11 загинали по пътищата през почивните дни
Източник: Thinkstock/Guliver

О т 28 април до 3 май по пътищата са загинали 11 души, „Пътна полиция” ще следи за шофиране в аварийните ленти по автомагистралите. Това стана ясно от брифинг на „Пътна полиция”.

Около половин милион превозни средства са напуснали София само за 29 и 30 април.

Всички те се очаква да се приберат отново в близките дни. Днес от „Пътна полиция” очакват да е натоварен трафикът по основните направления. Взети са допълнителни мерки.

Информация за проблемни участъци и образували се „тапи” по пътищата ще бъде публикувана своевременно на страниците на АПИ и МВР.

„Най-натоварено беше по АМ „Тракия”, където четвърт милион превозни средства се придвижваха през почивните дни. Участъкът при Стара Загора създаде големи главоболия за всички. Там сме взели мерки да отклоняваме движението, когато този обходен маршрут се натовари по път II-66. Когато се създадат тапи, пътните полицаи ще отклоняват движението по път I-5 в посока Димитровград. Там също има няколко участъка в ремонт. От там автомобилите ще се включват по АМ „Марица” и обратно на АМ „Тракия”. Очакваме и този маршрут да се натовари. Призоваваме хората да използват и Подбалканската линия”, обясниха от „Пътна полиция”.

Всички екипи са били ангажирани,

допълнителни полицейски сили ще следят за шофиране в аварийните ленти по автомагистралите.

От „Пътна полиция” съветват шофьорите да бъдат търпеливи, да не бързат, защото в старанието си да спестят време, се оказва, че ще загубят доста повече.

„Нека да знаем нашите отговорности и задължения като участници в пътнотранспортно произшествие. Десетки произшествия възникнаха на автомагистралите, касаещи единствено минимални материални щети. Хората изчакваха в лява лента на магистралата, за да си попълват двустранни протоколи. Задължение на всеки водач е да си премести автомобила. Когато няма пострадали, той не трябва да възпрепятства движението и трябва да измести автомобила си в дясно”, припомниха от „Пътна полиция”.

Последното денонощие е преминало спокойно, няма загинали.

„Не така стояха нещата през почивните дни, където регистрирахме много инциденти с много загинали водачи. От 28 април до 3 май по пътищата са загинали 11 души”, съобщиха още от „Пътна полиция”.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Мъж нападна жандармерист пред парламента

Мъж нападна жандармерист пред парламента

България Преди 1 час

Мъжът е отправял словесни нападки, прераснали във физическа агресия

Драги: Европа трябва да се федерализира, за да е глобална сила

Драги: Европа трябва да се федерализира, за да е глобална сила

Свят Преди 1 час

Той посочи като пример начина, по който ЕС е реагирал за Гренландия.

Фалшива заповед за неучебен ден в Русе

Фалшива заповед за неучебен ден в Русе

България Преди 2 часа

Заповедта е фалшива и утре е редовен учебен ден

Ще защити ли Тръмп Европа от Русия

Ще защити ли Тръмп Европа от Русия

Свят Преди 2 часа

Репутацията на НАТО на сплотен съюз под егидата на САЩ понесе сериозен удар

Изчезна майката на известна водеща в САЩ, подозират убийство

Изчезна майката на известна водеща в САЩ, подозират убийство

Свят Преди 3 часа

Сцената в къщата на Гътри е била „много обезпокоителна“

Медведев от Русия: Не сме луди. Казано е стотици пъти

Медведев от Русия: Не сме луди. Казано е стотици пъти

Свят Преди 5 часа

Медведев: Ситуацията е много опасна. Прагът на болка изглежда спада

„Възраждане“ бойкотира консултациите с президента

„Възраждане“ бойкотира консултациите с президента

България Преди 5 часа

Костадинов "категорично отхвърли поканата за поредни консултации"

Митове за привличането: Какво всъщност казва науката за любовта

Митове за привличането: Какво всъщност казва науката за любовта

Любопитно Преди 5 часа

Съществуват множество погрешни схващания за човешкото привличане, които си струва да бъдат развенчани

От „Майстор на спорта“ до „Кокаиновия крал“: Животът на Евелин Банев-Брендо зад решетките

От „Майстор на спорта“ до „Кокаиновия крал“: Животът на Евелин Банев-Брендо зад решетките

България Преди 5 часа

Неговата история е пълна с обрати – от спортни постижения през политически интриги до дългогодишни присъди в три европейски държави

Скандал с Брендо, отстраниха началника на затвора в София

Скандал с Брендо, отстраниха началника на затвора в София

България Преди 6 часа

Началникът на затвора не е информирал за направеното предложение да бъде освободен Евелин Банев

<p>НАСА започна обратно броене за първата човешка мисия до Луната от 1972 г.</p>

НАСА започна тренировъчно обратно броене за първата човешка мисия до Луната от 1972 г.

Любопитно Преди 6 часа

Те ще наблюдават генералната репетиция от базата си в Хюстън, преди да отлетят до Космическия център „Кенеди“, след като ракетата получи разрешение за полет

Мелания Тръмп

„С обич, Мелания“: Имейл от първата дама сред документите по делото „Епстийн“

Любопитно Преди 6 часа

Имейлът е един от близо три милиона документа, публикувани от Министерството на правосъдието на САЩ в петък сутринта