба ти така настояваше!
Прочети целия
Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Техеран осъди "неоснователното и неоправдано" връщане на санкциите на ООН

Техеран осъди "неоснователното и неоправдано" връщане на санкциите на ООН

Свят Преди 4 минути

Санкциите влязоха в сила през нощта, след като така нареченият "механизъм за повторно задействане" беше задвижен

"Ще посрещнем предизвикателствата пред сигурността": Годишната конференция на Военния комитет на НАТО

"Ще посрещнем предизвикателствата пред сигурността": Годишната конференция на Военния комитет на НАТО

България Преди 59 минути

Сред основните теми на форума бяха предизвикателствата, произтичащи от действията на Русия

<p>Повод за гордост!&nbsp;Ружди Ружди спечели шестата си световна титла&nbsp;🥇</p>

Ружди Ружди спечели шестата си световна титла

България Преди 2 часа

Ружди оглави класирането още с първото тласкане на финала, регистрирайки един от само два опита между десетимата участници над 12 метра с 12.38

Имаме ли право на медицинска помощ от друг общопрактикуващ лекар?

Имаме ли право на медицинска помощ от друг общопрактикуващ лекар?

България Преди 2 часа

Временен избор на общопрактикуващ лекар може да бъде направен един път в годината - за срок до 5 месеца

<p>Колумбия обвинява САЩ в нарушение на международното право&nbsp;</p>

САЩ отнеха визата на колумбийския президент, той обвини Вашингтон в нарушение

Свят Преди 3 часа

САЩ обявиха, че ще анулират визата на Петро, след като той се включи в пропалестинска демонстрация по улиците на Ню Йорк

Необичайна находка: Семейство от Лакатник спаси рядък таралеж албинос

Необичайна находка: Семейство от Лакатник спаси рядък таралеж албинос

България Преди 3 часа

Местните хора са приели албиноса като истинска благословия и дори сензация

Киър Стармър е изправен пред бунт на годишния конгрес на лейбъристите

Киър Стармър е изправен пред бунт на годишния конгрес на лейбъристите

Свят Преди 3 часа

Само петнайсет месеца след идването му на власт, неприятностите за министър-председателя валят една след друга

САЩ пред шатдаун: Конгресът блокира бюджета заради ключови здравни разпоредби

САЩ пред шатдаун: Конгресът блокира бюджета заради ключови здравни разпоредби

Свят Преди 4 часа

Демократите искат удължаване на субсидиите, които помагат на хора с ниски и средни доходи да закупуват здравна застраховка

ООН възстановява санкциите срещу Иран след провал на ядрените преговори

ООН възстановява санкциите срещу Иран след провал на ядрените преговори

Свят Преди 4 часа

В декларация външните министри на Великобритания, Франция и Германия заявиха, че ще продължат да търсят „нова дипломатическа формула, гарантираща, че Иран никога няма да се сдобие с ядрено оръжие“

<p>3 жени са подложени на мъчения, преди да бъдат убити пред очите на 45 души</p>

Брутално посегателство в Буенос Айрес: 3 жени са подложени на мъчения, преди да бъдат убити пред очите на 45 души

Свят Преди 4 часа

Роднини на жертвите поведоха шествие, подсилено от няколко организации на радикалната левица

<p>Чехия се готви за сблъсък с ЕС?</p>

Една седмица преди изборите в Чехия - страната се готви за сблъсък с ЕС?

Свят Преди 4 часа

Чехите ще изберат 200 депутати за четиригодишен мандат в долната камара на парламента

На фона на руска намеса: Молдова избира парламент - повратна точка за пътя към ЕС

На фона на руска намеса: Молдова избира парламент - повратна точка за пътя към ЕС

Свят Преди 5 часа

Русия отрича да се меси във вътрешните работи на Молдова и обвини молдовските власти, че подклаждат антируска истерия, за да спечелят изборите

<p>&quot;Газа &ndash; спрете клането&quot;&nbsp;&nbsp;</p>

"Газа – спрете клането": Какво се случи на протеста в Берлин

България Преди 5 часа

Организаторите обвиняват Израел в геноцид срещу палестинците

Наводнения в Аризона: Жертви и изчезнали след бедствието, градът е неузнаваем

Наводнения в Аризона: Жертви и изчезнали след бедствието, градът е неузнаваем

Свят Преди 5 часа

Спасители са търсили изчезналите хора цяла нощ